Skupina E a manipulace a střelby při zkoušce odborné způsobilosti



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#16 » pát 22. kvě 2020, 07:35

V prováděcí vyhlášce je napsáno s čím máš manipulovat a střílet na jednotlivé skupiny. Pokud chce něco navíc a zkpeš to, nemůže tě za to vyhodit, jinak odvolání.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#17 » pát 22. kvě 2020, 08:20

Brasi píše:Dobrý den,

rád bych

Opravdu Je Cíl jít cestou minima odporu a minima užitku? Jestli ano, zásadně doporučuji jít cestou nepatrně vyššího odporu a maxima užitku. Učit a zkoušet se jen jednou a mít skoro všechny skupiny ZP na celý život. Jednou se to bude hodit. Mít skupiny ABCE. Manipulace a střelba z dlouhých je lehčí než z pistole. Testy a limity stejné. Finančně plus cca 3500 Kč (snad by se dalo došetřit)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#18 » úte 26. kvě 2020, 12:06

audis píše:
Brasi píše:Dobrý den,

rád bych

Opravdu Je Cíl jít cestou minima odporu a minima užitku? Jestli ano, zásadně doporučuji jít cestou nepatrně vyššího odporu a maxima užitku. Učit a zkoušet se jen jednou a mít skoro všechny skupiny ZP na celý život. Jednou se to bude hodit. Mít skupiny ABCE. Manipulace a střelba z dlouhých je lehčí než z pistole. Testy a limity stejné. Finančně plus cca 3500 Kč (snad by se dalo došetřit)

Tohle bych zfleku podepsal. Obzvlášť pokud primárně někdo chce skupinu E, kde nároky na splnění testu a střeleb jsou nejvyšší, přidání skupin A,B, C je vlastně jen formalita a pravděpodobně navíc jen střelba z brokovnice (netrefí jen úplný ňouma). No a taky + 700 Kč za každou další skupinu. Udělal jsem to taky tak - A, B, C, E. D jsem vynechal, protože se mi nechtělo nosit potvrzení od doktora po 5 letech. Ale teď to vypadá, že stejně nás 5letý cyklus nemine. Takže jsem si měl udělat tehdy i to D.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#19 » úte 26. kvě 2020, 12:13

D je náročnější na střelbu. Já jsem přemýšlel co a jak a nakonec jsem udělal ABE. No a podle nového zákona to vyjde nastejno jako ABCDE. Navíc si stále myslím, že C nebo D nevyužiji. Pokud někdy ano, tak až s novým zákonem a stejně asi budu mít všechno.

Každopádně se všemi skupinami rozhodně nic nezkazí.



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#20 » úte 26. kvě 2020, 12:25

Killing joke> Dobrá poznámka. S ohledem na nový zákon bude z finančního hlediska nejlepší si udělat jen B a E. Pokud člověk nepotřebuje nutně a rychle sbírat nebo lovit, pak tohle na téměř plný rozsah zatím stačí a po novele už bude mít všechno.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#21 » úte 26. kvě 2020, 16:44

kolemjdoucí : V podstatě máš pravdu. Ovšem ta novela ještě ani z daleka není v platnosti a může dopadnout jakkoliv.

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#22 » úte 26. kvě 2020, 17:04

Poslechni kolegy ve vláknu. A B E naprostej základ. Troufám si říct, že budeš litovat pokud tak neuděláš. Já dělal ABE a manipulaci primárně s pistolí, drobnosti a popis malorážky a brokovnice. Střelba jen z pistole na 10m. Díky E už stejně budeš mít největší nároky na otázky a při střelbě ti to A a B nic navíc nepřidá.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#23 » úte 26. kvě 2020, 18:35

Nikoho neposlouchej, máš přece vlastní hlavu. Udělej si jen E. Pak můžeš založit za čas nové vlákno, jak na to, abys mohl .... jako jeden, co si udělal jen C a nyní laboruje, jak to "navlíct", aby si mohl....a navíc i ušetříš!



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#24 » úte 26. kvě 2020, 18:39

Proč patří A do naprostého základu? To je čisté sběratelství a s praktickou střelbou to nemá nic společného. Co to běžnému střelci přinese? Možnost vlastnit zbraň, ze které si nevystřelí a náboje, kterými střílet také nemůže.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#25 » úte 26. kvě 2020, 18:42

Kolemjdoucí - keby niekto niečo zdedil čo už nemá skúšobňu, alebo ak si niekto kúpi napríklad peknú brokovnicu z zdruhej ruky a jej stav sa časom zhorší tak, že už by technicky značkám neodpovedala. Tak si ju môže nechať na pamiatku. Inak základ je B + E, áčko sa môže ale nemusí hodiť.

Aj keď s vami všetkými úplne súhlasím, už diskutujete o niečom vyriešenom - Brasi uznal naše argumenty a rady a rozhodol sa ísť E+B, napísal to ešte na minulej strane :D

Brasi píše:JJ super, to jsem chtěl slyšet. Manipulace se nebojím, spíš trošku nervozity střelby s malorážkou, tak pokud to nehrozí, tak půjdu i B. O té změně vím, ale pro praxi asi nikdo nevíme co přinese. Sbírat nehodlám, airsoft nehraju, tak nevím v čem by se mě to mohlo týkat :/.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#26 » úte 26. kvě 2020, 19:02

Já ty lid nechápu, "A" je jen 700Kč navíc ...
Nikdy člověk neví jestli s eto nebude hodit, třeba já jsem nedělal "D", proto že vím, že si nikdy se zbraní v ruce nebudu vydělávat :)
A pokud bych měl, tak na to nepotřebuji "D" :) :) :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#27 » úte 26. kvě 2020, 19:24

kolemjdoucí : Doporučuji sk. A i lidem, kteří budou nejspíš zbraně dědit. Může se stát, že budou některé ve špatném technickém stavu (může laicky posoudit i policie) a pokud neprojdou ani na zkušebně, budou se jich muset zbavit a nebo si Ačko dodělat aby v rodině zůstaly.



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#28 » úte 26. kvě 2020, 20:56

Arc, Marinakus> ok, v tomto případě to smysl má

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » úte 26. kvě 2020, 20:59

Destructor: Tak já si zase D udělal, protože člověk neví kam jej život zanese. Stačí abych nastoupil do firmy, kde se zbraněmi budu manipulovat...prodejce, výrobce atd. a mohu to D potřebovat a přitom nejde o "vydělávání si se zbraní v ruce". To se stalo kamarádovi a musel si D dodělávat.
Dát jednou za 5 let 500,- za lékaře a poslat to na OSZBM je to nejmenší.

To je ovšem na zvážení každého, stejně jako třebas sk.C či A.
Jako základ vidím B a E.
A když už dělám E, což je druhá nejnáročnější sk. na zkoušky, tak proč tam nepřihodit A a třebas i to C, že :-)



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#30 » stř 27. kvě 2020, 08:31

Rikam to porad, udelat vsechny skupiny. Taky jsem to necekal a nakonec jsem to D potreboval... a byl jsem rad ze to nemusim dodelavat. U tohodle hobby to fakt nema cenu resit tech par stovek za skupiny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fifal, Střelec a 31 hostů