Jaké skupiny přihlásit k ?



Carloss
Příspěvky: 2994

Příspěvek#61 » sob 31. pro 2022, 11:53

Urbanewbie píše:Diky vsem za komentare! Pokud bych si dal A+B+E, muze po mne u zkousky komisar vyzadovat strelbu z malorazky ci brokovnice? Dekuji.

A kdyby... je v něčem problém? Já, dyž jsem dělal papíry před mnoha a moha léty žádný kurzy, ani internet, jak ho známe dneska nebyly. A taky to šlo.



vvitty
Příspěvky: 243

Příspěvek#62 » sob 31. pro 2022, 16:34

Urbanewbie píše:Diky vsem za komentare! Pokud bych si dal A+B+E, muze po mne u zkousky komisar vyzadovat strelbu z malorazky ci brokovnice? Dekuji.


Strelbu ne.
Manipulaci ano



expres
Příspěvky: 632

Příspěvek#63 » ned 1. led 2023, 16:37

Citace od clanku LEXu:
"Zbrojní průkazy budou nahrazeny zbrojními oprávněními. Ta budou nově pouze dvě a budou se jmenovat Zbrojní oprávnění (sdružuje současný ZP skupiny A, B a C, tedy sběratelství, sport a lov) a Rozšířené zbrojní oprávnění (sdružuje současný ZP skupiny D a E, tedy výkon povolání a ochranu života, zdraví a majetku)."

Kde spatrujes a,b,c,d,e dohromady netusim. Tak v pripade vereni v budoucnost 2026 a zmeny co ma prijit staci dnes B+E. A po roce 2026 budes vlastnikem "Zbrojni opravneni 1+2" tzn. vsechny dnesni skupiny..

U manipulace je v podstate jedno co mas za skupinu, manipulovat te muze nechat se v sim. Obecne se nedeje casto dle diskuzi na foru a dostanes spis co budes muset strilet.
A+B+E je nejpravdepodobnejsi manipulace s kratkou. Ale na to bych nespolehal radeji.



Piggy
Příspěvky: 1919

Příspěvek#64 » ned 1. led 2023, 17:25

Ta citace je sice přesná, ale není správná. Dnešní A+B+E mají splynout v "obecné zbrojní oprávnění".
Rozšířené zbrojní oprávnění - jak už z názvu plyne - v sobě zahrnuje obecné zbrojní oprávnění a přidává k němu dnešní D+E.



JirkaCV
Příspěvky: 1653

Příspěvek#65 » ned 1. led 2023, 18:00

Jestli se dobře pamatuju, tak dvě oddělená oprávnění (ABC a DE) byla v tom úplně prvním návrhu. Bylo tam ještě třetí pro běžné zaměstnance zbrojovek. Od té doby návrh prošel zřejmě nějakým vývojem.



Carloss
Příspěvky: 2994

Příspěvek#66 » ned 1. led 2023, 18:20

Jjá jsem poslední našel tohle znění: Zákony pro lidi - Monitor změn (zdroj: https://apps.odok.cz/attachment/-/down/2LBSBKCDPSWD)

"Hlava II
Přechodná ustanovení
§ 151
7) Ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona se rozumí rozšířeným zbrojním oprávněním též zbrojní průkaz skupiny D nebo E a obecným zbrojním oprávněním též zbrojní průkaz skupiny A, B nebo C vydaný podle zákona č. 119/2002 Sb."

Je to ale asi dost staré znění Návrhu.



JirkaCV
Příspěvky: 1653

Příspěvek#67 » ned 1. led 2023, 18:55

To byl návrh, co tu koloval asi před rokem. Do sněmovny se nedostal.
Základní (ABC) a rozšířené (ABCDE) oprávnění mi dává větší smysl.
Protože jsem naivně důvěřivý a očekávám schválení přibližně v rozsahu návrhu, věřím, že by mělo každému stačit E a maximálně ještě B, aby si mohl do té doby koupit patrony i do půjčené pistolky.



Carloss
Příspěvky: 2994

Příspěvek#68 » ned 1. led 2023, 19:00

https://www.zakonyprolidi.cz/monitor/6635871.htm

Nám to tak smysl dávat může, ale co z toho vymyslej ouřadové... Taky by to mohli postavit tak, že bez základního rozšířené oprávnění nebude možné. Věcně je to totéž, ale nic nebrání tomu to rozšíření chápat jako "rozšíření" toho obecného (doslova). To by pak znamenalo, že je potřeba mít "něco" - obecné a to pak případně rozšířit.



JirkaCV
Příspěvky: 1653

Příspěvek#69 » ned 1. led 2023, 19:05

To se bude týkat nových uchazečů. Těch, kteří mají D/E se to netýká, dostanou rovnou rozšířené.

Jak se to bude provádět nevím, to bude nejspíš věcí NV. Předpokládám ale, že se to moc nezmění.



Carloss
Příspěvky: 2994

Příspěvek#70 » ned 1. led 2023, 19:15

V případě schválení je realizace je jednoduchá: Když se bude ZP měnit normálně v termínu, tak si podáš klasicky žádost (možná by na to mohl existovat nový form, což bude tak jako tak nutné) a nezažádáš o rozšířeně, ale o obecné plus rozšířené. A orgán zavede. Nebo zažádáš jen o rozšířené a automaticky zadaj obecné i rozšířené. A nebo zažádáš o rozšířené a vydaj rozšířené, ptz to obsahuje i obecné. Nebo... možných kombinací je evidentně víc a jak to bude jsou jen nepodložené spekulace. Ale ano, souhlasím s tím, že by bylo lepší/jednodušší aby rozšířené obsahovalo i obecné. Jak jsem psal.. nám to logiku dávat může, jaká bude realita je ve hvězdách.



Piggy
Příspěvky: 1919

Příspěvek#71 » ned 1. led 2023, 19:28

Podle návrhu se může žádat buď jenom o obecné, nebo rovnou o rozšířené.
Na rozšířené jsou přísnější požadavky: věk, výsledek písemného testu a praktické střelby.
Nejspíš budou i přísnější podmínky zdravotní způsobilosti - stanoví vláda nařízením.
Akorát není řečeno, zda při nesplnění na rozšířené dostane aspoň obecné.

P.S. Kdo ke dni účinnosti nového zákona už bude mít ZP, o nic žádat nebude, překlopí se mu to v CRZ automaticky.



Carloss
Příspěvky: 2994

Příspěvek#72 » ned 1. led 2023, 19:33

Jj.. je to tam přímo a jasně uvedeno:

Hlava II
Zbrojní oprávnění, zbrojní licence a povolení kategorie R1, S1, R2, S2 a R3
Díl 1
Zbrojní oprávnění
Oddíl 1
Druhy zbrojního oprávnění
§ 17
(2) Rozšířené zbrojní oprávnění zahrnuje rovněž obecné zbrojní oprávnění.

Takže pokud ten návrh takhle někde leží a takhle by to prošlo, není důvod žádat postupně. Myslím.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 554

Příspěvek#73 » ned 1. led 2023, 21:19

Dokáže někdo říct, jak se nový zákon dotkne licencí ? Snad to v tomto vlákně nikoho neurazí.



Carloss
Příspěvky: 2994

Příspěvek#74 » ned 1. led 2023, 21:38

Obávám se, že to, o čom se tu bavíme bylo zastaveno, tak v zásadě nikdo neví.
Poslední oficiálně dostupná verze návrhu zde: https://www.zakonyprolidi.cz/media2/fil ... 884842.pdf



skagerak
Příspěvky: 1020

Příspěvek#75 » ned 1. led 2023, 22:31

Ale ne...

Akorat s licencema jsme jiz hodne OT

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů