Návštěvní (děkovací) kniha

Připomínky k hlavní části serveru
Uživatelský avatar
*serafin*
Příspěvky: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#61 » stř 14. črc 2010, 07:06

Hezký den,

před dvěma týdny jsem úspěšně složil zkoušky odborné způsobilosti. Při přípravě ke zkoušce mi velmi pomohli MarKovi stránky zbranekvalitne.cz. Touto cestou bych mu za ně chtěl poděkovat.

MarKovi přeji, aby mu jeho nadšení při vedení těchto stránek vydrželo a všem mým novým kolegům pevnou mušku.

MarKu díky!

Pokud jsem netrefil vhodnou sekci, prosím adminy o přesunutí.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#62 » stř 14. črc 2010, 09:18

Tak gratulace a vítej na fóru ;)
Každopádně na stránkách pomohlo (pomáhá) více lidí, není to jen moje práce.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#63 » stř 14. črc 2010, 09:53

nejen že na stránkách pomáhá více lidí, ale bude tu i více lidí kterým tyto stránky pomohly. Jsem jeden z nich a lepší polovička se na ZP připravuje taky tady :D :D
tenhle web je prostě jednoduchý, účelový, snadno pochopitelný a nejlepší co si může začátečník přát :thumbup:



1sniper
Příspěvky: 26

Příspěvek#64 » čtv 15. črc 2010, 12:11

ahoj, také bych se chtěl připojit k poděkováním za tyto stránky. je to super věc. díky všem lidem co se tu o to starají. díky vaším stránkám jsme dal testík na 79 bodů. to mi udělalo radost. díky tomu, že jsme si to tu procvičil, tak to byla brnkačka. nevím jestli bych si toho tolik odnesl jen ze samotého čtení zákona. ten jsem samozdřejmě četl několikrát, ale ne vše mi utkvělo.
ještě jednou děkuji.

jediné co by se podle mě dalo zlepšit je sekce zabývající se naukou o zbraních.
u zkoušek jsem měl jediné štěstí, že díky mysliveckému kurzu jsem měl něnjakíé znalosti o nábojích do brokovnic a a kulovnic. ale ten druhý kluk co si taky dělal i C tak byl celkme v pr..li.
je to samozdřejmě vaše věc. já jen říkám svůj názor. podle mého by se to mohlo obohatit o nějaké základní informace o nábojích. brokovnice/kulovnice. druhy kulek, druhy jednotných střel do brokovnic, označení kulových nábojů (JS,R, JRS).
co na to říkáte?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#65 » čtv 15. črc 2010, 12:17

Ano, něco takového bych určitě rád, stejně tak se už dlouho chystám na videa s rozborkou a sborkou třech "zkušebních" typů zbraní, ale není čas a ostatně ani ty zbraně :)
Každopádně na to určitě dojde. Ostatně i ta ta první část "nauky o zbraních" je relativně čerstvá a určitě je v plánu pokračování.

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#66 » čtv 15. črc 2010, 12:29

Jj. Pamatuji se, že jak jsem se sám začal učit zákon, tak byla celkem sranda najít nějakou definici náboje se středovým a okrajovým zápalem a jaké jsou vlastně rozdíly mezi nimi. Zákon je totiž nedefinuje ani nepopisuje, Wikipedie nezná a nikde na netu se mi definice jako taková vůbec nepodařila najít. V naprosté většině textů se o nich navíc píše se samozřejmostí (jak jinak, je to přece jasné, že).
Já jsem si ve výsledku připadal jako jediný blbec, který neví ani tak naprosto základní věc, kterou přece ví každý...

Až myslím v brožuře od Komendy(nebo tak nějak) jsem na to konečně narazil. Jako by byl problém to definovat třeba i v tom zákoně, ať je to na jednom místě.



1sniper
Příspěvky: 26

Příspěvek#67 » čtv 15. črc 2010, 12:29

ahoj, děkuji za tu rychlost. bylo by určitě fajn to rozšířit. alespoň o ty náboje a ty kulky.. jinak myslím, že je to fajn.
nebo možná by bylo taky fajn přidat ukázky odstaňování nějakých základních závad a nějaký stručný popis odstranění. ale je mi jasný že nic nejde hned. času je furt málo.

jen možná u toho rozebírání té ČZ 75 by se dalo doplnit u té tozborky. že v případě, že nejde vysunout záchyt závěru, že se dá pomoct si třeba zásobníkem. protože v případě nové zbraně to jinak nejde. máme funglovku doma a tam to upravdu jinak nejde. u zkoušel jsem měl taky ČZ 75 ale měl jsem štěstí, že to byla taková řehtačka, že se to dalo vysunout jemným stalčením.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#68 » čtv 15. črc 2010, 12:33

MarK píše:ale není čas a ostatně ani ty zbraně

Se zbraněmi problém není, jen ten čas :evil:



1sniper
Příspěvky: 26

Příspěvek#69 » čtv 15. črc 2010, 12:35

JIP píše:Jj. Pamatuji se, že jak jsem se sám začal učit zákon, tak byla celkem sranda najít nějakou definici náboje se středovým a okrajovým zápalem a jaké jsou vlastně rozdíly mezi nimi. Zákon je totiž nedefinuje ani nepopisuje, Wikipedie nezná a nikde na netu se mi definice jako taková vůbec nepodařila najít. V naprosté většině textů se o nich navíc píše se samozřejmostí (jak jinak, je to přece jasné, že).
Já jsem si ve výsledku připadal jako jediný blbec, který neví ani tak naprosto základní věc, kterou přece ví každý...

Až myslím v brožuře od Komendy(nebo tak nějak) jsem na to konečně narazil. Jako by byl problém to definovat třeba i v tom zákoně, ať je to na jednom místě.


takže se mnou vzásadě souhlasíš? bylo by fajn kdyby to tu pro další generace bylo :D je to jediný co tu podle mě chybí..



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#70 » čtv 15. črc 2010, 12:40

1sniper píše: jen možná u toho rozebírání té ČZ 75 by se dalo doplnit u té tozborky. že v případě, že nejde vysunout záchyt závěru, že se dá pomoct si třeba zásobníkem. protože v případě nové zbraně to jinak nejde. máme funglovku doma a tam to upravdu jinak nejde. u zkoušel jsem měl taky ČZ 75 ale měl jsem štěstí, že to byla taková řehtačka, že se to dalo vysunout jemným stalčením.

Pokud máte funglovku tak by to asi chtělo napřed prostudovat návod, protože tam se to píše.



1sniper
Příspěvky: 26

Příspěvek#71 » čtv 15. črc 2010, 12:42

teď jsem nějak mino.. co máte na mysli?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#72 » čtv 15. črc 2010, 12:44

Nevšim jsem si že to píšete proto aby se to doplnilo do zdejší rubriky. Sorry



1sniper
Příspěvky: 26

Příspěvek#73 » čtv 15. črc 2010, 12:49

:D jo tak.. berte to jen jako moji skromnou připomínku.. já ten návod četl.. ale lidi co jsou na ZK a ne přečtou si návod ke každé zbrani.. tak to mají blbý.. btw ta ČZ75 je běžně u zkoušek.. tak myslím, že by to tam mohlo být detailněji.
a určitě by bylo vhodný to rozšířit o střelovo. ne každý žadatel třeba ví, že 9 mm Para, 9 mm Luger, 9x19mm je to samé.. ( těch názvů je samozdřejmě více, ale u nás by stačilo todle). u zkoušek se to muže hodit. komisař pak podle mě pozná že člověk tuší i něco bokem.. a to se muže hodit..

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#74 » čtv 15. črc 2010, 12:56

To1sniper: V tomto určitě. Ale každá úprava či doplnění webu závisí na jeho vlastníkovi/autorovi (MarK).



1sniper
Příspěvky: 26

Příspěvek#75 » čtv 15. črc 2010, 13:02

já vám to necpu. ještě ani nemám zbroják, teprve mi zaschlo razítko na osvěčení :D
jde mi jen o to vám jako člověk který, tím těď čerstvě prolezl a na vaších stránkách jsem se vše učil co se týče testu, zdělit své poznatky.
nemusíte se tím řídit. to jsme ani neočekával. je to jen návrh.. berte to jen jako takovou skromnou připomínku co by se dalo eventuálně vylepšit, jestli tedy vy sami máte pocit, že je to třeba vylepšit. možná je to nějaká má zidealizovaná představa..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů