Manipulace se zbraní - zbrojní průkaz skupiny Cbitkar
Příspěvky: 47

Příspěvek#61 » pát 7. pro 2018, 10:23

majlont píše:Nikde není taxativně řečeno, co je "lovecká" zbraň.


V praxi existujou i pistole vetsich kalibru, s kteryma se provadi lov. Nevim, jestli se pouzivaji i v CR.

Jinak me taky nezajimaji brokovnice, ale musel jsem ji rozebirat kvuli Bcku, protoze jsou i brokovnicovy souteze.

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#62 » pát 7. pro 2018, 11:00

Lovecká zbraň je zákonem o zbraních vymezena, jako „zbraň určená k lovu zvěře odstřelem podle zákona o myslivosti“. Zákon o myslivosti následně stanovuje, že k lovu zvěře může být použita výhradně „lovecká zbraň“ (dlouhá zbraň kulová, broková nebo kombinovaná).
Pro správné pochopení termínu „lovecká zbraň“ uvádíme všechny kumulativní předpoklady, které musí zbraň splňovat, aby mohla být využitelná pro lovecké účely.
Rozměrové parametry - délka hlavně musí být větší, než 30 cm a zbraň současně musí překročit svou celkovou délkou 60 cm.
Musí se jednat o
„palnou zbraň“ - u této je funkce odvozena od okamžitého uvolnění chemické energie (v tomto případě je energie uvolněna hořením výmetné náplně – střelného prachu).
„kulovou“ zbraň - Palná zbraň s drážkovanou hlavní (nebo více hlavněmi) pro střelbu kulovými náboji (střela je složena z jednoho kusu), nebo
„brokovou“ zbraň - palná zbraň s hladkou hlavní (nebo více hlavněmi) pro střelbu brokovými náboji (náboj obsahuje tzv. hromadnou střelu, kterou zpravidla tvoří větší počet broků), případně speciálními náboji pro brokovou zbraň (např. zvláštní jednotná střela), anebo
„kombinovanou“ zbraň - palná zbraň s více hlavněmi pro střelbu brokovými a kulovými náboji. Jedná se v podstatě o víceúčelovou zbraň, „kombinaci“ kulové a brokové zbraně – odtud je odvozen souhrnný název pro takovou zbraň – kulobrok.

( http://www.uhul.cz/mapy-a-data/364-portal-myslivosti/myslivecka-pece-a-lov-zvere/732-strelectvi)majlont
Příspěvky: 179

Příspěvek#63 » pát 7. pro 2018, 13:05

Tato definice lovecké zbraně od UHULu je sice krásná, ale je to jen výklad zákona od někoho, kdo není jeho vykladačem (to je jen soud). Přesná definice schází. Pouze zákon č. 449/2001 Sb. o myslivosti v §45, odst. 1, písm. i) říká:

"Lov zvěře smí být prováděn jen způsobem odpovídajícím zásadám mysliveckým, zásadám ochrany přírody a zásadám ochrany zvířat proti týrání. Zakazuje se střílet zvěř jinou zbraní než loveckou (dlouhou palnou zbraní kulovou, brokovou nebo kombinovanou, určenou k loveckým účelům)."

Přesně z tohoto důvodu není ani vyjádření MV jednoznačné.bitkar
Příspěvky: 47

Příspěvek#64 » pát 7. pro 2018, 13:06

Tak v tom pripade neni nic sporny. Byla to od komisare blbost. Smutny je, ze se tady asi spravedlnosti nikdo nedovola. Opakovani zkousky s uhrazenim popkatku by bylo fer.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 1844

Příspěvek#65 » pát 7. pro 2018, 16:05

Skoda, ze Mila napsal jen pulku a pak uz se neobjevil.Indian
Příspěvky: 926

Příspěvek#66 » pát 7. pro 2018, 18:03

Ono totiž většinou každý vypadnutý píše jen ze svého (ublíženého?) pohledu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů