Vydání ZP a nákupní povolení

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 333

Příspěvek#106 » stř 16. lis 2016, 13:32

Já tam byl asi před dvěma týdny a ptal jsem se, co se děje. Říkali mi, že hodně lidí předkládá buď úplně nabitou nebo bez zásobníku, ale s nábojem v komoře ... děs :-(

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#107 » pon 21. lis 2016, 09:12

ppindian píše:Dneska na P4 - 8 (Sdružení) stáli u vchodu policajti a každého se ptali jestli má zbraň a pokud ano tak dotyčného kontrolovali jestli ji uvede do bezpečného stavu u vybíjecího zařízení.
Jak jsem vyrozuměl, někdo tam u okénka vytáhl nabitou bouchačku :-D


Jojo, já když čekal po kontrole zbraně na registraci, zaslechl jsem od těch vybíjecích trubek lehce zvýšený hlas policistky "prosím vás jak můžete dávat ránu jistoty se zasunutým zásobníkem...." - občas to tam asi nemají lehké.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#108 » pon 21. lis 2016, 10:22

I ten písek vevnitř potřebuje občas prohrábnout :-D :-D

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#109 » pon 21. lis 2016, 11:10

Dnes, Praha 4 -Soukalova
Vydání ZP trvalo měsíc. Chtěli vidět zbraně už při podání žádosti což pro mne byla novinka, neměl jsem je tedy s sebou. Tak dopsala na formulář - kontrola zbraní při převzetí ZP.
Dnes jsem přišel vyzvednout ZP v cca 8:30 a bylo tam lidí do mezipatra - cca 20. Všude cedule, že se musí vybít a trubka byla dole pod schody místo v kanclu, kde byla když jsem tam byl se žádostí. Předpokládám tedy nějaký větší průser na některém z oddělení, když opatření zavádí plošně.

Uživatelský avatar
strom
Příspěvky: 10

Příspěvek#110 » pon 21. lis 2016, 18:59

HV píše: ... trubka byla dole pod schody místo v kanclu, kde byla když jsem tam byl se žádostí. Předpokládám tedy nějaký větší průser na některém z oddělení, když opatření zavádí plošně.

Trubku mají i v kanclu, ale schovanou za tím barovým pultem.

Jiank na Soukalce podáni žádosti o vydání ZP 12.10, vyřízeno 8.11. NP trval týden, respektive když jsem si pro něj dnes přišel, tak se ta hezká slečna za 'barem' nejdříve zatvářila že nic nebude, ale pak asi vedle v místnosti zaktivizovala otroky a s úsměvem mi dala ... to nákupko :-). PZ prý za dva týdny.



pavloff
Příspěvky: 8

Příspěvek#111 » úte 22. lis 2016, 23:10

HV píše:Dnes, Praha 4 -Soukalova
Všude cedule, že se musí vybít a trubka byla dole pod schody místo v kanclu, kde byla když jsem tam byl se žádostí. Předpokládám tedy nějaký větší průser na některém z oddělení, když opatření zavádí plošně.


Přesně tak,ten průser byl v Soukalově,jeden starší pán si tam přímo v kanclu vystřelil ze své prý na 100 % nenabité malorážky,prostřelil mapu na stěně a ještě to lízlo i strop,při bližším pohledu je to tam stále krásně vidět!Takže cedulím se není vůbec co divit :lol:



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#112 » stř 23. lis 2016, 06:19

Jestli to byla RJ a miril do bezp. prostoru, tak je vse ok, ne ? ;-)

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#113 » stř 23. lis 2016, 07:11

Rána jistoty by musela být do vybíjecího zařízení, pak by to snad prošlo...za tohle bych držiteli nechal opakovat ZOZ.



kk
Příspěvky: 1019

Příspěvek#114 » stř 23. lis 2016, 08:29

To si snad delate srandu s tim, ze lidi neznaj tyhle zakladni pravidla, jako stane se, ale v takove mire? U nas ve Svitavach proste prijdu, vyndam to z pouztdra, automaticky zkontroluju, rana jistoty do trubky a pak to davam policajtovy do ruky, zpet to same, zkontroluji, rana jistoty do trubky a zpet do pouzdra. U nekterych zbrani je v komore jen navic dany skolni naboj kvuli ochrane uderniku. Ale proste automaticky postup. Jako vzdy, davas zbran z ruky/do ruky tak proste kontrola.



c25land
Příspěvky: 20

Příspěvek#115 » stř 23. lis 2016, 13:27

Jo tak proto teď na Sdružení stojí policista/ka a ptá se jestli má člověk zbraň a provádí kontrolu vybití...



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#116 » stř 23. lis 2016, 14:31

tak hlavně doufám, že tomu expertovi, co tam vystřelil, tu zbraň rovnou sebrali i se všema ostatníma a zbrojákem.
Jinak když čtu ty termíny, tak jsem rád, že už dávno nejsem Pražák a patřím do Mělníka...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 2 hosti