EET a zkouška odborné způsobilosti

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#61 » ned 7. kvě 2017, 20:28

Jasně já psal o tom kdo není podnikatel , ale je komisař.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#62 » ned 7. kvě 2017, 20:37

My jsme právě oba poznamenaní tím, že jsme oboje, ty navíc plátce DPH. Pak může být vše trochu jinak.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#63 » ned 7. kvě 2017, 20:42

Já chtěl jen napsat , že jako nepodnikatel se do EET nezaregistruješ. Možná to za rok bude jinak.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#64 » ned 7. kvě 2017, 20:46

Já to psal výše, jen trochu jinak. Prostě EET je zatím jen pro podnikatelské subjekty.



jardasalava
Příspěvky: 15

Příspěvek#65 » pon 15. kvě 2017, 20:37

Marikanus, bohužel se mýlíš, mám to potvrzené z FÚ.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#66 » pon 15. kvě 2017, 20:47

V čem se mýlím, prosím? A jak se subjekt bez IČ přihlásí do EET? Správní a další státní orgány tohoto státu si kolikrát nevidí do huby. Budu rád, když mi to doložíš. Ikdyž mě to nezajímá, já jsem pod EET stejně. Ale spoustu jiných komisařú, kteží by rádi splnili svoji povinnost vůči zlodějskému státu by to třeba zajímalo.



jardasalava
Příspěvky: 15

Příspěvek#67 » pon 15. kvě 2017, 21:27

Mám rozhodnutí o zařazení činnosti komisaře do CZ-NACE. Nebudu jej zveřejňovat. Jak byl dotaz na FÚ formulován, jsem ti psal. Pokud tohle téma některého komisaře zajímá, pls kontakt přes SZ.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1149

Příspěvek#68 » pon 15. kvě 2017, 22:06

Tenhle národ má zvláštní schopnost, jak si, s vstřícnou připosraností, sám sobě komplikovat život.



jardasalava
Příspěvky: 15

Příspěvek#69 » úte 16. kvě 2017, 10:09

Nevím, proč moji oficiální žádost na FÚ o zařazení činnosti nazýváš vstřícnou připosraností, ale je-li to tvůj názor ....

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#70 » úte 16. kvě 2017, 20:17

Ti blbci tam zařadí (nebo řeknou, že tam je zařazeno) vše, aniž by tušili oč vlastně jde. Kdo se moc ptá, moc se dozví. Kolikrát i pěkné kraviny, které jsou technicky nemožné.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#71 » ned 28. kvě 2017, 13:39

marinakus píše:V čem se mýlím, prosím? A jak se subjekt bez IČ přihlásí do EET? Správní a další státní orgány tohoto státu si kolikrát nevidí do huby. Budu rád, když mi to doložíš. Ikdyž mě to nezajímá, já jsem pod EET stejně. Ale spoustu jiných komisařú, kteží by rádi splnili svoji povinnost vůči zlodějskému státu by to třeba zajímalo.


Marinakus: Jako starší člověk (s mraky volného času) jsem EET podrobně nastudoval (máš samozřejmě se mnou možnost nesouhlasit) a zjistil, že IČO do EET vůbec nepotřebuješ. Důležité je DIČ (= obvykle rodné číslo).

Činnost komisařů bych já osobně zařadil (mohu se samozřejmě mýlit) dle NACE do kategorie 85.60, pod činnosti

- činnosti související s testováním znalostí
- činnosti související s vyhodnocováním testů

Z toho plyne (opět pouze můj názor), že komisaři budou muset EET evidovat tržby ve 3. fázi = od 1. března 2018. Není vůbec rozhodující, že se nejedná o klasické podnikání, důležité je, že jsi plátcem daně z příjmu z této činnosti. How

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#72 » ned 28. kvě 2017, 14:18

petras : Ano, v tomto případě víš, o čem mluvíš a máš zřejmě pravdu. Jak jsem psal výše, nezajímá mě to a proto jsem podrobnosti nehledal. V počátečních informacích bylo jednoznačně, že se jedná o podnikatelský subjekt. Takže prostě bude zbytečně buzerována další skupina občanů tohoto státu. Nejde o to vystavit účtenku. To je jednodušší, než ji vypsat rukou. Jde o to, že tě stát nutí k investicím abys mohl pokračovat ve své činnosti. Prostě mění jednostranně podmínky ve stávajícím vztahu. Jak moc na to má nebo nemá právo ani co to přinese nebo nepřinese nebudeme doufám tady rozebírat. Státní kasu to nenaplní zcela určitě.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#73 » stř 14. čer 2017, 10:06

Ještě doplním po prostudování dalších materiálů a trochu tím vyvrátím svůj předchozí příspěvek:

Zařazení činnosti pod některé NACE je je jedna věc a skutečnost, zda komisař do EET padne je věc druhá. Otázkou totiž je, zda zda činnost komisaře lze chápat jako podnikání. K tomu by bylo potřeba získat závazné stanovisko k ustanovení §3 živnostenského zákona.

Zákon o EET totiž říká v §6: Rozhodným příjmem se pro účely tohoto zákona rozumí u poplatníka daně z příjmů fyzických osob příjem ze samostatné činnosti, která je podnikáním. A právě v tom "... je podnikáním ..." je zakopaný pes.

Podle §3 Živnostenského zákona to podnikání je, protože nespadá do žádné činnosti zde vyjmenované ve výjimkách. Na druhé straně ovšem v podstatě splňuje bod "činnost autorizovaných osob, oprávněných ověřovat dosažení odborné způsobilosti vyžadované k získání osvědčení o profesní kvalifikaci podle zvláštního zákona", který se ovšem dle vysvětlivky primárně vztahuje k zákonu č. 179/2006 Sb. - tedy k něčemu zcela jinému .... ZOZ nejsou totiž profesní kvalifikací.

Pro určení, zda komisaři spadají do EET či nikoliv je tedy nejprve třeba vyřešit otázku, zda se jedná o podnikání, či nikoliv. Bez závazného stanoviska MMR to nejde jednoznačně určit.



Piggy
Příspěvky: 1919

Příspěvek#74 » stř 14. čer 2017, 10:21

Živnostenský zákon říká, co je nebo není živnost. Nehovoří o tom, co je nebo není podnikání. Činnost komisaře zcela jistě není živnost. Ale podnikání to být může a nemusí. Podnikání je každá soustavná činnost, provozovaná za účelem dosažení zisku. Čili nutno spekulovat o splnění či nesplnění těchto znaků.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#75 » stř 14. čer 2017, 10:59

Definice živnosti

§ 3 ... Živností je soustavná činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanovených tímto zákonem.

Definice podnikání:

§ 420
(1) Kdo samostatně vykonává na vlastní účet a odpovědnost výdělečnou činnost živnostenským nebo obdobným způsobem se záměrem činit tak soustavně za účelem dosažení zisku, je považován se zřetelem k této činnosti za podnikatele.
§ 421
(1) Za podnikatele se považuje osoba zapsaná v obchodním rejstříku. Za jakých podmínek se osoby zapisují do obchodního rejstříku, stanoví jiný zákon.
(2) Má se za to, že podnikatelem je osoba, která má k podnikání živnostenské nebo jiné oprávnění podle jiného zákona.

... stále mi z toho nevyplývá jednoznačná odpověď, ale pomalu se to začíná (snad) rýsovat .....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů