Zbrojní průkaz skupiny A, B, E



geekercz
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » ned 30. zář 2018, 21:17

Budu si v Uherském Hradišti podávat přihlášku ke zkoušce odborné způsobilosti a zajímalo by mě, jak dlouho od podání přihlášky na PČR to trvá ke zkoušce. Jak dlouho budu mít na to se naučit na teoretickou a praktickou část zkoušky? Také by mě zajímalo, jestli je zde někdo, kdo pochází z UH nebo okolí a jestli má zkušenosti o střelnici v Otrokovicích - Gun Center (http://www.guncenter.cz) nebo o střelnici SSK v Uherském Ostrohu (http://www.ssk-uherskyostroh.cz). Předpokládám, že na jednu z nich mě pošlou na zkoušky, protože jsou nejblíže k místu bydliště. Také by mě zajímala orientační cena v obou střelnicích za přípravu na zkoušku a vlastně veškeré zkušenosti týkající se těchto dvou střelnic. Instruktáž bych si chtěl zaplatit na místě, kde budu mít zároveň zkoušky a nejlépe se zkoušejícím instruktorem, i když to není rozhodně podmínka.

Zde v postupu se uvádí, že prvním krokem je zdravotní prohlídka (http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... jni-prukaz), mohu jít na zdravotní prohlídku pro posudek o zdravotní způsobilosti k držení zbrojního průkazu k obvodnímu lékaři až po vykonaných zkouškách?

Pro výuku na teoretickou část používám tuto webovou stránku a aplikaci pro Android. Ještě jsem četl na fóru gunshop (https://forum.gunshop.cz) o doporučení knihy Manipulace se zbraní od Jana Komendy, kterou si chci určitě také projít (https://knihy.abz.cz/prodej/manipulace- ... az#a_popis). Tedy pevně věřím, že výukový materiál bude stačit.

Děkuji za všechny odpovědi.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#2 » ned 30. zář 2018, 21:53

1). čekací doba na zkoušky od podání přihlášky bývá 1 - 6 měsíců, dle okresu a kraje. >> zavolat na své policejní oddělení a optat se na současnou čekací dobu. nejsem z moravy.
2) pro vykonání zkoušek jsou zkušenosti se střelnicí irelevantní. Zkoušky mají svá pravidla a je to všude stejné. Komisaři jsou náhodně vybírání, kam pojedou. Spíše se ptej, kde lépe přirpaví v jejich přírpavném kurzu. Cena jak kde. Bývá 500 - 1500 kč dle střelnice a lokality. >> jejich web nebo zavolat.
3) kurz na střelnici, kde budeš zkoušky konat, je nejlepší postup. Instruktor nezkouší a při zkouškách nepomáhá. Je někde s přihlížejícími policisty ve zkušební místnosti a kouká a mlčí. Zkouší komisař.
4) kdy doktor z hlavy nevím. Na tomto webu je posloupnost činností ke zkoušce napsaná správně.
5) zdejší otázky a apkliace pro android je výborná volba. Až uděláš zkušební webový/android test 20x po sobě bez chyby, máš velkou šanci uspět u ostrých písemných testů a jsi připraven na písemné testy.
6) na knihy bych se vybodnul. Správná manipulace se zbraní pro účely zkoušek, se dá popsat na půl strany A4 pro jednu zbraň. Zde bych důrazně doporučil kvalitní přípravný kurz *). Vydá za deset knížek. protože instruktoři to učí tak, aby jste u zkoušek uspěli a popíše i chytáky a časté chyby ostatních žadatelů + sami u sebe uvidíte, na co zapomínáte a děláte si na kurzu zkoušku na nečisto (člověk se opotí, i když to je jen jako. a to je dobře. )
7) doporučuji zvolit i ZP kategorie C (lovci). Když už, tak všechno vyjma D. Těch 700 kč navíc snad už někde najdeš a ztratí se to v celkoé ceně za pořízení zbrojáku. Někdy se to třeba bude hodit.

*) Kvalitní přírpavný kurz: u mě byl na dvě odpoledne (s možností individ. přijít o potřetí), zkusili jsme si písemný test propiskou, min. 2x si každý zkusil cvičně zkoušku manipulace se zbraní, kdy instruktor dával povely jako komisař a učeň manipuloval jako při zkoušce (zásadně doporučuju!), a nakonec střelby jako u zkoušek. Bylo to velmi velmi přínosné. Nevím, zda to takto chodí všude, ale takto nějak bych si představoval dobrý kurz.
Naposledy upravil(a) audis dne ned 30. zář 2018, 22:04, celkem upraveno 4 x.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#3 » ned 30. zář 2018, 21:57

To co napsal audis je všechno dobrá rada. Potvrzení od doktora je dnes třeba již při podání přihlášky ke ZOZ.

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#4 » pon 1. říj 2018, 07:28

Přesně tak, u nových žádostí o ZP doktor při podání, u rozšíření až po zkouškách. Doktora počítej od 500,- kč nahoru, naše paní doktorka si bere 1200,- (a ani nemrkne) . :mrgreen:



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#5 » pon 1. říj 2018, 14:26

Jak kde, já platil u doktora 100,- :D



geekercz
Příspěvky: 4

Příspěvek#6 » sob 6. říj 2018, 08:52

Takže u doktora 600,- a 100,- kolek. To pro začátek.

Nakonec jsem vzal po pročítání fóra všechny skupiny A, B, C, D i E = 3 500,-.

Zkoušky budu mít v Uherském Ostrohu. Kvalita přípravy by mě dost zajímala, a proto ten dotaz ohledně střelnic Otrokovice X Uherský Ostroh, jestli zde nemá někdo zkušenosti. Ale prozatím chci jít na kurz tam, kde budu zkoušky konat.

Na PČR jsem se zrovna zeptal na přibližné datum naplnění dostatku žadatelů o ZP a tím pádem, kdy zhruba dojde ke zkoušce, odpověď zněla, co měsíc to zkouška.

Už týden se učím otázky z aplikace, nejvíce mi dělají problémy kategorie zbraní.



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#7 » sob 6. říj 2018, 12:28

Doporučuju nejdříve si přečíst celý zákon, třeba dvakrát. Potom si pročítat jednotlivé otázky.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#8 » sob 6. říj 2018, 18:45

Souhlas s pskorec.



VARAN1000
Příspěvky: 7

Příspěvek#9 » ned 7. říj 2018, 18:21

Já jsem v Uh. Hradišti podával přihlášku a zrovna jsem stihl termín zkoušky. Takže do týdne jsem šel ke zkoušce.



geekercz
Příspěvky: 4

Příspěvek#10 » úte 9. říj 2018, 07:51

Tak včera mi volala paní a sdělila mi informace, kde, kdy a za kolik.

Nakonec to bude v Uherském Ostrohu a zkouška bude za 1400,- jen jsem se zapomněl zeptat, jestli je do této ceny započítán i poplatek komisaři za zkoušku.

"Odměna hrazená jedním uchazečem zkušebnímu komisaři za účast na zkoušce odborné způsobilosti a rovněž také na případné opakované praktické části zkoušky činí 600 Kč. Uchazeči však musí počítat též s tím, že další náklady budou hradit např. za pronájem střelnice, spotřebované střelivo atd."

(Zdroj: http://www.mvcr.cz/clanek/zkousky-odbor ... losti.aspx)

Takže teď si jen domluvit přípravný kurz a postupně se připravovat na teoretickou část.



DoubleD
Příspěvky: 8

Příspěvek#11 » úte 9. říj 2018, 14:54

V Uh. Ostrohu jsem zkoušky (A,B,E) dělal. Tech 1400,- by mělo odpovidat, co jsi pamatuji tak 800,- střelnice a jak je v zákoně 600,- komisař. Rač si vzít vic než míň.
Za sebe doporučuji přípravný kurz na SSK Uherský Brod.



geekercz
Příspěvky: 4

Příspěvek#12 » úte 9. říj 2018, 20:24

Varan1000, DoubleD:

Poslal jsem zprávu. :-)

Všem děkuji prozatím za zodpovězení dotazů. Kdybych si na něco vzpomněl tak sem ještě napíši.

Teď budu zjišťovat, kde je kvalitnější přípravný kurz. Jestli vybrat na stejné střelnici, kde proběhne zkouška nebo je v Brodě tato příprava lepší.

Kdyby tady byl někdo se zkušenostmi o obou těchto střelnicích či jen o jedné z nich, budu rád, kdyby se tu ještě na závěr někdo rozepsal.

Ještě jednou díky.



DoubleD
Příspěvky: 8

Příspěvek#13 » pát 12. říj 2018, 15:35

V Uh. Brodě je ten kurz spíše o manipulaci se zbraní (rozborka,sborka) a příprava na to co se u zkoušek bude odehravat a nebo co ti zkoušku ukončí během chvilky. Maji tam CZ 75 a nejakou dlouhou malorážku, ale brokovnici tam nemají.

Ale nějak extra do podrobna třeba závady s tebou neproberou (ty jsem si pročítal 5 min. pred nástupem na praktickou zkoušku).

Oostatni co byly u zkoušek se mnou tak měly kurz v Ostrohu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vik a 71 hostů