Odevzdání ZP správci střelnice



cipis
Příspěvky: 2148

Příspěvek#286 » stř 13. pro 2023, 09:14




Haluziak
Příspěvky: 290

Příspěvek#287 » stř 13. pro 2023, 09:19

A jsme u toho zas, ne nebude, zjednoduší se administrativa - nebude se vydávat žádná kartička a odpadne povinnost mít ZO u sebe. Ale kdyby ho někdo strašně moc potřeboval jako tady pavelg nebo Bubeníček tak si ho může stáhnout z portálu občana jako zdrap papíru nebo podle všeho ho bude možné mít i v appce eDokladů. Třeba e-Občanka bude mít v appce platnost 48 hodin a protistrana která bude občanku kontrolovat nemusí být připojená k internetu. Takže něco podobného to bude i s ostatními doklady co se tam postupně dostanou.

Fakt ČeskoSlovensko doprava špatně a doleva ještě hůř :/

PS jak dlouho se nadává na to, že když už ten nesmysl musím mít u sebe, tak by mohl mít alespoň rozumný formát? No tak namísto toho aby měnili formát tak zrušili povinnost to vůbec mít u sebe a i to je pro některé špatně.

Pro mě je to třeba super protože mi odpadne povinnost u sebe tahat tohle a i tak se mi tam všechny ty pitomý kartičky nevejdou a musím je tam mít dvojmo.
Dokladovka.jpg


PPS: cipis mě předběhl :) viewtopic.php?f=57&t=15374
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#288 » stř 13. pro 2023, 09:21

Moje otázka byla samozřejmě řečnická, reagoval jsem na dana. Já vím, že kartičky budou zrušené.



Piggy
Příspěvky: 1919

Příspěvek#289 » stř 13. pro 2023, 11:45

pavelg píše:ZP se podle tebe bude nadále vydávat s pětiletou platností jako kartička? (nebo ZO kdybychom chtěli slovíčkařit)
Současný zákon slovíčkaří trochu nelogicky. Správně by se mělo rozlišovat zbrojní "oprávnění" jako stav a zbrojní "průkaz" jako doklad osvědčující tento stav. Tak jak to je u řidičů.



JirkaCV
Příspěvky: 1656

Příspěvek#290 » stř 13. pro 2023, 12:01

Bych do toho moc nedrbal. Celou svojí kariéru se snažím některým kolegům vysvětlit rozdíl mezi oprávněním a osvědčením (elektro). Je to marný, je to marný ...

Pravda je, že zbrojní pas/průkaz do dnešního systému prokazování oprávněnosti moc nezapadá.



Carloss
Příspěvky: 2995

Příspěvek#291 » stř 13. pro 2023, 20:04

Haluziak píše:A jsme u toho zas, ne nebude, zjednoduší se administrativa - nebude se vydávat žádná kartička a odpadne povinnost mít ZO u sebe. Ale kdyby ho někdo strašně moc potřeboval jako tady pavelg nebo Bubeníček tak si ho může stáhnout z portálu občana jako zdrap papíru nebo podle všeho ho bude možné mít i v appce eDokladů. Třeba e-Občanka bude mít v appce platnost 48 hodin a protistrana která bude občanku kontrolovat nemusí být připojená k internetu. Takže něco podobného to bude i s ostatními doklady co se tam postupně dostanou.

Fakt ČeskoSlovensko doprava špatně a doleva ještě hůř :/

PS jak dlouho se nadává na to, že když už ten nesmysl musím mít u sebe, tak by mohl mít alespoň rozumný formát? No tak namísto toho aby měnili formát tak zrušili povinnost to vůbec mít u sebe a i to je pro některé špatně.

Pro mě je to třeba super protože mi odpadne povinnost u sebe tahat tohle a i tak se mi tam všechny ty pitomý kartičky nevejdou a musím je tam mít dvojmo.
Dokladovka.jpg


PPS: cipis mě předběhl :) viewtopic.php?f=57&t=15374

Mít kartičku a nosit kartičku jsou dvě na sobě nezávislé věci. Stejně, jako nenosit ŘP neznamená nemít ŘP. Za určitých okolností, kterých může být nepřeberně se taková kartička mpůže celkem dobře hodit. A žádnej cár papíru vytištěnej, nebo namalovanej nebo nafocenej, nebo vygenerovanej AI to NENAHRADÍ. Howg.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#292 » stř 13. pro 2023, 20:32

za sebe už mám plný zuby "digitalizace" stylem všechno zrušíme, máte chytrý telefony, tak si to stáhněte... Chytrý telefon nemám a nechci. Na nějakej čekpoint nejsem zvědavej - aby se obsluha, kterou vůbec neznám, dozvěděla, že mám ZP a hlavně co všechno za zbraně mám doma. V malým městě než dojdu domů, to bude vědět i pokladní v supermarketu. A vám všem, co tu horem dolem voláte po digitalizaci přeju, aby se vám v mobilu / PC ty aplikace podělaly až je budete nejvíc potřebovat. Pak budete ještě rádi vzpomínat na kartičky...

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#293 » čtv 14. pro 2023, 00:10

vvitty píše:
staM píše:Kouzelná formulace "může odradit".


Jistoty a garance se holt rozdavaji jinde. Me treba po zavedeni minimalni hodnoty objednavky na 500 kc zmizeli prudici ...

Dlouhodobe mi prijde ze kdyz je neco zadarmo (a 100 za strelnici na pul dne patei do teto kategorie) tak to pritahuje podstatne vic lidi co si toho nevazi a maji pocit ze byjim jeste mel majitel panackovat nebo co... pritom to neni castka ani na to aby mel spravce ktery musi byt pritomen aspon na topeni a neumrznul tam.


Tak to máš fajn..Mě kdyby nějaký obchodník podmiňoval např nákup dvou hrnčků za 150 tím že musím koupit ještě kastról a nebo další hrnky které nechci nebo je nepotřebuju,tak mu korektně řečeno poděkuju.
Spíš to bude obrácené.Čím vyšší částka,tím intenzivnější pocit toho kdo ji vysolí že si kupuje i (dosaď si co libo) včetně pocitu všemocnosti.
Bubeníček nechává vlezný za kilo,je to jeho plácek nevidím důvod proč by mu co toho měl kdokoliv .....



monk
Příspěvky: 200

Příspěvek#294 » čtv 14. pro 2023, 06:41

mission píše:za sebe už mám plný zuby "digitalizace" ¨¨

Tak zapvy se vsechno nezrusi, zustane EU zbrojak. Takze pro milovniky dokumentu ideal. Dále pro veci spojene se zbranema si jezdis do spadoveho mesta kde te neznaji, tak si skocis na postu, urad atd kde ti to z CP vytisknou. Ale tadle debata ba byt v tematu: https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=57&t=15374



vvitty
Příspěvky: 245

Příspěvek#295 » čtv 14. pro 2023, 13:13

staM píše:Tak to máš fajn..Mě kdyby nějaký obchodník podmiňoval např nákup dvou hrnčků za 150 tím že musím koupit ještě kastról a nebo další hrnky které nechci nebo je nepotřebuju,tak mu korektně řečeno poděkuju.
Spíš to bude obrácené.Čím vyšší částka,tím intenzivnější pocit toho kdo ji vysolí že si kupuje i (dosaď si co libo) včetně pocitu všemocnosti.
Bubeníček nechává vlezný za kilo,je to jeho plácek nevidím důvod proč by mu co toho měl kdokoliv .....


Nevsimnul jsem si ze bych psal neco o vnucovani kastrolu k hrnicku. A uz vubec ne o tom co by mel delat Bubenicek, ten uz ostatne rozhodnuti udelal.



Carloss
Příspěvky: 2995

Příspěvek#296 » čtv 14. pro 2023, 20:48

monk píše:
mission píše:za sebe už mám plný zuby "digitalizace" ¨¨

Tak zapvy se vsechno nezrusi, zustane EU zbrojak. Takze pro milovniky dokumentu ideal. Dále pro veci spojene se zbranema si jezdis do spadoveho mesta kde te neznaji, tak si skocis na postu, urad atd kde ti to z CP vytisknou. Ale tadle debata ba byt v tematu: https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=57&t=15374

EU zbroják - EZP existuje už teď, je to něco jiného, slouží k něčemu jinému a je v úplně jinym režimu.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#297 » čtv 14. pro 2023, 20:54

staM píše:
vvitty píše:
staM píše:Kouzelná formulace "může odradit".


Jistoty a garance se holt rozdavaji jinde. Me treba po zavedeni minimalni hodnoty objednavky na 500 kc zmizeli prudici ...

Dlouhodobe mi prijde ze kdyz je neco zadarmo (a 100 za strelnici na pul dne patei do teto kategorie) tak to pritahuje podstatne vic lidi co si toho nevazi a maji pocit ze byjim jeste mel majitel panackovat nebo co... pritom to neni castka ani na to aby mel spravce ktery musi byt pritomen aspon na topeni a neumrznul tam.


Tak to máš fajn..Mě kdyby nějaký obchodník podmiňoval např nákup dvou hrnčků za 150 tím že musím koupit ještě kastról a nebo další hrnky které nechci nebo je nepotřebuju,tak mu korektně řečeno poděkuju.
Spíš to bude obrácené.Čím vyšší částka,tím intenzivnější pocit toho kdo ji vysolí že si kupuje i (dosaď si co libo) včetně pocitu všemocnosti.
Bubeníček nechává vlezný za kilo,je to jeho plácek nevidím důvod proč by mu co toho měl kdokoliv .....

vvitty píše:Nevsimnul jsem si ze bych psal neco o vnucovani kastrolu k hrnicku. A uz vubec ne o tom co by mel delat Bubenicek, ...


Co prodáváš ty je jedno ne? Kastrol a hrnečky byly uvedeny jako příklad.A to doslovně.
Obecně zavedení minimální hodnoty nákupu není nic jiného než vnucování JAKÉHOKOLIV dalšího produktu z nabídky k nákupu.To by neplatilo v případě,že minimální hodnotu nákupu by měl nejlevnější produkt který je nabízený.Nebo je to jinak?



ante
Příspěvky: 65

Příspěvek#298 » čtv 14. pro 2023, 21:31

staM píše:Co prodáváš ty je jedno ne? Kastrol a hrnečky byly uvedeny jako příklad.A to doslovně.
Obecně zavedení minimální hodnoty nákupu není nic jiného než vnucování JAKÉHOKOLIV dalšího produktu z nabídky k nákupu.To by neplatilo v případě,že minimální hodnotu nákupu by měl nejlevnější produkt který je nabízený.Nebo je to jinak?


Asi to z logiky věci opravdu jinak je. 3x kravina za á 200,- = 600,-, podmínka >500,- splněna, tedy výrok vnucování JAKÉHOKOLIV dalšího produktu z nabídky k nákupu je formálně neplatný.

Dovolím si ještě jednu poznámku. Fascinuje mne váš předpoklad výše, že vyšší částka zaplacená za službu navozuje pocit "mohu si dělat co chci protože jsem si přece zaplatil " Imho jste vedle jak ta jedle, protože toto souvisí s integritou a osobností člověka spíše než s čímkoli jiným.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#299 » pát 15. pro 2023, 00:34

Záleží na tom kdo je kolik kravin ochotný koupit.,,,,Přijde mi to jako by tento příklad byl vytvořen pro to,aby teorii o výhodnosti stanovení minimální hodnoty nákupu tuto podpořil.V uvedeném případě platný je.
Není problém vytvořit jinou nebo několik dalších teorií.
Nákupem 20ti kravin po 10kačulích je nakupující mimo.Nevejde se do minima.Leda že by ty kraviny tak neodolatelně chtěl,koupí ještě další ktré nepotřebuje aby se do limitu vlezl.V tomto případě je výrok o vnucování JAKÉHOKOLIV dalšího produktu z nabídky k nákupu formálně platný.Je to prostě o hodnotě té které kraviny a širokosti nabídky kravin.

Ten pocit "mohu si dělat co chci protože jsem si přece zaplatil " není nijak neobvyklý.Známý ze střelnice které je spoluvlastníkem právě pro toto chování vypoklonkovával blbeška kteřý si přece zaplatil a bavil se rozstřelováním šroubových spojů na terč stojanech.Na pucuňk reagovl tím že zaplatil tolik že si za ty prachy koupí prken na 5 stojanů.Dnes si tam pro nejen tyto zkušnosti niko jiný než spoluvlastníci a kluboví členové neškrtne.Na střelnici ve VM která je dnes zrušná takových bylo několik.Příkladů kterým nemusí nikdo věřit mám kopec.



kiv61
Příspěvky: 581

Příspěvek#300 » pát 15. pro 2023, 01:33

mission píše:za sebe už mám plný zuby "digitalizace" stylem všechno zrušíme, máte chytrý telefony, tak si to stáhněte... Chytrý telefon nemám a nechci. Na nějakej čekpoint nejsem zvědavej - aby se obsluha, kterou vůbec neznám, dozvěděla, že mám ZP a hlavně co všechno za zbraně mám doma. V malým městě než dojdu domů, to bude vědět i pokladní v supermarketu. A vám všem, co tu horem dolem voláte po digitalizaci přeju, aby se vám v mobilu / PC ty aplikace podělaly až je budete nejvíc potřebovat. Pak budete ještě rádi vzpomínat na kartičky...


To jsou holt ti dnešní "digitální svazáci a hujeři" ...
Nějak jim pořád nedochází až jednou nastane výpadek "Systému" ( a není otázka jestli ale pouze kdy) nebo jen prostý několikadenní či delší blackout rázem se ocitnou "mimo zákon" a na t.č. nefunkčním šmatlafounu se asi jen těžko doberou svého původního statusu ...
Avšak hlavně a především:
až se Stát ať již z jakékoli důvodu, někomu rozhodne zrušit jeho ZP, zkonfiskovat mu de iure jeho zbraně , ŘP, ORV auta, CP a další doklady, které kdy vydal, bude mu k tomu stačit jeden klik myší bezejménného úředníka, "který přece jen dělal svou práci" , že? ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti