Návrh nového zákona o zbraních (září 2022)



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#1366 » úte 16. led 2024, 17:51

Řekl bych - zkus to. Podle mě to hladce neprojde.

Proto jsem chtěl ten příběh s kontextem.



cipis
Příspěvky: 2144

Příspěvek#1367 » úte 16. led 2024, 17:54

Má datovku, tak tam může během toho kafe těch 50-100-200 pdfek poslat.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#1368 » úte 16. led 2024, 17:55

To nemusí ani být v tomhle státě, kolem nás ty armády jsou a sem by si mohly odskočit pro legální nákup kvalitních zbraní a střeliva. A stačí jim k tomu jediný naprosto obyčejný civilista. Kdyby to nějaká skupina udělala, tak nás EU následně zašlape do země, jaktože něco takového umožňujeme. A nezastane se nás nikdo. A výzvy k ozbrojování byly i v našich mešitách, takže prostě stačí jeden bezúhoný člověk, který ZP získá a nic ho pak už neomezuje.


pavelg - "Podle mě to hladce neprojde." - No však a já se ptám, jak by měl vypadat ten zákon, který by to ošetřil. Co znamená, že to teď hladce neprojde? Že někde máme nějaký článek řetězu, který je na uvážení úřednika? To by přece bylo horší, než mít na to zákon. A jestli nikde článek s uvážením nemáme, tak to projít vždy musí, ne?



DVII
Příspěvky: 28

Příspěvek#1369 » úte 16. led 2024, 18:22

Když dřív někdo začal obdobnou diskusi v hospodě, nedal pokoj a stále rozvíjel, byl čas zaplatit a mazat domů.
Vždy ve střehu

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 642

Příspěvek#1370 » úte 16. led 2024, 19:36

já myslím, že těch 50 neřknu-li 500 nákupek Ti proste nevydají na počkání... aniž by na byl oficiální pokyn, očekával bych, že ta úřednice na OSZBM, co ten požadavek uvidí, se zvedne ze židle a zajde za nadřízeným a ten to začne dál řešit (má na to 30 dní, za tu dobu už si tě BISka prolustruje)... ale chápu, že každý bude mít ten trigger trochu jinde, to je fakt (za mne těch >10 dává smysl... a pokud kupuješ sbírku, nechť se Tě na to klidně doptají a povolení vydají až po ověření)



Carloss
Příspěvky: 2983

Příspěvek#1371 » úte 16. led 2024, 19:40

Tak protože zákonná lhůta je 30 dní, tak se lze celkem důvodně domnívat, že 50 eNPéček je signál ani ne tak pro policii, jako pro BISku. To zavání extrémismem. To je ale úplně jiný případ, než když si někdo chce koupit tři různé pušky, tři pistole, tři něco mezi...Tam už se nějaký nekalý úmysl odhaduje dost špatně.



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#1372 » úte 16. led 2024, 20:16

Dnes ve sněmovně: Bartoš navrhuje plošné zavedení psychotestů pro všechny držitele ZP, změnu kategorizací zbraní, aby všechny dlouhé zbraně byly zařazeny mezi zakázané a pouze na vyjímku pro aktivní sportovce, kteří jsou členy klubů a také pro myslivce s loveckým lístkem, a Válek slíbil, že zařídí dostatečné kapacity ve zdravotnictví, aby psychologové mohli plošná vyšetření provádět.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#1373 » úte 16. led 2024, 20:29

Lord:
Já si myslím, že na 50 nákupek policie zareaguje tak, že se to dostane tak trochu mimo rámec našeho zbraňového zákona. V lepším případě nějaké místní šetření a průklep, v horším BISka .. netroufám si odhadovat podle jakých předpisů.

Ten tvůj příklad je hodnotný ani ne tak v kontextu zbraňového zákona, jako spíš v kontextu fungování policie a složek kolem.



vvitty
Příspěvky: 242

Příspěvek#1374 » úte 16. led 2024, 20:42

iloveguns píše:Válek slíbil, že zařídí dostatečné kapacity ve zdravotnictví, aby psychologové mohli plošná vyšetření provádět.


Valek. Valek. To jsem uz nekde slysel. Neni to ten co slibil ze si antibiotika bude mozne koupit i bez toho aniz by clovek stravil pul dne obvolavanim lekaren zda tam neco takoveho maji a pripadne jakou verzi aby si nechal napsat spravnej papir?
Jo, ten to urcite zaridi. Akorat teda v dobe kdy na takovou potrebu dojde uz bude davno nekde v trafice lestit kliky :cry:

A ted si nejsem jistej jestli to neni ten samej co prohlasil ze na zubare co ma volna mista "na pojistovnu" a bere nove pacienty 18+ uz nebude potreba cekat nekolik let... ale mozna se pletu a byl to nekterej z predchozich xichtu v tom orloj na Palacaku.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#1375 » úte 16. led 2024, 20:55

feťák Bartoš, který prosazuje legalizaci marijánky a lehkých drog tu bude určovat zbraňovou legislativu? No to mě po**r. Ten by měl držet ústa a krok, protože on na ZP v životě nedosáhne.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#1376 » úte 16. led 2024, 21:22

Neříkali Piráti, že nejsou trapní populisti? Populismus byl přece ten nejhorší hřích. A teď na vlně davové hysterie sází blbosti, které nemají ani elemetání logiku (a to jsou IT lidé dokonce).



JirkaCV
Příspěvky: 1612

Příspěvek#1377 » úte 16. led 2024, 21:33

Blbosti sází hromada politiků bez ohledu na patraj. Je to emočně vypjatá situace. Politici cítí šanci (nebo povinnost) se nějak vyjádřit svým voličům. Ono to přejde. Oni si uvědomují, že cesta ke změně zákona přesahuje délku jejich volebního období.



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#1378 » úte 16. led 2024, 21:34

Psychologové nedávno v TV tvrdili, že pokud by mělo vyšetření žadatele o ZP k něčemu být, musí jej dělat specializovaný klinický psycholog, kterých je v celé ČR jen 1200, a takové vyšetření musí trvat nejméně 8 hodin, že za kratší časový úsek psycholog není schopen odfiltrovat rizikové osobnosti. Ale Válek je schopen slíbit, že navýší počet psychologů na desetitisíce a k tomu zajistí i jejich studium a atestace.



JirkaCV
Příspěvky: 1612

Příspěvek#1379 » úte 16. led 2024, 21:40

Já slyšel jednoho klinického psychologa: To bych s ním musel dva týdny bydlet.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1304

Příspěvek#1380 » úte 16. led 2024, 21:40

iloveguns: No samo, na fildě má asi teď dost zájemců... :angel:

Od kamarádky psycholožky:
Psychický stav se může dekompenzovat vpodstatě kdykoli, pokud máš nějaké dispozice a přijde nějaký spouštěč. Dispozice na 100% nezjistí... Také by záleželo v jaké fázi. Dovedu si představit nějakou diagnostiku, která by mohla poukázat na nějaká rizika. Ale jednak by to bylo velmi časově náročné (tedy i drahé) a druhak když to řeknu hodně nadneseně - to že mám i dlouhodobě chuť někoho zabít/mu uškodit a i třeba o tom mám velmi živé fantazie, může být jen těžko důvod apriori očekávat realizaci takové fantazie.
Můžeš docela dobře zmapovat nějakou impulzivitu, frustrační toleranci, schopnost reagovat na stres... ale to vše ti pořád nechá příliš velkou množinu těch, kterým bys to musel zamítnout!!!!!
Nehledě na to, že si musíš přidat intelekt. Pokud jsou to ještě inteligentní "psychopati ", mají velký náskok.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti