Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 24

Příspěvek#676 » stř 4. čer 2014, 11:15

Tak to o hlavni a závěru by si případní účastníci přípravného kurzu opavské střelnice BOIS měli dostudovat svépomocí, protože při praktické části se toto nezmiňovalo, pokud si dobře vzpomínám.



Hrůzička
Příspěvky: 11

Příspěvek#677 » pát 6. čer 2014, 12:21

Všechny zdravím!
Tak se mi včera podařilo udělat zkoušku.Mám z toho velkou radost, což většina tady chápe, protože to měli asi podobně.
Co se týká testů, ty se dají naučit docela v pohodě, já zvolila papírovou formu - ráda si podtrhávám a dopisuju poznámky.
S přípravou na praktickou zkoušku je to trošku náročnější, alespoň z mého pohledu ženy, která držela zbraň úplně prvně v životě 23.5. a 5.6. si šla na zkoušku. ;)
Byl to stres, nerada ničím věci, takže i můj vztah ke cvičné zbrani tomu odpovídal, neuměla jsem to vzít pořádně do ruky, bála jsem se abych ji nerozbila, trápila jsem se s natahováním závěru, prostě katastrofa. Rozborka a sborka dlouhých zbraní (malorážka a brokovnice - noční můra, kdo mě přitom viděl, tak by jistě potvrdil)
Nicméně jsem si řekla, že tohle mě neudolá a neudolalo :) .
Zkoušku jsem dělala na střelnici na Spořilově.Byla jsem tam i na přípravném kurzu - celkem 3x a musím tady moc poděkovat panu Františkovi, který tam správcuje, hlavně za trpělivost, vstřícnost a dobré rady.
Dokonce i pan komisař se ptal, kdo mě připravoval a uznale pokyvoval hlavou, což mě potěšilo.
Pan komisař chtěl základní věci, na ničem mě nedusil, ptal se na pojistky - to jsem musela zapřemýšlet, ale on i přihlížející policisté byli normální, žádní prudiči.
Z 11 účastníků test nenapsal 1.Na praktickou si nás volali, šla jsem na řadu jako třetí.Z prvních čtyř to neudělali dva, dál nevím, to už jsem pelášila pryč.
Pokud to nemáte daleko a vážně uvažujete o případném přípravném kurzu, tak Spořilov vřele doporučuju!
Přeju všem ať se daří! Hrůzička ;)

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#678 » pát 6. čer 2014, 22:06

Tak Hrůzičko, gratulace a vítej mezi střelce a majitele ZP



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#679 » pon 9. čer 2014, 19:48

taky velka gratulace



Hrůzička
Příspěvky: 11

Příspěvek#680 » úte 10. čer 2014, 09:50

Děkuji vám za gratulaci.Má radost stále přetrvává :lol:

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 24

Příspěvek#681 » pát 13. čer 2014, 22:05

Ještě ke zkouškám na opavském BOISu. Kdo bude střílet s dlouhou, má 5 metrů k dobru, protože střelnici mají jenom 20timetrovou ;)



michalX
Příspěvky: 1

Příspěvek#682 » stř 25. čer 2014, 15:53

Zdravím. Tak i moje zkušenost - dnes 25.6. napodruhé Magnum Praha. Mám to! Naprosto v pohodě (i když jsem byl od minula tak rozklepanej, že jsem skoro netrefil terč). A opravdu můžu jednoznačně potvrdit, že minimálně (!) 80 procent úspěšnosti či neúspěšnosti zkoušky je závislé na osobě komisaře. A můžeme si tu říkat, že netopí na nesmyslech a jde jen o bezpečnost atd. Ne, rozhodně tomu tak není u všech. U pana komisaře Váni, který tam byl dnes, to platí - žádnej stres, skvělá atmosféra, drobné prohřešky jen vytknul, pokud vím, tak vyhodil opravdu jen za hrubou chybu. Ten co byl před měsícem - šílenství a katastrofa. No ale mám to za sebou. A moc díky za tenhle web.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#683 » čtv 26. čer 2014, 16:26

Dnes (26.6.2014) zkouška v Moravské Třebové - komisař Miroslav Pařízek + policista. Přihlášeno 22 osob, z toho 2 nedorazili. Testy udělali všichni, kromě jedné slečny v pokročilém stupni těhotenství. Na manipulace přibylo 7 repetentů, z nichž jeden manipulaci nezvládl. Střelby už udělali všichni. Začínali jsme v 9:00 a končili v 15:00.

Komisař (pan Pařízek) vše zřetelně a srozumitelně předem vysvětlil. Popsal, co očekává před každou částí zkoušky, takže kromě tradičního náboje v hlavni (při kontrole zbraně) tam nebyla žádná zákeřnost. Já sám napoprvé blbě složil pistoli. Nicméně jsem na to sám hned přišel a po opakované rozborce a sborce bral komisař úkol jako splněný. K rozborce byla malorážka, brokovnice a pistole (na výběr z CZ 70, CZ 83 a CZ 75). Na rozebrané zbrani se vždy ptal na hlavní části zbraně(které chtěl i ukázat) a nějaké doplňující otázky (většinou co najdeme vyražené na zbrani a co to znamená). Před rozborkou a po ní požaduje ránu jistoty (vypouštění přes kohout u nováčků neuznává - chápu).

Na střelnici jsem střílel z brokovnice, malorážky a pistole (pro skupiny ABE). Střílelo se současně na 5 stavech v kombinaci - 2x malorážka, 2x pistole, 1x brokovnice. Pistole byly oba Glocky (tuším že 17 a 19), malorážky obligátní CZ (jedna s těžkou hlavní) a nějaká broková kozlice (krásně cupovala terče). Takže z celkově dostavivších se 27 osob to 25 udělalo – což bych řekl není vůbec špatný výsledek.

O policistovi jsme po celou dobu prakticky nevěděli. Na střelnici se sám pasoval do role nosiče střeliva a zásoboval palpost s brokovnicí krmivem. Pan komisař s jeho tichou podporou (policisty) vytvořil parádní uvolněnou atmosféru, za což jsem oběma vděčný. Vděčnější jsem už jen tomuto webu. :D

Jedno upozornění – policie kdoví proč posílá žadatele o zkoušku na špatnou (neexistující) adresu – Jevíčská 7. Správná adresa je Jevíčská 90/32. Tam probíhá psaní testu a manipulace – pak se úspěšně postupující přesouvají na střelnici, kde se zkouška dokončuje.



Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#684 » čtv 26. čer 2014, 22:37

Vypoustní kohoutu se používá jen při přípravě zbraně a uložní do pouzdra nebo obdobných přápadech jindy ne ; zato rána jistoty je pro oveření že jste provedli všechny kroky kontroli zbraně a po složení funguje k ověření funkčnosti

a je jedno jeslti je to nováček a nebo dlouholetý střelec



Drepheuss
Příspěvky: 5

Příspěvek#685 » pát 27. čer 2014, 05:33

Včerejší zkoušky v Manušicích u České Lípy (26.6.), komisař pan Štefl.

Bylo nás něco okolo 20 (přesné číslo neznám), z toho 8 vypadlo na testech, manipulaci udělali tuším všichni a v polovině střeleb jsem odjížděl.

Komisař na začátku působil dojmem že nás nechá všechny vyrazil, nicméně jednal velmi férově. V manipulace se ptal téměř na vše co v této sekci zaznělo (typy nábojů, identifikační značky, části zbraně,...), nicméně pokud člověk nevěděl nějakou "méně podstatnou" věc, vysvětlil jí a nedělal z toho zbytečné drama. Na co ale hodně dbal byla bezpečná manipulace.

U střeleb žádné pastičky, ABEčkaři stříleli pouze z pistole. Byla tam skupinka lidi z SSK pod 18, ti měli malorážku.

Atmosféra byla vcelku uvolněná a to i díky příslušníkům policie, kteří si s námi během čekání povídali.

A klasiku na závěr: díky zbraněkvalitně za usnadnění přípravy, zdejším přispěvatelům za spoustu diskusí a panu Jankovi z liberecké ArmyArms za prima praktickou přípravu.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#686 » pát 27. čer 2014, 06:14

Tak to je slušný, když se na to skoro polovina lidí vyflákla a neučila se....že se jim to vyplatí, lézt tam s vědomím, že si to zopáknu ale ještě navíc podle nových testů :? My to měli přesně obráceně, na manipulaci jich polovina skončila. Tak hlavně, že to máš v kapse :P

Apropós, nechci malovat čerta na zeď, ale když bude mít komisař dlouhodobě takto 100% "propustnost", či jak to nazvat, nehrozí mu trošku, že si na něj z ministerstva vnitra posvítí?



Drepheuss
Příspěvky: 5

Příspěvek#687 » pát 27. čer 2014, 08:15

No ona polovina lidí byla z toho SSKčka, takže byli velmi dobře natrénovaní a druhá polovina byli lidé co měli zbraně většinou v rodině nebo nějakým způsobem ve škole, takže byli natrénovaní taky, takže bych spíš řekl že šlo o výjimku.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#688 » pát 27. čer 2014, 09:09

V polovině střeleb si odjížděl ?
zkušební komisař dával " oštemplovaný papír" okamžitě po úspěšném dokončení + vyhodnocení střelby jednotlivě ? Nebo si ho vyzvednete později od něj podepsaný oražený na odd.pčr ?
Testy píšou všichni dohromady s následným veřejným vyhodnocením , pak individualně manipulace a střelba, a aby nebyl nikdo zvýhodněn že jde první a někdo-poslední- znevýhodněn tak až po skončení všech střeleb následuje veřejné vyhodnocení s předáním ....Je to sice věc organizační, ale průběh zkoušky je takto dán... důvod je obecná kontrola, a rovný přístup ke všem ať příjmení začíná na A neb Z a ať dělají jednu skupinu ,nebo všechny ...na délku trvání zkoušky jsou všichni upozorněni ,testy jsou časově dané , a při 10-15minutách na uchazeče při "manipulaci" je to až 5hodin , střelby se řídí od nejjednodušší až po C střelbu z vícero zbraní, dle ctěné libosti ZKomisaře ,z důvodů změn delek střeleb-dle techn možností střelnice....
jen se ptám, nemám s tím naprosto problém

P.S. tedy asi na místě gratulace k zisku odborné způsobilosti ...

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#689 » pát 27. čer 2014, 10:11

Já jsem osvědčení dostal taky hned po odstřílení. Asi to záleží na komisaři nebo policistech.



Drepheuss
Příspěvky: 5

Příspěvek#690 » pát 27. čer 2014, 11:37

Na střelby jsme šli ve stejném pořadí jako na manipulaci, kdo to z nějakých důvodů potřeboval urychlit, tak jsme ho pustili před sebe. Štemply dával hned, kdo chtěl, mohl odejít. Možná to tak není dané, ale je to rozhodně praktičtější.

A díky za gratulaci. Teď už jen po šesti letech navštívit doktora a pak snad rovnou na policii :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: vosicz a 4 hosti