Získání skupiny D.



Ferro
Příspěvky: 7

Příspěvek#16 » pon 16. čer 2014, 03:28

Hmm, pakliže jste studenti, tak většina VŠ má přece svého "závodního lékaře", ne? :-D

A mimochodem, setkal jsem se u nás na PČR s názorem, že na skupinu D je třeba potvrzení od závodního lékaře a na jakoukoliv jinou od obvodního lékaře. Takže když jsem žádal o D+E, chtěli potvrzení od obou. Měl jsem kliku, ukecal jsem je na to, že u mě je to jedna a ta samá doktorka.
I když myslím, že kdybych do toho trochu víc šťoural, tak by to nakonec prošlo i jen s obvoďákem. Mladá a evidentně nezkušená úřednice totiž asi čtyřikrát musela někam volat a zeptat se, aby žádost vyřídila...

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#17 » pon 16. čer 2014, 06:36

To by me zajímalo, co by delal napr. soukromy detektiv, pracujici na ZL sam na sebe a bez zamestnancu. Zarizoval by zavodniho lekare sam pro sebe? :)

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#18 » pon 16. čer 2014, 07:57

D-čko opravňuje nosit zbraň, na ktrou má zaměstnavatel vydaný PZ, což není případ soukromého detektiva. Ten nepotřebuje sk. D, protože bude mít vlastní zbraň, kterou bude nosit na sk. E.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#19 » pon 16. čer 2014, 14:22

Měl jsem na ABDE potvrzení od obvoďáka, na PČR nikdo nic neřešil a ještě mi napsali, do kdy musím dodat nové potvrzení:)



Piggy
Příspěvky: 1919

Příspěvek#20 » úte 17. čer 2014, 17:14

fixfokus: Můžu si založit eseróčko, nakoupit zbraně na firmu a sám v ní figurovat jako (třeba i jediný) zaměstnanec (a samozřejmě se musím také ustanovit zbrojířem).
Pak ovšem samozřejmě budu mít také nasmlouvanou "závodní" (pracovnělékařskou) péči.
Lidi, neblbnu už příliš?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#21 » úte 17. čer 2014, 17:20

Blbneš :mrgreen: naprostá většina firem závodního doktora (smluvního) nemá a i kdyby měla tak zaměstnanec ho nemusí využívat protože svého praktického lékaře si může zvolit sám. Jak už bylo napsáno několikrát, na Dčko stačí potvrzení praktického lékaře a nikdo to neřeší. Dovedu si naopak představit situaci kdy zaměstnavatel trvá na vyšetření vlastním (smluvním) lékařem než Ti svěříí zbraň k výkonu povolání, ale to už není o skupinách ZP.



Piggy
Příspěvky: 1919

Příspěvek#22 » úte 17. čer 2014, 21:36

Blbnu, ale jinak než si myslíš.
Píšeš bludy, protože závodní lékař nemá nic společného s praktickým lékařem a rozhodně zaměstnanec musí jeho služby využívat a nemá žádnou možnost volby. A firma má zákonnou povinnost zajistit pracovnělékařskou péči o své zaměstnance, takže ho mít musí.
Lidi si většinou pletou "závodního" a "obvodního" lékaře, protože často je to stejná osoba. Tak například závoďák může vyřadit zaměstnance z provozu, ale nemůže mu vystavit neschopenku - praktik naopak.

P.S. Máš pravdu, že řada malých firem to má zjednodušené, protože zákon počítá s tím, že tu "závodní" péči jim může poskytovat praktický lékař zaměstnance - ale to se určitě netýká firem, které svým zaměstnancům svěřují zbraně.
P.P.S. Takže - a to už blbnu na kvadrát - by jeden opravdu měl mít na ABCE potvrzení od jednoho doktora a na E od druhého, jak zmiňoval Ferro.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů