Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#5221 » čtv 9. úno 2017, 11:59

jen tak pro zajímavost, když jsem na zkoušce při sborce dal do závěru hlaveň, hned jí zase vyndal celej vyděšenej právě z historek viz. Stewino, a koukal do ní, komisař kapku otráveně řekl - dyť už jste se koukal předtím (míněno po rozborce).
Jiný kraj, jiný komisař.



Stewino
Příspěvky: 4

Příspěvek#5222 » čtv 9. úno 2017, 12:06

CMK: Stěžovat si nechci, komisař měl v podstatě pravdu, ale ocenil bych, kdyby mě za to důrazně pokáral, a za další porušení zásad bezpečnosti, pokud bych se ho dopustil, ať mě klidně po zásluze vyhodí. Adeptovi co šel po mně, tam nadával hned po pár okamžicích slovy: "Ještě jedna chyba, a letíte!" Já letěl hned, viz výše.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#5223 » čtv 9. úno 2017, 12:45

Stewino: kdybys důkladně pročetl celé toto vlákno, kontrola hlavně po "čištění" je zde zmíněna jako jeden z komisařských špeků.



Stewino
Příspěvky: 4

Příspěvek#5224 » čtv 9. úno 2017, 12:49

HV: Samozřejmě že kontrola hlavně je důležitá. Měl jen nenapadlo ji kontrolovat znovu pár vteřin poté, co jsem ji okatě zkontroloval při rozborce.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#5225 » čtv 9. úno 2017, 13:01

O to právě jde! při rozborce nemusíš ;) Ale po čištění ano. Jak jsem již psal...kdybys čistil, tak se do hlavně podíváš tak nějak automaticky, ale když "čistí" jen komisař hubou...proto komisařský ŠPEK



Stewino
Příspěvky: 4

Příspěvek#5226 » čtv 9. úno 2017, 13:11

HV: Mně je to jasný, jen mi to nedocvaklo, když jsem malou chvíli předtím hlaveň zkontroloval. Jsem blbej, souhlasím.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#5227 » čtv 9. úno 2017, 13:34

HV - no vidíš, o to právě jde... při rozborce nemusíš kontrolovat hlaveň...ale při sborce by jsi měl...a čistit mezi tím nemusíš...

Takže ideálně si to posichrovat kontrolou po rozborce a kontrolou před sborkou...

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#5228 » čtv 9. úno 2017, 14:24

Marcurba: Bavíme se stále o ZOZ? To bys také mohl napsat, že když 1, 2, 3...10 dnů nestřílíš, měl bys rozebrat a zkontrolovat. ZOZ je ZOZ a zacházet do jiných sfér je v tomto vláknu mimo mísu. Jinak samozřejmě kontroluj kdy libo.Ale souhlas - u ZOZ není kontrol nikdy dost.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#5229 » čtv 9. úno 2017, 14:31

Já když dělal před lety papíry, to bylo na Kapslovně a komisařem byl pan majitel z Beareky, tak mně správce pan Otta přesně před tím varoval - navíc že po rozborce má pan komisař tendenci si vzít do ruky hlaveň, podat ji zkoušenému s tím, ať mu na ní ukáže číslo zbraně a během toho kdy má hlaveň v ruce do ní šoupnout filtr z cigára...člověka předemnou přesně na tom vylil. Pán mu ukázal číslo, vzal si hlaveň a na pokyn udělal sborku...no a letěl. Já jsem to věděl, tak mně nedostal. Dal mi hlaveň, dal pokyn na sborku, kouknul jsem do ní a s větou: "Je tam nějaký svinstvo." jsem ten filtr vyfouknul. Komisař nahodil tak zklamanej výraz, že se přísedící četníci začali smát :-)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#5230 » čtv 9. úno 2017, 14:39

HV píše:O to právě jde! při rozborce nemusíš ;) Ale po čištění ano.

No, prave o tohle jde... Strilim docela dost, docela dlouho...
Hlaven kontroluju PO CISTENI - jestli je cista.
Ale PO CISTENI, nikoliv pred sborkou. A vlastne ani nesnam nikoho, kdo to dela jinak... Osobne povazuju za nesmysl na tomhle vyhazovat.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#5231 » čtv 9. úno 2017, 14:54

cmk: Ono je to svinstvo hlavně z toho důvodu, že je zde právě ten rozdíl v absenci samotného aktu čištění - když cokoli čistím, tak se přesvědčím zda je to čisté. Když komisař pronese:"složte po čištění", nikoho přirozeně koukat do laufu nenapadne. Čištění proběhlo, prohlédl jsem přeci při čištění - aneb KONTROLA JE SOUČÁSTÍ ČIŠTĚNÍ. To by se rovnou mohla ZOZ dělat pouze teoreticky, že? Pak by se na to uchazeč mohl více soustředit a postup by možná byl správnější. ...možná máme na mysli to samé jen se jinak vyjadřujeme

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#5232 » čtv 9. úno 2017, 18:59

Pánové, znám komisaře, který za toto jednoznačně vyhazuje a nebudu ho jmenovat. Pokud nestačí uchazeči ani to, když mu výslovně řekne : Teď jste vyčistil zbraň a vyčistil jste hlaveň, budete zbraň opět skládat, pokračujte. Co mu má říci víc aby pochopil, že se má do ní podívat?
Přiznám se, že já jen za toto od zkoušky nevyhazuji ale také na to zvlášť neupozorňuji a každopádně je to minusový bod, který může rozhodnout o úspěchu nebo opaku.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#5233 » čtv 9. úno 2017, 19:26

marinakus
to je hodně zavádějící otázka. vyčistil jsem zbraň a hlaveň - to znamená, že jsem ji prohlíd a vím že je vyčištěná
pokud by to bylo korektní tak řekneš před vámi leží rozebraná zbraň, slošte jí

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#5234 » čtv 9. úno 2017, 19:35

beda : Pokud umíš číst, nemluvím o sobě.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#5235 » čtv 9. úno 2017, 19:37

neni co resit, existuje to a je treba se na to pripravit...jen to neni moc do zivota

Odesláno z mého Redmi 3S pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů