Prozba o radu - podezreli



Hatikva1
Příspěvky: 43

Příspěvek#16 » ned 22. bře 2015, 20:39

Shras, v klidu, se Sided se nehadám, on jako laik má dotaz, já odpovídám.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2538

Příspěvek#17 » ned 22. bře 2015, 21:24

Hm a ty nelaik, tedy policajt?? Si myslíš, resp tě nasere, když si vyslýchaný volá advokáta a tak ho necháš v CPZ co nejdýl to jde?

Myslím, že záleží na situaci, ale min konzultace na telefonu rozhodně neuškodí.

Jinak souhlas , že ex-offo je jen v trestních věcech



Hatikva1
Příspěvky: 43

Příspěvek#18 » ned 22. bře 2015, 21:44

Blacky, nejsem policista. A co se týče obhájce ustanoveného soudem, bavíme se o trestním řízení, a ani tam to neplatí, že dostaneš, když nemáš prostředky. Konzultace po telefonu? V režimu zadržení nemáš k telefonu přístup.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#19 » pon 23. bře 2015, 03:08

oni si lidi pletou nebo spis neznaji rozdil mezi zajisteni a zadrzeni a maji to jako jednu vec...



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#20 » pon 23. bře 2015, 04:43

no nevim co z toho jeste vyleze , ale podle meho lajckeho odhadu by to mnel bejt prestupek, takze to resi Prestupkove oddeleni v miste bydliste nebo to jde pres zbrane a strelivo?
No vlastne mne nikdy neanpadlo ze kdyz budu legitimovan a budu mit u sebe pistoli a vsechny doklady. tak to muze skoncit az takle :(



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#21 » pon 23. bře 2015, 05:58

Hatikva1 píše:...Sided: ta mantra laika nevypovídat bez přítomnosti advokáta člověku může velmi zkomplikovat situaci a nemyslím, že je v každém případě rozumná.


no pak se nabízí otázka, kdy to případně pro Shras bude rozumné, aby si pak nemusil zoufat, kterak to, díky absenci pomocné ruky advokáta, tak nějak nedopadlo nejlépe (a to prosím z jakéhokoli důvodu)

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#22 » pon 23. bře 2015, 08:11

>Shrasi: Nějak se v tom ztrácím. O jakém přestupku to píšeš?



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#23 » pon 23. bře 2015, 09:07

No, ja sel normalne v nedeli z prace, kdyz jsem doel na Cerny most tak nam byla policea nekoho kontrolovali, pak sli skontrolovat mne a kdyz zistili ze mam pistoli tak mne vyvedli ven nasadili zelizkaa odvedli na stanici. Jeste predtim potistka na mne kricela jesi mi prijde normalni behat v masce a mavat pistoli.jsem rekl ze neprijde, tak pikracoval proc to delam,cozmne zarazilo a ze maji muj popis. Na stanici zistili ze kuklu nemam. v dalsim rozhovoru ze to mnelo bejt u pocernic na nejakem poli. pak si odnesli pistoli.za hodku se vratil jinej policaj dal mi dejchnout.
Tem mi i rekl ze to je prestupek a ze to bude projednamat prestupkova komise. Pak sem sel sepsat vysvetleni nebo jak tomu rikaji, kde kdyz jsem popisoval cestu z prace tak mi porad predhazovali, zee sem musel jit kolem koni a ja tvrdil ze jsem zadne nevidel. Takze se mne zeptal jesi mam mobil, ze si muzou zistit muj pohyb. Pak sem podepsal a odesel.

Takze to se asi tak stalo, omlouvam se za pravopis. Pisu v praci pri praci.
Cili se nejak snaim zistit co mne ceka. V idealnim pripade si z mobiluzusti ze kbe jsou na druhou stranu nez sem sel ja v jakem koliv jinem...

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#24 » pon 23. bře 2015, 10:33

No... jak se tak pokouším složit obrázek komplexní situace, tak mi z toho vychází jediná možná cesta.
Přikláním se k řešení, které navrhoval Sided hned z kraje. Obětovat pár tisíc, poradit se s právníkem - ta investice se může vyplatit.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#25 » pon 23. bře 2015, 12:04

Jak to tady tak čtu, tak bych se měl asi přihlásit jako podezřelý. Občas také nosím zbraň a šmarjá! taky čepici, co je i šála i kukla. Což, by ze mne asi udělalo rovnou obviněného.
Docela štěstí, že paní policistka nechtěla provést odsouzení a výkon trestu už na místě.
Celé mi to připadá poněkud absurdní. Buď tu nepadla všechna fakta nebo je něco špatně. Z jakého důvodu by mělo jít o přestupek? Po požití? Nebo je snaha vyrobit nějaké obvinění?
Za takovéto situace bych také odmítl říci více, než jak se jmenuji. Pokud PČR vynáší rychlé soudy tam, kde má zajišťovat důkazy i okolnosti ve prospěch .... :roll:

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#26 » pon 23. bře 2015, 12:21

me docela zarazi chovani policie a pouziti donucovacich prostredku. podle toho, co Shras popisuje, jednalo se (v predstave policie) o manipulaci se zbrani na verejnosti (prestupek), nez o treba nebezpecne vyhrozovani (TC). policie ma zakonem presne vyjmenovany okolnosti kdy donucovaci prostredky muzou byt pouzity a tohle mi zrovna nevyzniva jako naplneni nektere z nich. zvazoval bych stiznost proti postupu

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#27 » pon 23. bře 2015, 12:30

RomanB74 píše:No... jak se tak pokouším složit obrázek komplexní situace, tak mi z toho vychází jediná možná cesta.
Přikláním se k řešení, které navrhoval Sided hned z kraje. Obětovat pár tisíc, poradit se s právníkem - ta investice se může vyplatit.

No, já tedy nevím jak to funguje, ale hned z kraje psal, že je členem LEXu. Tak jsem se domníval, že v LEXu nějaký právník jako člen pro tyto případy bude, ne?



Carloss
Příspěvky: 2995

Příspěvek#28 » pon 23. bře 2015, 14:27

Napadá mě myšlenka: Popište mi někdo, jak by policie měla postupovat? Tedy od oznámení, že někde někdo mává zbraní, přes to, že potká někoho, kdo odpovídá popisu a je držitelem zbraně? Berte v úvahu, že v daný okamžik policie nic víc neví a nemá pro nic důkazy. Jen DŮVODNÉ PODEZŘENÍ... A to ne jen na spácání přestupku, ale ty důvody k použití donucovacích prostředků mohou být i to, že mají ozbrojeného podezřelého, tedy nejde o předchozí podezření na přestupek, ale o akutní stav, kdy by zbraně mohlo být použito... blabla...

A to není o vině, ale o prošetření, sezbírání důkazů a prokázání neviny, v což v tomto případě, doufám, že se stane velmi rychle.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#29 » pon 23. bře 2015, 17:03

Zásadní je s policií se vůbec nebavit. Na tohle téma znám jedno moc zajímavé video:
1. díl: http://www.youtube.com/watch?v=h6EA90o7ILg
2. díl: http://www.youtube.com/watch?v=iSmVYlO2UVw

Policie primárně hledá někoho, na koho to může hodit. Spravedlnost je obvykle vedlejší, hlavně někoho za každou cenu potrestat, aby "společnost" byla spokojená. Nebavit se s policií je vaše ústavní právo a doporučuji ho důsledně využívat - trestat vás za to nesmí.

Celé mi to přijde dost přehnané, na ČM se se zbraní pohybuju celkem běžně (ostatně, kdo to tam zná, ví proč) a tohle se mi vůbec nelíbí...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2538

Příspěvek#30 » pon 23. bře 2015, 17:39

Mnoo mě se zase nelíbí tohle paušalizování a dehonestování policie. Ano jsou i tam pitomci, ale slušnej člověk by jim měl v klidu odpovědět po pravdě co chtějí vědět. Věřím, že v 99% případů to vše urychlí a v klidu vysvětlí. Ano asi není dobrý říkat to, co by člověku uškodilo, ale to je morální rovina se kterou se holt každý srovnává po svém.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů