Novela evropske smernice o zbranich 2019



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#331 » pát 25. led 2019, 16:06

1. S tím vyjasněním pojmu "nakládat" souhlas. Musí to být jasné komukoliv. Těžko každý může sebou vláčet právníka aby vlastně věděl, zda se už nedopouští nějakého přestupku.
2. Přestupky IZS jsem už uváděl, zkusím zjistit, proč se to tam ocitlo. A jak jsem psal, taky s tím nesouhlasím.
3. Jako staromilec, mám rád vše na papíru. Ale budiž. Dle návrhu je zde možnost evropského zbrojního pasu (jak jsem byl upozorněn ze strany LEXu). A tento evropský zbrojní pas je veřejnou listinnou (tak jako původní průkaz zbraně. Takže tento bod za mne OK.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#332 » pát 25. led 2019, 16:09

Info - Oslovil jsem několik firem, které se pohybují v oblasti zbraní a střeliva ohledně toho, zda jsou ochotny přispět (třeba jen symbolicky částkou 1Kč) na případnou finanční sankci EU proti ČR za neimplementaci směrnice.
Tímto musím poděkovat zatím "nejmenované" firmě (nemám výslovný souhlas její název zveřejnit), za to, že se vůbec mou prosbou zabývala a přislíbila finančně na tuto sankci přispět. Nejedná se o nějaký zanedbatelný subjekt, ale velkou firmu, která má dealery v rámci celé ČR.
Pokud má někdo dobré zkušenosti s prodejcem, kde nakupuje zbraně, střelivo, provozovatelem střelnice atd. a myslí si, že by byl pro, dejte mi to prosím do pošty (nechci to šířit jako spam). Oslovím je mailem, telefonicky, klidně i nebudu litovat osobní návštěvy. Poprosím jen o maily/kontakty, které jsou volně dostupné na internetu, ať nejsou nějaké problémy s ochranou osobních údajů, příp. nevyžádanou poštou apod.

Samozřejmě chápu, že spousta podnikajících osob, nebude chtít být s čímkoliv spojována aby se příp. nevystavila mimořádným kontrolám ze strany státu.-Na toto prosím nereagovat.

Uvědomte si, že jako občan musíte pouze to, co ukládá zákon. Nic víc, nic míň. A neustálé přesvědčování, že musíme tamhleto a tohle, a jak se na nás budou ostatní dívat, a oni nám dají sankci, a nepozvou nás na slavnostní večírek apod. nemá smysl řešit. Buď je ochota bojovat za něco nebo není. A jak říkal Burian (ve filmu Ducháček to zařídí): Kdybychom měli brát pořád ohled na lidi s minulostí, tak doteď nemáme republiku.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#333 » pát 25. led 2019, 16:24

Ze zhruba 300 000 strelcu jich jen cast podepsala petici a zlomek je v Lexu
Plno clenu navic brbla kvuli zvyseni prispevku na rok
Nedelej si iluzi



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#334 » pát 25. led 2019, 16:26

WALT - napsal jsi to hezky a přesně tak to je



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#335 » pát 25. led 2019, 16:30

pokud vím, tak petici podepsalo přes 100 000 lidí. při počtu 300 000 střelců to není úplně málo



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#336 » pát 25. led 2019, 16:35

Petici podepsalo (dle zveřejných informací) cca 150 000 lidí. Kolik z toho bylo střelců nikdo nezjistí, pokud to nebude porovnávat se seznamem držitelů zbraní (a seznam má policie).
No tak se ukáže, že toto vnímá jako problém (implementaci a návrh zákona) jen 10 lidí v republice a 5 firem. A tím bude jasno.

Dokud bude každý ke všemu přistupovat stylem, že to nemá cenu a nemá cenu si dělat iluze, tak v případě zbraní je může odevzdat už teď a má klid. Nebude muset zbytečně dumat, jestli bude potřebovat nějaké další povolení, výjimku, co má za kategorii a jestli ji může vůbec mít apod.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#337 » pát 25. led 2019, 16:58

Jak jsem psal výš, pohlížím teď na celou věc finančně. Tj. co měl stál zbroják, nákup zbraní, střeliva, zabezpečení, správní poplatky atd. atd. Proti tomu kladu ty peníze za sankci. Ta je uváděna jako hlavní a zřejmě jediný důvod implementace.
Co se mi zatím neosvědčilo:
- mailová komunikace se zástupci výborů EU, představiteli ostatních států (úspěšnost odpovědí cca 30%, odpovědi ve stylu makáme)
- podepisování peticí
- účast na demonstraci - pořádal p. Straka na Václaváku
- čekání na rozpad EU
protože směrnice je zde a je v návrhu zákona.
Zatím mám pro tu myšlenku složit se na sankci pár lidí se ZP ve svém okolí a jednu firmu. Tak se uvidí, jak to půjde dál.

Poprosím o vynechání komentářů, že se to nepodaří, lidi dokáží je brblat. To vím z vlastní zkušenosti. No a když se nepodaří, nepodaří. Bude třebat hledat další cesty.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#338 » pát 25. led 2019, 17:04

Já bych jen podotkl, že ta sankce se může ukládat opakovaně do doby nápravy stavu.



Piggy
Příspěvky: 1906

Příspěvek#339 » pát 25. led 2019, 17:10

RKom píše:jako občan musíte pouze to, co ukládá zákon. Nic víc, nic míň.
Toto je přesné. A proto díky za každou snahu, aby NÁŠ zákon měl hlavu a patu (nejradši také ručičky a nožičky).
Cokoliv kohokoliv napadne, má smysl se nad tím zamyslet. Je to užitečné, i kdyby to nakonec byla blbost (jakože "tudy cesta nevede").



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#340 » pát 25. led 2019, 17:17

pavelg píše:Já bych jen podotkl, že ta sankce se může ukládat opakovaně do doby nápravy stavu.

Psal jsem to už výše. Zveřejněná informace je 1,5mld/ročně. Tj. 5.000,-Kč/ročně na držitele.

Pokud by se podařilo sumu shromáždit, je to podle mne velký signál i pro naše představitele.
Tzn. od lamentování v diskusi je tu jednoznačný hmatatelný výsledek nespokojenosti a ruší se argument sankce (tj. kolik mohlo být km dálnic, cyklostezek, rozhleden v údolí atd.)



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#341 » pát 25. led 2019, 17:20

Pokud tady někdo uvažuje o placení sankcí, tak to musí být pojato komplexně. Např. založit několik neziskovek s nějakým eurobolševickým obsahem, které by čerpaly co nejvíc dotací na podporu progresivní společnosti, odzbrojení, diverzity, integrace... no prostě na co EU dává peníze.
No a tyto společnosti by nakupovaly služby a podporovaly místní projekty tak, aby se utvořila jakási finanční smyčka a ve výsledku se sankce platila z dotací.

doplněk:
Těch 5000Kč bych byl ochoten dát jednorázově jako gesto a muselo by se to patřičně mediálně a politicky vytěžit. Brát to jako roční výpalné, to je mi proti srsti. To bychom za chvilku mohli eurobolševikům platit litr ročně za to, že nás nechají chodit pod dvou a vzpřímeně.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#342 » pát 25. led 2019, 17:34

to pavelg
Za mne první část názoru - nerealizovatelné. Na to můj mozkový trust nestačí, tolik peněz ani známostí na rozjetí nemám. A navíc by se to obrátilo proti střelcům - přesně stejná argumentace kolik za to mohlo být km cyklostezek.
K doplňku - "muselo by se to". Někdo to musí fyzicky udělat, samo se to neudělá. Myslím si, že publicita by určitě byla. A vyjednávací pozice s 1,5mld určitě taky.
Mně je to taky proti srsti, ale zatím jiný nápad nemám.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#343 » pát 25. led 2019, 17:49

Je to nesmysl, obetovat tolik penez by dokázalo mozna procento lidi se ZP. A i o tom dost pochybuju.
Bude to všechno hra o cas, jen se nevi, o jak dlouhy...



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#344 » pát 25. led 2019, 17:49

Ta neziskovka je náhodou výborný nápad.Není podstatné čím se ta neziskovka bude "na oko" zabývat důležité je sehnat dobrého šéfa a zároveň mediální tvář. Jako ideální se mi jeví afroamerická postižená transsexuálka. Jeden výstup v televizi a nebudeme potřebovat EU dotace, sám Soros nás dá do závěťi! ;) :lol:



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#345 » pát 25. led 2019, 18:56

Našl jsem dalšího šotka v kategorizaci střeliva. Konkrétně jde o vyjasnění významu "měkký materiál". Potenciálně to může bejt problém zejména u samopaláků, protože když pujdu doslovně po novým zákonu, tak v kategorii S3 se hovoří o olovu a předpokládám, že měkkm materiálem se myslí olověný jádro? Takže i kdyby se zcivilnilo střelivo původně vojenské, tedy A v současnosti a můžeme ho nabývat, tak za platnosti novýho zákona by to nešlo bez zvláštního povolení, protože zcivilnění nemá význam, když zákon definuje "měkký materiál".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: vaksi a 6 hostů