Vladní návrh novely 119/2002



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#1 » úte 8. lis 2011, 20:44

Ahoj,

narazil jsem na zajímavý postřeh, který je zveřejněn zde : http://www.strelecky-portal.cz/zbrane-a ... .2011.html

Je zde i odkaz ke stažení. Zatím co jsem pročetl, tak to vypadá na zpřísnění při tranzitu zbraní a pak nějaké změny jako "jednorázová střelnice" místo dnešního střílení na historických a divadelních představeních, 1 fotografie na ZP a také se může měnit způsob zápisu o povolení nosit zbraň kat. B. (nově spolu s důvodem uvedeným v žádosti)
Dále jsem našel změny razantní, co se týká znehodnocování zbraní.
Zvýšení doby, po kterou jsou uchovávány údaje v systémech z 20 na 25 let.
Je to zatím pouze návrh, takže vše se může samozřejmě změnit.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » úte 8. lis 2011, 21:25

82. V § 63 odst. 9 nový text, který zní: „Vláda svým nařízením stanoví státem řízený subjekt, který bude jedinou autoritou, oprávněnou ke znehodnocování zbraní“

To bude ještě hodně zajímavé.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#3 » úte 8. lis 2011, 21:29

Jo, toho jsem si take vsimnul. Stejne tak jsem nekde narazil na odstavec "§ 64 odst. 2 vypuštění textu:“ ani po opakované výzvě příslušného útvaru policie a za čárkou doplnění textu: “připadají do vlastnictví státu.“

Jedna se o § ohledne nakladani se zbranemi po zaniku platnosti pruvodniho listu pro trvaly dovoz nebo vyvoz.

Jako pozitivum vidim to, ze neni aktivne zasahovano do prava fyzickych drzitelu/nositelu zbrani. Tam se podle vseho nechysta menit nic. Ohledne toho znehodnocovani si myslim, ze si to muzou obhajit, jelikoz tech pripadu, kdy se prodavaji "znehodnocene" zbrane a pak jsou uvedeny do funkce bude asi dost a lezi jim to v zaludku.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#4 » úte 8. lis 2011, 21:43

mě trošku zarazilo (jestli jsem to dobře pochopil, psal jsem to i na FB), že při nákupu zbraně odevzdámnákupku prodávajícímu, který ji při odhlášení předloží. ale co mám v ruce já, že nemám "černotu"? přeci jen se zbraní se musím dostat domů, odnést ji na PČR a někde trvá vydání PZ i nějakou delší dobu. :?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » úte 8. lis 2011, 21:51

Nepochybuji, že se postup znehodnocovaní zbraní dodržuje, protože každá zbraň musí projít po znehodnocení kontrolou na policii. Takže, pokud se objeví nějaký problém se znehodnocenou zbraní, musí v tom mít prsty i někdo další z toho řetězce. Stále je to jen o lidech a žádný další státem zřizovaný, vedený a kontrolovaný subjekt na tom nic nezmění. Ostatně jak je dnes a denně vidět všude kolem nás v tomhle našem bordelistanu s naší slavnou vládou. :cry:

Missak: zřejmě bude potřeba nějaká smlouva, faktura apod. s opsanými údaji.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#6 » úte 8. lis 2011, 22:10

njn, když nakupuji od soukromé osoby, tak fakturu nemám. smlouva také není podmínkou (sice si ji dělám vždy, ale u známého by to nebylo nutností) a navíc si ji můžu napsat a podepsat sám. navíc to není oficiální dokument, který by mě opravňoval zbraň držet.
myslím, že je to nedomyšlené.
samozřejmě, že si v tom případě udělám kopii nákupky, ale ani to není nic, co by mělo právní podklad, nebude-li to notářsky ověřená kopie. to bych už raději přijal tu praxi, kterou někde provozují už nyní, že nákupku odevzdám já při registraci zbraně. a zneužití se tím zamezí také.

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#7 » úte 8. lis 2011, 22:17

V červnu jsem byl pro nákupku a policajt mi řek, ať si prodejce ofotí nákupku, a že on chce originál zpět, takže jestli to potřebuju tak ať si to ofotím taky. Ale on chce určitě originál který mi vydal zpět.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#8 » úte 8. lis 2011, 22:27

Missak píše:mě trošku zarazilo (jestli jsem to dobře pochopil, psal jsem to i na FB), že při nákupu zbraně odevzdámnákupku prodávajícímu, který ji při odhlášení předloží. ale co mám v ruce já, že nemám "černotu"? přeci jen se zbraní se musím dostat domů, odnést ji na PČR a někde trvá vydání PZ i nějakou delší dobu. :?


Máš v ruce to samé co teď když kupuješ Cčkovou zbran.....nic ;)

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#9 » úte 8. lis 2011, 22:50

to máš pravdu. otázkou je, jak by proběhla případná kontrola (kdyby k nějaké náhodou došlo). u "C" je jasné, že se nákupka nevydává. ale pravdou je, že kdo ví, jaké znalosti mají v této problematice normální policajti v terénu (dopravka a spol.) a jak by se tvářili na brokovnici v autě dnes. ale zase by neměli mít právo něco extra kontrolovat. max. ZP a zbytek by je neměl zajímat. všichni ovšem víme, jak si každý policajt vykládá zákon po svém (no my občas taky hledáme skulinky).



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#10 » úte 8. lis 2011, 22:59

Berme to tak, že je to návrh a určitě dojde k pozměňovacím návrhům a doladění. Doufejme, že správným směrem, ono stačí podívat se v tom dokumentu na přeškrtnuté části textu - ty bludy taky někdo vymyslel a někdo rozumnější je zrušil:)

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#11 » stř 9. lis 2011, 05:34

čtu to správně že se ruší zákaz laserových "ukazovátek" ? Už bylo na čase to byla hodně stupidní a bezdůvodná část zákona.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » stř 9. lis 2011, 07:11

Jj, ukazovátka budou povolený.

A taky se ruší zaznamenávání povolení k nošení do ZP (kouzelná větička "oprávněn nosit zbraň kategorie ...") a bude se to zaznamenávat ke každé konkrétní zbrani do průkazu zbraně spolu s důvodem povolení uvedeným na žádosti.

Taky nebude možné získat osvědčení o zdravotní způsobilosti od jiného praktického lékaře, než od toho kde jste registrováni - policie si to může (bude) ověřovat u zdravotních pojišťoven.

Novinka je taky to, že se můžete "vzdát" ZP nebo jen určité skupiny - nemusíte čekat až průkaz propadne. Odevzdáte platný ZP a písemnou žádost a PČR vám odmázne danou skupinu nebo celý průkaz.

Ze zbraní kategorie A, B nebo C držených pro sběratelskou nebo muzejní činnosti je zakázáno střílet. :!: :evil:

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#13 » stř 9. lis 2011, 07:48

Steiner píše:A taky se ruší zaznamenávání povolení k nošení do ZP (kouzelná větička "oprávněn nosit zbraň kategorie ...") a bude se to zaznamenávat ke každé konkrétní zbrani do průkazu zbraně spolu s důvodem povolení uvedeným na žádosti.

Znamená to že si budeme muset jít dodatečně chodit pro nová povolení ke každé zbrani na nošení ? To je dost slušná buzerace.

Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#14 » stř 9. lis 2011, 07:55

Na druhou stranu je to logicky krok. Noseni se i nyni povolovalo na konkretni zbran a proto by o tom zapis mel byt v PZ a nikoliv v ZP. Druha moznost jak to mohli upravit byla ze by se to vztahovalo nikoliv na konkretni zbran ale na osobu a tedy zaznamenavalo jako doposud do ZP. Ovsem to by znamenalo v jistem smyslu "zvolneni, zjednoduseni" a to v dnesni dobe nemuze nikdo cekat... :roll:

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#15 » stř 9. lis 2011, 08:58

Nějak mi unikají zkratky v tom návrhu zákona:
"§ 44 odst. 4) vyplnění ZPL v rámci CRZ ???"
Vůbec nevim, co tím chtějí říci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Netrefix a 25 hostů