Rychlost webu

Připomínky k hlavní části serveru
Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#61 » pát 4. bře 2016, 19:16

Není.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#62 » pát 4. bře 2016, 20:01

V něčem vypadají stránky lepší. Na mobilu to chce ještě doladit - layout není ideální a zbytečně zmenšená stránka na malé obrazovce. Večerní test ale ukazuje, že rychlostní zázrak nenastal. Od kliknutí tlačítka "aktivní témata" do dotočení kolečka ve firefoxu 55 vteřin, což je více méně to samé jako dřív.

Nevím kolik procent trafiku dělají testy, ale přesun na ajax+json je sice krok správným směrem, ale není důvod, proč by ta aplikace nemohla běžet výhradně v javascriptu a nekomunikovat se serverem vůbec.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#63 » pát 4. bře 2016, 20:37

No jo, moje nadšení z odpoledne se také vytrácí, rychlost je opět špatná, ale je to asi opravdu závislé na počtu přístupů, protože je to silně proměnlivé od velmi rychlé reakce, přes čekání kolem 30 sekund až po případy, kdy to raději vzdám.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#64 » pát 4. bře 2016, 22:10

Tak po vyzkouseni na vice pocitacich potvrzuji, co jsem psal uz drive. Pri treninku testovych otazek se otazky opakuji (uz behem druhe desitky odpovedi jsem na jednu otazku odpovidal 3x a na dve dalsi 2x) a stranka si po prekliknuti jinam a opetovnem navratu do treninku nepamatuje statistiky (Firefox 44.0.2).



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#65 » sob 5. bře 2016, 00:57

Zkusil sem trening otázek jako tuton, ale v opeře a opravdu se otázky opakují a pokud přejdu např. na forum tak po návratu jsou otázky znova od nuly.
Mě osobně už to nevadí mám to za sebou, ale žadatelé to mají o to těžší při učení.
Snad se tomu brzo přijde na kloub.
ještě jeden detail první řádek otázky je v opeře useklý o háčky, čárky a část písmen

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#66 » sob 5. bře 2016, 08:33

Hmm u mě rychlost webu taky pořád stejně dobrá. Max 3-5 sekund prodleva ve večerní špičce. Jinak reaguje okamžitě. Neřeším výjimečné úplné spadnutí. Jaky máte připojení?



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#67 » sob 5. bře 2016, 08:35

Připojením to není. Sto megabit po kabelu se 4.7ms pingem na zbranekvalitne a večer to bylo 55 vteřin načítání stránky.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#68 » sob 5. bře 2016, 09:17

Tak mám asi neuvěřitelnou kliku, ale tohle se mi nikdy nestalo. V kolik hodin to zlobí nejvíc? zkusím se na to zaměřit. Sedím za 5G wifi napojený na optiku na CESNET. Že by nějaká prioritizace? Asi ne.
Teď pingám server na 7ms



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#69 » sob 5. bře 2016, 09:55

Jako ta nová verze je jednoznačně lepší. Většinou to i o špičce jede slušně a výrazně rychleji než dřív. Včera, když to bylo nejhorší bylo tuším tři čtvrtě na osm večer.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#70 » sob 5. bře 2016, 13:37

Měl bych prosbu na ty, kteří říkají, že se jim neukládá postup - můžete, prosím, zkusit promazat cookies v prohlížeči a zkusit to znovu?
Dnes jsem ozkoušel šest různých mobilních prohlížečů a problémy jsem zaznamenal jen v jednom. Na počítači jsem zkoušel Firefox, Chrome i IE a funguje mi to bez problému.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#71 » sob 5. bře 2016, 14:35

Promazani cookies zafungovalo. Diky :-)



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#72 » sob 5. bře 2016, 15:18

MarK: v opeře pro promazání cookies si taky už otázky pamatuje díky za radu

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#73 » sob 5. bře 2016, 15:40

Ok, tak se to asi bije s původními cookies z předchozí verze. Doufal jsem, že by lidi nemuseli s přechodem na nový systém přijít o svůj postup, ale bohužel to asi jinak nepůjde. Přejmenoval jsem cookies a mělo by to teď snad jít všem, takže se vám bohužel postup smaže ještě jednou, sorry.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#74 » sob 5. bře 2016, 15:46

to je v pohodě stejně už jen osvěžuju paměť, člověk by to neměl po zkoušce hodit za hlavu

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#75 » sob 5. bře 2016, 16:35

Vzhled na mobilech už by měl být také použitelnější, menu tlačítko na fóru taky funguje. Snad se to dá postupně vše do kupy :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů