Novela evropske smernice o zbranich



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#3001 » ned 25. úno 2018, 00:24

zbynek.ruzicka píše:K věcem podle Finančního zákona: Apriori jseš vinen, prokaž nevinu. U ostatních zákonů by mělo platit dokazání že jsi vinen.

Asi tak, ale vzhledem k tomu jak fungují EU zákony, se bojím, aby člověk nemusel něco prokazovat. Zajímavé jak jsou sami schopní porušovat vlastní pravidla, pokud se jim to hodí. Viz například zákaz diskriminačních zákonů, ale to že ve Velké Británií měl až do roku 2012 na trůn přednost mužský potomek před i dříve narozenou ženou, to jim nevadilo.... :evil: Takže si prosadí svoji, když budou chtít a zakázat zbraně se jim chce.



dethan
Příspěvky: 46

Příspěvek#3002 » ned 25. úno 2018, 12:26

Když vidím kolik je tu toho kolem dokola napsáno o H. ;) Lidi vytiskněte si papír petice a vemte ji večer do hospody, na schůzi, mluvte se svými kamarády, rodinou, kolegy... Vypouštěním páry na fórech střelecká komunita ničeho nedosáhne.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#3003 » ned 25. úno 2018, 12:50

Já už jsem s kolegou nasbíral přes 60 podpisů. :) Doufám, že se podaří aspoň rovných 100.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#3004 » ned 25. úno 2018, 13:08

Ruku na srdce pánové.Kolikrát v historii nějaká petice pomohla něco důležitého změnit?Stačí mi to v hrubých číslech.IMHO petice je jen taková úlitba vlastnímu svědomíčku že já jsem pro to něco udělal,ale z praktického hlediska to má asi stejný vliv na stav věci jako má Greenpeace vliv na životní prostředí tím že se její členové přivážou ke komínu!



Dasn
Příspěvky: 15

Příspěvek#3005 » ned 25. úno 2018, 14:36

Mám 58tku a AR15 z doby před směrnicí, takže novelu já osobně nyní až tak neřeším. Jen v úvahách, které zde zazněly, zda si třeba na tu AR15 vyřídit výjimku (což by vzhledem k nákupu před směrnicí asi nebyl problém), abych mohl dál používat zlé zásobníky, bych byl opatrný. Co pak s ní, kdybych se jednou rozhod jí prodat, nechat zdědit a pod. Získání výjimky pro případného kupce (děditele) už pravděpodobně tak jednoduché nebude. Já si radši koupím 10tkovej zásobník a nechám ji dál v B a ty zlé zásobníky si nechám v trezoru, kdyby někdy přišla doba, kdy to pak bude úplně jedno čím na ně pálíme...

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#3006 » ned 25. úno 2018, 14:57

Zcela obecne. U zbrani, u kterych bude urcujici pro kategorii prave zasunuty zasobnik, budou-li vubec takove zbrane, nebude, doufam, s datem v prukazu zbrane pred 13. 6. 2017 vubec nutne o zadnou vyjimku zadat. Mam v ni malej zasobnik, kategorie B - neni problem, mam v ni velkej zasobnik, kategorie A-I - neni problem, diky prechodnemu ustanoveni jsem povazovan za opravneneho drzitele. A kdyz budu chtit prodat a kupujici nebude mit vyjimku, je na nem, aby odolal pokuseni a velky zasobniky do toho nestrkal.

Je to samozrejme jen muj dojem, jak to bude doopravdy se dozvime, az to tak nastane.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#3007 » ned 25. úno 2018, 18:32

Navrh zakona se nejak odvolava na 13.6.? Ja kupoval ar 27.6. ...

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#3008 » ned 25. úno 2018, 18:35

Ano, v prechodnych ustanovenich:

1. Držitel zbrojního průkazu, který byl k 13. červnu 2017 oprávněným držitelem zbraně, která je ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona považována za zbraň kategorie A-I, se považuje za oprávněného držitele této zbraně podle zákona č. 119/2002 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona.


Na 27. 6. se uz vztahuje dalsi prechodne ustanoveni:

2. Platnost povolení na zbraň, která je ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona považována za zbraň kategorie A-I a kterou držitel zbrojního průkazu nabyl ode dne 14. června 2017 do dne předcházejícího dni nabytí účinnosti tohoto zákona, skončí spolu s platností dosavadního zbrojního průkazu. Krajské ředitelství Policie České republiky příslušné podle místa pobytu fyzické osoby nebo podle sídla právnické osoby vydá držiteli zbrojního průkazu uvedenému ve větě první výjimku postupem podle zákona č. 119/2002 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona, na základě žádosti podané spolu s žádostí o vydání nového zbrojního průkazu; za přijetí této žádosti o výjimku se správní poplatek nevybírá.


Tedy, do konce platnosti zbrojaku neni problem. Pak je treba zadat o vyjimku. Jak se to v praxi bude cele delat si netroufam odhadovat.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#3009 » ned 25. úno 2018, 19:25

No ale pokud vim, s malym zasobnikem je to porad kat b... nebo uvazuju spatne?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#3010 » ned 25. úno 2018, 19:29

Pokud byla vyrobena jako samonabíjecí, tak zatím jo...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#3011 » ned 25. úno 2018, 19:35

jj, je to mossberg mmr

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#3012 » ned 25. úno 2018, 19:36

Serz:

Uvazuju stejne.

Kazdopadne, bavime se o necem, co vlastne nemusi nakonec vubec platit. Je to navrh, urednici MVCR museli dodrzet dikci smernice. Je ted na politicich, jestli to zmirni nebo zprisni. Uvidime, jak to nakonec bude.



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#3013 » pon 26. úno 2018, 15:26

tuton píše:Zcela obecne. U zbrani, u kterych bude urcujici pro kategorii prave zasunuty zasobnik, budou-li vubec takove zbrane, nebude, doufam, s datem v prukazu zbrane pred 13. 6. 2017 vubec nutne o zadnou vyjimku zadat.


To je pristup se selskym rozumem, a ja bych pro nej byl taky. Ovsem otazka je, co si o tom budou myslet zakonodarci a pravnici. A 3 pravnici = 10 nazoru, s troskou nadsazky.... Furt me nenechava na pokoji to, ze se hovori o zbrani A1, aby se s tim nemyslely fakt ty zbrane, co jsou A1 bez ohledu na zasobnik.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3014 » pon 26. úno 2018, 15:35

tuton, tyrfing: Ta formulace je v tomhle jednoznačná - koupils před 13.6. 2017 zbraň, která by jinak nově byla A-I? Pak máš výjimku na zbraň a tím i na zásobníky. Jediné co zatím nevím (nejsou známy prováděcí předpisy) je informace, jestli si člověk bude muset jako formalitu skočit pro nějakej papír na policii. Spíš se kloním k tomu že ne (jinak se PČR potento vydáváním potvrzení o výjimkách).

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#3015 » pon 26. úno 2018, 15:40

No radši bych aby moje AR zůstala B s malými zásobníky...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů