Obrana majetku - zloděj v autě

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2263

Příspěvek#46 » úte 13. pro 2022, 18:59

Nám to tu nevysvětluj, to pak budeš s Policií a u soudu. Tam Ti musí uvěřit, že hodnota ukradeného opravňovala zastřelit někoho zezadu. Co odpovíš na dotaz: "Obžalovaný, proč jste nevěřil, že Vám Policie ukradené věci najde a zastřelil jste bezcitně otce čtyř dětí ???"

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 832

Příspěvek#47 » úte 13. pro 2022, 20:30

Naprostý souhlas v kontextu našeho právního řádu a našeho soudnictví, to vysvětlit a hlavně obhájit bude velký oříšek. Proto jsem dával i ty nesmyslné příklady, kdy by to bylo možná, ale stále platí, že zákon vykládá soud a to zásadně po svém, tzn. velmi těžko předvídatelné. Ono je to pro ně tak lehčí...



expres
Příspěvky: 631

Příspěvek#48 » úte 13. pro 2022, 23:21

K zahrade/chate. Nez vubec dojdu pro zbran, volam PCR. Oznamuju cin a asi bych prihodil ze tam jedu ozbrojen. Myslim ze zrovnu v tu chvilu se to hodi. Ad1 myslim ze si dost pohnou pri oznameni zbrane :) ad2 az tam budu cupitat kolem s kverem na prsou tak me neodstrelej...snad.

Vloupacka doma, beru jako ohrozeni zivota a rodiny. Nic neni drazsiho na teto planete a kriminalnik ma smolik, kdyz neuposlechne na vyzvu. Zvlaste v noci po prekonani zabezpeceni. Zavahani beru prilis riskantni, kdy me muze premoci a pokracovat na zenskou. To se nesmi stat.

Dodavka proti me na ceste. Asi na chate nemam nic proc bych strilel a snad uskocil bokem. Max to namiril. Pred prohledavani, asi bych pockal na pcr a treba blokl odjezd autem. Zlodeji si chystaj uniky a po ceste zbrane..proc si hrat na ramba.

Kradez penezenky, zlata..Osobne si myslim ze se na to zakon vztahuje. Je tam preci i majetek, ale bodnul bych to. Zvlaste zezadu. Proste to za to nestoji.

Vse se meni u primeho napadeni, ci pokusu. I blbe zuby me vadi o ne prijit. Nejsu zralok, dalsi mi nenarostou. Coz si kazdy kdo se chova agresivne ma predem ujasnit. Neb ne kazdy je ochoten se nechat ohrozovat na zivote a zdravi.



expres
Příspěvky: 631

Příspěvek#49 » stř 14. pro 2022, 00:01

jeste upravim k prispevku poslednimu. Neni od veci si pamatovat ze se stalo i dost nestastnych umrti i diky jedne blbe rane. Kdy dotycny se prastil hlavou o beton, nebo zatylkem o stul...

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 295

Příspěvek#50 » stř 14. pro 2022, 06:18

Nikdo není oprávněn zabíjet lidi za to, že kradou. A když si udělám ZP, tak je nesmysl si myslet, že mi takové oprávnění vzniklo. Pořád pro mě platí to, co pro všechny - "nikdo nesmí být zbaven života, trest smrti se nepřipouští".

Situaci, ve které lze vytáhnout kvér, poznám určitě, až přijde. Bude to moment, kdy budu skutečně čelit strachu o život, a takový pocit si s ničím jiným na světě bezpečně nespletete. Bude to čistá živočišná základní hrůza, ve které mi bude úplně jedno, co bude potom, protože moje instikty přestanou věřit na budoucnost a soudy a policii, a celou mysl ovládne jen živelná potřeba to přežít.
Nikdy jindy se pistole z pouzdra netahá, a všechno se musí deeskalovat, vyjednat, nechat na potom, zařídit telefonicky, poučit se a příště si to líp zamykat... Atd.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 913

Příspěvek#51 » stř 14. pro 2022, 06:32

NO nesouvisí se ZP. Jestli někomu režim NO spouští čistá živočišná hrůza, to nevím, ale mně blízká zkušenost hovoří úplně jinak. Ve chvíli, kdy jste v průběhu útoku skoro mrtví a saháte po zbrani, nemáte na nějakou hrůzu vůbec čas. Zbraň musíte ovládat racionálně a ne se nechat řídit takovým nějakým živočišným pocitem.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 832

Příspěvek#52 » stř 14. pro 2022, 07:30

Právě že ovládat zbraň má rozum a racionální úvaha skrze vycvičenou a naučenou taktiku se zbraní. Protože čím líp ovládáš zbraň, tim se nemusíš na ni soustředit a volnou mozkovou kapacitu využít právě k tomu prvnímu, čili k rozumové úvaze.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#53 » stř 14. pro 2022, 07:33

Petr z Braníka píše:Nikdo není oprávněn zabíjet lidi za to, že kradou. A když si udělám ZP, tak je nesmysl si myslet, že mi takové oprávnění vzniklo. Pořád pro mě platí to, co pro všechny - "nikdo nesmí být zbaven života, trest smrti se nepřipouští".

Situaci, ve které lze vytáhnout kvér, poznám určitě, až přijde. Bude to moment, kdy budu skutečně čelit strachu o život, a takový pocit si s ničím jiným na světě bezpečně nespletete. Bude to čistá živočišná základní hrůza, ve které mi bude úplně jedno, co bude potom, protože moje instikty přestanou věřit na budoucnost a soudy a policii, a celou mysl ovládne jen živelná potřeba to přežít.
Nikdy jindy se pistole z pouzdra netahá, a všechno se musí deeskalovat, vyjednat, nechat na potom, zařídit telefonicky, poučit se a příště si to líp zamykat... Atd.


to je ale blbost :lol:

prostě někdy není jiná možnost, než někoho zbavit života
jestli nosíš zbraň a chystáš se ji vytahovat v --- čistá živočišná základní hrůza----- tak se na to vykašli



expres
Příspěvky: 631

Příspěvek#54 » stř 14. pro 2022, 07:53

Je zajimave sledovat vyvoj zmen po par rokach na foru. Jeste docela nedavno ac mensi cast utok dodavky obhajovala...
Dnes se resi ze majetek nema zadnou cenu. Coz tedy i dle zakona neplati. Dokonce k tomu bylo i par prikladu v pripade ze vam nekdo ukradne a utika pryc. Ja bych se na to vykaslal, ale ne kazdy je tak splachovaci.

No a cekat na to az me nekdo bude skrtit ci neco podobnyho se budu snazit nahmatat zbran. Sry, tak to urcite ne a tak daleko bych to nenechal dojit. Vzdy se vyhejbam utokum, deeskaluji a nechci bojovat. Ze bych vsak vsazel ze snesu sprsku ran, skrceni, atd. Proc? V pripade ze nejsem agresor a jen obrance, mam preci pravo se i branit. Neprimerenost? Jako ze treba borec po jedne blbe rane zavravoral a padl krkem na stul, na miste mrtvej. To mam riskovat? Proc jako...



Trpaslo
Příspěvky: 71

Příspěvek#55 » stř 14. pro 2022, 17:03

Hele fakt nestojí za to střílet po někom kdo utíká od krádeže. Pokud ta krádež jako taková není fatální. Ano může to byt oprávněné, ano může to u soudu obstát. Ale reálně nemám prostě nic tak hodnotného abych riskoval už jen ty soudní tahanice. Když zloděje zastřelím, nejspíš půjdu k soudu a i ten může udělat omyl v můj neprospěch.
Možná mám kliku v tom ze jsem relativně chudý a netaham sebou plné kapsy diamantů a zlata jak velká část prispivatelu.
Ochrana zdraví sebe nebo rodiny je jediné pro mě smysluplné použití.
Na zbytek věcí mám pojistku:)

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#56 » čtv 15. pro 2022, 15:05

Expres : "No a cekat na to az me nekdo bude skrtit ci neco podobnyho..."

Vidím to stejně. Ono totiž pomyšlení, že - tenhle konflikt ukecám a když ne, maximálně dostanu ránu pěstí..facku...
To nemusí vůbec fungovat. Nebyl to jeden mediálně známý případ, kdy člověk dostal opravdu jen tu jednu dobře mířenou, vyplo ho a druhou dostal o obrubník. Fraktura lebky...zlomená čelist...v lepším případě jen těžký otřes mozku

Dále dnes je mimořádně módní dupat na hlavu již nebojujícím protivníkům a neštítí se to dělat ani skupinově. Je to tak 3 roky co jsem zaznamenal (co do mediálního prostoru) veliký rozmach této "praxe". Já naprosto nehodlám riskovat jakýkoliv fyzický střet s kýmkoliv. Jakmile je někdo nasranej, beru jako útok i to, že vykročí směrem ke mě. Já nebudu čekat co bude dál.

Největší strach mám z určité skupiny osob, u kterých bezpečně vím, že mají velmi nízké IQ a žádné obavy o budoucnost. Jejich jednání se omezuje na čas, který je zrovna TEĎ, na následky nehledě.

Navíc obecně vzato míra agrese ve společnosti značně roste...Tak to prostě je.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2263

Příspěvek#57 » čtv 15. pro 2022, 16:58

Pokud to vidíš takhle, tak by jsi měl využít jednu radu: "Dopředu si domluvte právníka, co má praxi v nutné obraně a mějte na něj stále kontakt."

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#58 » čtv 15. pro 2022, 19:41

Pokud to bylo na me,tak se drzim rady,ze nejzasadnejsi je prevence. Proste kdyz vim,ze je nektera ctvrt vecer prinejmensim problemova,nepujdu tam z hecu na prochazku. Apod.

Jsou ovsem v mem okoli lidi,co byli raz naraz napadeni,kdyz rekli somrakovi,ze nemaji cigaretu (jak taky,kdyz nekouri...) apod...

Nicmene ja mam tak odpudivy a vecne nasrany oblicej,ze na me nemluvi ani jehovisti,takze jsem ve vyhode :-D

Edit : omlouvam se zakladateli vlakna za silne odboceni od tematu



JirkaCV
Příspěvky: 1645

Příspěvek#59 » čtv 15. pro 2022, 19:56

Ano, nejlepší obrana je úsměv číslo sedm. Taky ho používám. Jsem poměrně ošklivý člověk a sedmička je fakt něco, co vás zastaví.
Mimochodem, naučila mě to kdysi jedna psycholožka při školení asertivního chování.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 211

Příspěvek#60 » pát 16. pro 2022, 10:11

JirkaCV píše:Ano, nejlepší obrana je úsměv číslo sedm. Taky ho používám. Jsem poměrně ošklivý člověk a sedmička je fakt něco, co vás zastaví.
Mimochodem, naučila mě to kdysi jedna psycholožka při školení asertivního chování.


Možná jsem blbej, ale vůbec nechápu co tím úsměvem myslíš, můžeš mi to osvětit?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů