Kluk agresivně bije holku - ZASTAT SE JÍ?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1881

Příspěvek#91 » čtv 12. kvě 2016, 22:57

Já chápu, že proti dvoumetrovému drbanovi se každý nepohrne. ale spíš mě zaráží, že nikdo ani nevezme mobil a nezavolá na policii.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1304

Příspěvek#92 » čtv 12. kvě 2016, 22:58

Branibor píše:Holt češi no, nikdo nikdy nikde nepomůže. Všichni dělaj, že se jich to netýká. přitom, kdyby se na něj vrhli tři, čtyři.....češi no, co víc čekat...... :( :(


To není Čechama, takhle to funguje - každý si řekne proč já, když ostatní ne... A rizika tu jsou - agresora neznám, nevím,co má v kapse (viz. Michal Velíšek na Karláku).

Vytasení zbraně je ošemetná věc. Kdysi jsme se při sebeobraně učili, že když už zbraň vytáhnu, tak jí použiju - už jen z důvodu výše (agresora neznám - vytáhnu nůž, budu jen hrozit, on vyndá pistoli a jsem v řiti)... Na zastrašení to moc cenu nemá... Teleskop je v busu celkem na nic (pokud to není ten nejkratší, ale tam zas musím mít útočníka na můj vkus moc blízko), nůž je lepší (ale zas na blízko) a střílet :? ...

Po jednom tréninku jsme šli na pivko a nejblíž byla nějaká nádražní čtyřka... Tam byl víc opálený týpek s opálenou holkou, nějak se pohádali, holka vzala popelník a vzala týpka po hlavě. Týpek vytáhl nůž a šel na ní. Holka před ním couvala s židlí před sebou, kterou si ho držela od těla. Hospodský ani nepřestal točit pivo a jen mu říkal, ať neblbne... Když došli k pípě,tak si dali panáka, týpek si umyl krev a pili dál... Co by se stalo, kdyby se někdo tý holky zastal, je otázka... Jestli by na ochránce šel jen ten kluk nebo i ta holka... Tím chci říct, že záleží na situaci a dokud se do podobné situace nedostanete, tak jsou to jen teorie...

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1304

Příspěvek#93 » čtv 12. kvě 2016, 23:00

Sedmej píše:Já chápu, že proti dvoumetrovému drbanovi se každý nepohrne. ale spíš mě zaráží, že nikdo ani nevezme mobil a nezavolá na policii.


Vyndal bys mobil a volal, když ho ten drban chce půjčit? Jedině na druhé straně busu bych to risknul...



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#94 » pát 13. kvě 2016, 05:35

A co udělat něco, co opravdu nečeká. Odvést pozornost, a tu plečku služební mobilní mu podat. Zvětší to čas pro rozumnou reakci. Odvede pozornost od slabší oběti. Napadne li mě, pak se mohu volněji bránit, ukradne li telefon, tak si pořídím nový.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#95 » pát 13. kvě 2016, 06:08

Obrana napadené ženy, shodou okolností také v bude MHD, vlastní zkušenost:
Možná jsem to tady na fóru někde psal, už je to delší dobu.
Jel jsem ze zápasu posledním spojem domů, nějak po půl jedenácté. Nastoupil jsem, posadil se, hlavou mi šrotoval průběh zápasu a co jsme mohli zahrát líp (ligová soutěž UŠO). Cestuji samozřejmě beze zbraně. V autobuse 15-20 lidí, asi vracející se z noční, nevím. Ani ne v polovině cesty zaslechnu za sebou nějaký hluk, křik, řev. Borec (180/70) tam mydlí ženskou vedle které seděl. Ta už toho má evidentně docela dost, ale smůla pro ni, že je pro ostatní kolemsedící cestující neviditelná - nikdo ani nepíp.
Zvedám se, jdu k nim a mlátiče vyzývám aby svého konání zanechal (přibližně slovy: "Co děláš ty sráči!? Nech ji na pokoji!")
Agresor útoku zanechal a nevěřícně na mne čumí. Dveře autobusu se otvírají, o půl hlavy vyšší borec končí na chodníku na zemi, vystupuji z busu a volám měšťáky.
No, a v tom momentě zvrat.
Najednou všechno v pohodě, oba se k smrti milují a dáma má největší starost, zda není její přítel zraněn po mém zákroku. Na drátě operační MP se kterým konzultuji situaci, milenci mne přemlouvají "že jsou v poho". Hlídku MP tedy odvolávám a "ruším poplach".
Začíná pršet, je těsně nad nulou a poslední autobus kvůli dvěma dementům v řiti. Dlouhá procházka pěšky domů mne nutí k zamyšlení nad mým heroickým chováním.
Opět (ano, nebyla to moje jediná "záchranářská akce") jsem se poučil že: Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán.
a, slovy postavy poručíka Hamáčka z baronů: "Tyhlety starosti můžete pustit z hlavy Kefalín, lidí je na světě jako sraček..."
Podtrženo, sečteno. Ono to pomáhání lidem je strašně těžká věc. Jednou můžete někomu opravdu zachránit život či zdraví, jindy se zbytečně montujete do věcí o kterých nic nevíte a krajně se to všechno může otočit proti Vám. Neříkám, že bych zůstal klidně sedět v případě, který otevřel toto vlákno (napadení těhotné ženy nějakou smažkou). Ale naprosto chápu pasivitu všech ostatních. :oops:

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#96 » pát 13. kvě 2016, 06:08

Já takhle asi před 12 lety šel na pomoc nějaký ženský, která přišla na parkovišti k autu, vymlácený sklo, a z okna trčely nějaký nohy. Ženská řvala jak při negerským gangbangu, nikde nikdo, tak jsem za tím zmrdem běžel. Dohnal jsem ho na nějakých schodech, kde se během zlomku vteřiny otočil, vytáh šroubovák, a snažil se mě několikrát vší silou píchnout do hlavy. Příjemnej pocit to teda nebyl, a radši jsem toho nechal. Dostal jsem na rozloučenou kopanec, a špína zmizela někde v sídlišti.
Znova bych to asi neudělal, protože příště by to mohl být nůž, a pokud člověk nemá _nějakej_ trénink, nemá proti těmhle podlidem bez jakýchkoli zábran šanci.

P.S. Ale rádio bylo zachráněno :D

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2253

Příspěvek#97 » pát 13. kvě 2016, 07:02

Je jednou volal policii, když z baráku vyběhla zbitá baba a chtěla, ať volám policii. Než jsem se dovolal, tak vyběhl i chlap a stihli se usmířit a zase spolu odešli. Takže párové spory raději neřešit.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1304

Příspěvek#98 » pát 13. kvě 2016, 08:35

RomanB74 píše:Najednou všechno v pohodě, oba se k smrti milují a dáma má největší starost, zda není její přítel zraněn po mém zákroku.



Klika, že se jen usmířili... Dovedu si klidně představit, že když bus (a svědci) odjel a tomu volovi se skutečně něco stalo, tak by ta holka zavolala PČR,že byl bezdůvodně napaden...

Kamarád řeší případ člena lesní stráže, kterého měl napadnout klackem chlap, co neměl psa (velkého) v lese na vodítku. Tak se tam nějak porvali a chlap podal TO, že byl napaden... Hádejte, kdo je stíhán... :roll:

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2529

Příspěvek#99 » pát 13. kvě 2016, 09:33

Moo já mám ted pred sebou mozna taky problem. Bejvalej manzel (cca rok jsou od sebe) me mlade, je psychous. Stalkuje ji. Stovky volani, sms, mailu. I jejim dceram (nejsou jeho). Od proseni, ale casteji vyhruzky, fyzickym napadenim, reči ze je ona jeho majetek a po to, ze se on kvuli ni zabíje (pochybuju, je to zbabelec). Leze pres plot do zahrady, hazi kameny na okna. Obvykle kdyz se napije - logicky.

Zatím, sem se snim nepotkal a zatim nedoslo k nejakemu niceni majetku (auto a tak.) Nicmene dela u hasicu driv u policiie, takze ma dost kamaradu. To ja sice taky, asi i vejs, ale i tak je to pakarna.

Takze cekam kdy dojde za mnou. Nejsem trasoritka, ale on je nejaky judista a ma vic kilo, takze nemam potrebu jit na pesti. Dokud se nevlame do baraku, tak ani zbran nehodlam ani pripravovat.

Nápady?

Krom ukládání zprav od nej, zapisovaní datumu a času, kdy prijel a vyhrožoval nevím co by se dalo dělat.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#100 » pát 13. kvě 2016, 09:36

zasadne bych se do toho nepletl maximalne poridil zaznam na mobil jako dukaz, zavolal zachranku a policii ale nic vic nehodlam jit do vezeni za to ze tomu utocnikovy ublizim nebo omezim jeho prava to bych riskoval jen v pripade blizkeho pribuzneho

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1304

Příspěvek#101 » pát 13. kvě 2016, 09:45

Blacky píše:Moo já mám ted pred sebou mozna taky problem. Bejvalej manzel (cca rok jsou od sebe) me mlade, je psychous. Stalkuje ji. Stovky volani, sms, mailu. I jejim dceram (nejsou jeho). Od proseni, ale casteji vyhruzky, fyzickym napadenim, reči ze je ona jeho majetek a po to, ze se on kvuli ni zabíje (pochybuju, je to zbabelec). Leze pres plot do zahrady, hazi kameny na okna. Obvykle kdyz se napije - logicky.

Zatím, sem se snim nepotkal a zatim nedoslo k nejakemu niceni majetku (auto a tak.) Nicmene dela u hasicu driv u policiie, takze ma dost kamaradu. To ja sice taky, asi i vejs, ale i tak je to pakarna.

Takze cekam kdy dojde za mnou. Nejsem trasoritka, ale on je nejaky judista a ma vic kilo, takze nemam potrebu jit na pesti. Dokud se nevlame do baraku, tak ani zbran nehodlam ani pripravovat.

Nápady?

Krom ukládání zprav od nej, zapisovaní datumu a času, kdy prijel a vyhrožoval nevím co by se dalo dělat.


TO už jste podali? Pokud má "kamarády", tak to podejte na okresní/obvodní státní zastupitelství - sice to moc nepomůže, ale aspoň bude na zastupitelství spis, který bude muset být nějak ukončen (často zprávou policie o odložení ad acta, ale i tam má státní zástupce určité možnosti).

U stalkingu musí být určitá doba pronásledování a taková forma, aby objektivně vzbudila obavu o život zdraví, atd...

Zbraň bych si nepřipravoval.



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#102 » pát 13. kvě 2016, 09:49

Klasika.... Na to co tady popisuješ paragrafy samozejmě jsou, až přileze tak zavolat okamžitě policii..... Zapisovaní je neúčelné.... SMS schovat a hovor nahrát... to je dneska běžná věc..... Jinak takhle se špatně radí.... záleží na tisíci faktorech a momentech a vyhodnocovaní..... Ale jak říkám jak přileze v klidu volat policii.... to je nelepší rada možná... rozhodně se nepouštět do žádnejch výpadů atd.... jen problémy a komplikuje to pak následně věc

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1304

Příspěvek#103 » pát 13. kvě 2016, 09:50

Zapisovat, kdy tam vlezl vhodné je. SMS a maily nemazat, ať si je PČR stáhne (nafotí).

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#104 » pát 13. kvě 2016, 09:51

Já mám vzpomínku na můj záchranný čin, který mohl skončit pro mě docela blbě:
kdysi jsem šel u Veletržního paláce (býval tam Tuzex) a před ním se rozloučili kluk a těhotná dívenka, on odcházel zády k nám a ona na těch schodech zakopla a upadla a vyrazila si dech. Pomohl jsem jí vstát a ona nemohla dýchat, vytřeštěné oči, tak jsem použil snad jediný záchranný prostředek a začal jsem jí bušit do zad, to už k nám ale hnal ten její. Naštěstí právě včas začala dýchat a děkovat, ale co kdyby on byl doběhl dříve? Byl bych asi za agresora a možná bych skončil s rozbitým ciferníkem.... ono je to někdy vše jinak než se na první pohled zdá!!!



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#105 » pát 13. kvě 2016, 09:52

Souhlasím jednoznačně s předchůdci. TO. Dle mých poznatků z praxe to PČR řeší velice razantně, v případě hasiče a bývalého policisty ještě razantněji. Nějaké kontakty mu budou v takovém případě úplně na hovno, spíše naopak, všichni od něho dají ruce pryč. Navíc dopředu tím sbíráte body pro případ budoucího řešení NO. V případě stalkingu budou všichni na Vaší straně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti