Invalidní důchod a zbrojní průkaz



Hanakochan
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » pon 24. zář 2018, 19:27

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak se bije a snáší ID "invalidní důchod" a zbrojní průkaz. Momentálně jsem podala žádost o ID, protože mám již třetím rokem tinnitus (hučí mi konstantně v hlavě) nejspíš i boreliozu a je to psychicky poněkud náročné. Na ID mě ženou na vyšetření klinickým psychologem, kam se mi upřímně moc nechce, protože kdoby z takového stavu tu depku nakonec nechytil. U psychiatra mám každopádně za odměnu nálepku emočně nestabilní, což netuším jak moc je vážné :/ Je lepší ustoupit od žádosti o ID zcela, aby mi tam něco nelípli a nevyšlo mi něco blbě u těch testů u klinika (nebo výjdou jen obyčejné depky...) nebo lze dokonce tyto věci skloubit? Jak moc musí být člověk "cvok" aby mu nedali ZP? Děkuji :lol:

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#2 » pon 24. zář 2018, 19:50

Předpokládám, že tohle vše ukážou psychotesty, kterým se v tomhle případě asi nevyhneš. Určitě invalidní důchod není důvod pro to nemít zbroják, jen záleží na konkretním typu, tudíž rozhodnou psychotesty.



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#3 » pon 24. zář 2018, 23:03

Předpis stanoví které diagnózy jsou překážkou pro ZP
(doslovně " nemoci které vylučuji nebo omezují zdravotní způsobilost ")

tedy prostor pro něčí úvahy komu ZP ano komu ne je tímto poněkud zmenšen



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#4 » úte 25. zář 2018, 04:23

Logicky lze dovodit, ze pokud nekdo ziska invalidni duchod pro narusenou psychiku (bude se tedy jednat o zavazne onemocneni), melo by to automaticky znamenat ztratu moznosti vlastnit ZP. Invalidni duchod se nerozdava za banalni onemocneni a ZP se nerozdava jen tak na dobre slovo, ze je nekdo jen trochu psychicky nemocny. Vse ale zalezi na lekarskem vysetreni a pokud je doktor ignorant, napise posudek komukoli.



kolemjdoucí
Příspěvky: 814

Příspěvek#5 » úte 25. zář 2018, 06:52

Mrkni sem a uvidíš, jestli se do toho vejdeš: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2002-493/zneni-20071201



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#6 » úte 25. zář 2018, 11:57

Pokud tohle není provokace, tak to je přesně ten případ, který může dopadnout všelijak (Uherský Brod?). A další příklad, jak nalít vodu na mlýn odzbrojovačům... Pokud má někdo psychické problémy takové, že kvůli nim dostane invalidní důchod, tak bych pochyboval o možnosti mít ZP. A nevím, který doktor by se podepsal pod souhlas ke schopností držet zbraň.

Vzhledem k tomu že o tom nevíš vůbec nic tak to laskavě nech na doktorech.



expres
Příspěvky: 614

Příspěvek#7 » stř 26. zář 2018, 10:50

To je snad provokace. "Huci mi v hlave".."kdo by s toho nemel deprese?"..Co s tim ma borlka¿ Psychiatr, neni psycholog a jestli to myslis vazne, chces tady bejt dalsi vanoce, ZP si nedelej. Neuveritelny jestli ti daji ID na hlavu a jeste ziskas ZP.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#8 » stř 26. zář 2018, 11:04

K mému příspěvku výše - právě že o tom něco vím.



Hanakochan
Příspěvky: 4

Příspěvek#9 » stř 26. zář 2018, 17:08

Dobře. Dejme tomu, že podstoupim všechny testy a bude mi přiznan ID na psychické problémy spojené s nemocí a na testech na zbrojak budu zcela ok. To by mne zajímalo jak by se řešila taková situace? :-)



Hanakochan
Příspěvky: 4

Příspěvek#10 » stř 26. zář 2018, 17:11

Také mne zajímalo, zdali je možné psychotesty opakovat. . . Děkuji

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#11 » stř 26. zář 2018, 17:38

Pokud vím tak ano. Jak probíhají a na co se připravit lze najít na webu. Únava případně únavový syndrom či fyzické postižení (z borelky) nejsou na překážku. Špatná koordinace, výpadky vědomí a pod už ano. Zjednodušeně bych řekl, pokud můžeš mít řidičák, můžeš mít za splnění přísnějších podmínek i ZP. pokud ti ale odebrali řidičák, tak na ZP asi nedosáhneš.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#12 » stř 26. zář 2018, 17:52

Potvrzuji, ze znam lidi, co maji ridicak, ale zdravotne na ZP nedosahnou.
Ono to sice neni asi uplne "nad sebou", ze by kazdy, kdo muze mit ZP mohl mit i RP. Urcite by se naslo i nceo, co vylucuje RP, ale ne ZP.
Ale obecne myslim, ze podminky pro RP jsou nizsi nez na ZP.

Nicmene konkretni info bych fakt hledal ve vyhlaskach MZCR, u sveho lekare, ale ne tady na foru.



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#13 » stř 26. zář 2018, 20:25

Já to mám obráceně.
ZP mám, ale podle oční lékařky můžu zapomenut na papíry na náklaďák. Kvůli zraku.
Omlouvám se za OT



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#14 » čtv 27. zář 2018, 06:58

Hanakochan píše:Dobře. Dejme tomu, že podstoupim všechny testy a bude mi přiznan ID na psychické problémy spojené s nemocí a na testech na zbrojak budu zcela ok. To by mne zajímalo jak by se řešila taková situace? :-)

Na testy na zbrojak se dostanes pouze, pokud te tvuj prakticky lekar uzna zdravotne zpusobilou. Z logiky veci ovsem pokud nekdo dostane ID pro psychicke problemy, pravdepodobne zadny lekar si netroufne vydat pozitivni zdravotni posudek pro drzeni ZP. Pokud by ale nahodou se stal zazrak a lekar pozitivni posudek vydal, nic nebrani k ziskani ZP. Tedy krome znalosti pri zkousce.



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#15 » čtv 27. zář 2018, 07:20

Ano podle zákona se zdravotní zůsobilost dokládá už při podání přihlášky k ZOZ.
Prohlídka je platná 3 měsíce. Pokud se nestihne ZOZ udělat do tří měsíců...musíš znova k doktorovi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ondrush, Sedmej a 29 hostů