Nákupní povolení



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1876 » čtv 1. čer 2017, 15:23

1) asi tam mají staré formuláře, vytiskni si z internetu nový
2) všechny B mám jak na "sport" tak na "obranu" - na doporučení místních bardů a nevidím důvod dělat to jinak
3) na "sport" je možné i s E
4) vše tisíckrát zopakováno nejen zde:)

Uživatelský avatar
Horny
Příspěvky: 26

Příspěvek#1877 » čtv 1. čer 2017, 20:44

pelanj:

1) v tuhle chvíli žádné nákupní povolení nepotřebuji, což snad z mých předchozích postů jasně vyplynulo (ačkoli jak tak pořád čtu o aktuálních eurounijních sra.. éé chci říct záměrech, mám cukání koupit ještě nějakou tu Ar-15, že :QD ). Jen jsem upozornil na jinou variantu formulářů v Plzni, toť vše.

2) Nemáš obavy, že ti tvůj příslušný dobrotivý útvar zruší nákupka z důvodu neprovozování aktivního sportu (a rekreační práskání do terče tím opravdu nemyslím)?
Na tomhle se točí celá moje otázka - když máš v nákupku uvedeny dva důvody a jeden je zrušitelný, může tí policie zrušit platnost celého povolení?

Jinak nevidím žádný důvod, proč bych měl do žádosti o vydání uvádět jakýkoli jiný důvod než "ochranu života atd."; když už zákonodárce nastavil pravidla zrovna takhle podivně.
Řekni, proč bych měl zrovna já být tím starým idio.. tedy vlastně dobrákem a uvádět do policejních statistik nějaké nevyžádané informace navíc?

3) To sice ano, ale proboha proč?

4) Možná by byl, místo obecných řečí, lepší link na nějakou konkrétní stránku konkrétního vlákna s danou konkrétní odpovědí na jasnou a konkrétní otázku. Projíždět 126 stránek na mrňavém mobilu se starým unaveným systémem je fakt masochismus nad moje síly.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1878 » pát 2. čer 2017, 07:50


Uživatelský avatar
Horny
Příspěvky: 26

Příspěvek#1879 » pát 2. čer 2017, 14:20

pelajn: tak zrovna google mi v mobilu moc nefunguje. Vlastně kdybych přiznal že mám šest let starý typ, budu asi za socku.
Mohl bych sice koupit nový, ale pak by se na tu á er patnáctku šetřilo dost blbě ;-) .

Nicméně díky za odkaz, bohužel ale odpověď na danou otázku neobsahuje. V uvedeném vláknu sice říkají kdo píše na žádost jaké důvody, ale o tom, jestli může policie odejmout povolení kde je krom "sportu" uvedena i "ochrana života ..." tam nepadlo slovo.
Osobně bych zaspekuloval že ne, ale zákon se dá vykládat různě.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1880 » pát 2. čer 2017, 15:00

Pokud máš ten správný formulář, tak je k zaškrtnutí:
" uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání"
nějak si nedokážu představit pominutí důvodu, naopak si dokážu představit, že pokud máš pouze:
"ochrana života, zdraví nebo majetku"
a nedej bože se ti někde na soutěži (pokud chodíš, začneš, nebo se ocitneš "náhodou") přihodí neštěstí, můžeš být popotahován pro použivání zbraně k nedovoleným účelům.



Froggg
Příspěvky: 4

Příspěvek#1881 » sob 3. čer 2017, 08:46

Shrnu pár zkušeností s NP v Náchodě.
Chodím tam jen v úřední dny a hodiny (pondělí a středa), buď tam není nikdo, nebo max. jeden přede mnou. S NP i PZ si dávají docela na čas, vždycky jsem to měl mezi týdnem a dvěma týdny. Při dotazu, jestli by to nemohlo být rychleji se tazatel dozví, že to dřív nestíhají.
Nějak od začátku tohoto roku je tam problém s nákupkem na kombinaci cokoliv + sběratelství, asi jako skoro všude. Na dotaz, jak to mám udělat, když ještě nevím, co chci kupovat a tak chci nákupko i na případnou zbraň bez značek, co by šla jen na sběratelství, mi sdělili, že když mi to někdo prodá na "nákupko bez sběratelství", oni mi s tím při přihlášení dělat problém nebudou... Celkem mě to pobavilo. No a jinak teda pak dvě žádosti samostatný a taky samozřejmě 2x kolky.

Jejich specialitou je výklad zákona v tom smyslu, že když by mi tam to sběratelství v nákupku nechali, tak já pak se zbraní, kterou si koupím na nákupko, kde je jeden z důvodů uvedený sběratelství, nesmím ani střílet na střelnici, ani ji nosit. To mě taky pobavilo, až tak, že jsem si to nechal okomentovat na MV. Odpověď z MV k tomu mám, když ho stručně shrnu, samozřejmě je to blbost :)



kk
Příspěvky: 1019

Příspěvek#1882 » sob 3. čer 2017, 11:23

Froggg: muzes to sem hodit prosim tu odpoved (MV)? Pripadne me do sourkome zpravy, docela by me to zajimalo, protoze chci dalsi nakupka resit na sberatelstvi + ochrana ... Diky



Froggg
Příspěvky: 4

Příspěvek#1883 » ned 4. čer 2017, 08:12

S tím bohužel nepomůžu, protože MV přímo s tímhle nepomohlo ani mně, ačkoliv jsme se na to v dotaze také ptal, odpověděli jen na druhou otázku, která směřovala právě k tomu, jestli mohu střílet ze zbraně, zakoupené na NP, ve kterém bylo vyplněno i sběratelství. Já si byl odpovědí prakticky jistý, ale chtěl jsem to mít černé na bílém. Moje první otázka na MV ale zněla přesně tak, jak se ptáš Ty, a na tu mi Mgr. Bačkovská bohužel neodpověděla. Odpověď je v příloze příspěvku.

Různě po netu jsou ale k nalezení popisy různých přístupů na různých odděleních. Nejvíc mi dává logiku ten, kdy člověk dá jedny kolky, podá jednu žádost, ale dostane dvě rozhodnutí, jedno zvlášť na sběratelství. Na to bohužel v Náchodě nepřistoupili, ale někde jsem četl, že to jinde funguje. U nás by chtěli dvě žádosti a 2x kolky.

Jednou dostali špatně udělanej CRZ, tak ohýbají zákony podle CRZ, místo aby řešili chybu v CRZ nebo alespoň upravili postupy tak, aby to dál odpovídalo tomu, co se píše v zákoně... Co je zvláštní, že právě ještě někde kolem konce minulého roku a začátku tohoto mi vystavili NP na všechny tři důvody, včetně sběratelství, bez keců. Pak už mi to jednou rozmlouvali, ať tam sběratelství nepíšu a podruhé jsem ho tam prostě napsal a řekl, ať to v žádosti nechají, tak to tam zůstalo, ale NP mi vystavili bez něj, takže vlastně nevyhověli na základně nějaké svojí libovůle mojí žádosti v plném znění. Ale na NP jsem spěchal a nebyl čas se odvolávat.
odp_MV.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Piggy
Příspěvky: 1919

Příspěvek#1884 » ned 4. čer 2017, 13:43

Ovšemže můžeš střílet ze zbraně, kterou máš i na sběratelství.
Můžeš totiž střílet i ze zbraně, kterou máš jen na sběratelství.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 468

Příspěvek#1885 » ned 4. čer 2017, 14:33

Pokud má platnou zkušebnu.



Froggg
Příspěvky: 4

Příspěvek#1886 » ned 4. čer 2017, 14:49

Já to vím, oddělení v Náchodě v tom plave... Proto jsem to chtěl černé na bílem pro ně, až se zas budeme dohadovat, protože mi tam ohledně tohoto bylo jednou vysvětlováno, že to chápu celý špatně.



iloveguns
Příspěvky: 1473

Příspěvek#1887 » pát 23. čer 2017, 09:12

Dnes jsem byl po delší době opět pro nákupko v Prostějově. Zatímco vždy předtím jsem v žádosti uváděl všechny tři důvody, sběratelství, ochrana i kultura + sport, povolení jsem samozřejmě vždy dostal na všechny tři důvody, dokonce mi na PČR doporučili uvádět všechny důvody a když jsem některý zapomněl, dopsali mi jej tam sami, dnes mi pracovnice tvrdila, že tam může být jen jedna z možností, že jinak to povolení nelze zadat do CRZ. Přitom já ještě nevím, co budu kupovat, například se mi náhodou může naskytnout koupě zbraně bez zkušebny a na tu potřebuji povolení na sběratelství. Nevím, co se stalo, zda se změnily jejich vnitřní předpisy. Trval jsem na ponechání zaškrtnutí všech tří důvodů, ale ona mi řekla, že je tam mohu mít zaškrtnuté, ale že mi nemůže zaručit, zda mi jedno povolení dají na všechny tři důvody... Když prý to koupím na sběratelství bez značky zkušebny a pak si to nechám otormentovat, tak prý potom mohu požádat o povolení nové apod. že prý je teď nutné si na každý důvod požádat zvlášť o nové povolení atd.. Máte s tím také někdo podobnou zkušenost z poslední doby?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#1888 » pát 23. čer 2017, 09:41

Preposli na zbrane@mvcr.cz - jestli je to chyba CRZu, nechaji to opravit.



vevericka
Příspěvky: 23

Příspěvek#1889 » pát 23. čer 2017, 16:07

Iloveguns - pokud se něco od května nezměnilo, žádný takový omezení není. V květnu jsem na nákupka normálně zaškrtla sport a ochranu, a nikdo žádnej problém neměl.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1890 » pát 23. čer 2017, 17:48

On ale řeší sběratelství + něco. Sport a ochranu škrtám taky a bez problémů..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů