Z ceho se ucit



626rs
Příspěvky: 13

Příspěvek#1 » pát 12. říj 2018, 13:19

Dobry den,
mam podanou prihlasku na zkousky a za dva mesice je budu delat. Z ceho se nejlepe ucit, abych mel aktualni otazky a zakony? Byl jsem upozornen na nejake novely a zde na webu vidim, ze se jede podle novely 2017. Je aktualni? Koupil bych si aplikaci od zbranekvalitne na tablet.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#2 » pát 12. říj 2018, 13:23

Otázky jsou téměř perfektně zpracovány na tomto webu. Zákon o zbraních je aktuální. Proč pořád nejsou aktualizovány prováděcí předpisy mi bylo zatím utajeno.
Naposledy upravil(a) marinakus dne pát 12. říj 2018, 13:32, celkem upraveno 1 x.



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#3 » pát 12. říj 2018, 13:25

http://www.mvcr.cz/soubor/souhrn-testovych-otazek-pro-zadatele-o-vydani-zbrojniho-prukazu-k-pouziti-od-1-8-2017.aspx

otázky od MV, tak můžeš zkontrolovat aktuálnost.....(ale popravdě i MV je schopno mít na stránkách neaktuální věci)

jinak otázky ze ZK asi imho nejlepší

a nelze nezmínit, že i pročtení zákona( a event dalších norem ) nemusí být na škodu....



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#4 » pát 12. říj 2018, 15:02

Jj otazky a test v ZK je super. Prvne s odpovedi procist, odkaz na zakony pod otazkou pomuze, kdyz chces a tapes. Pak test celej a uz jen ladit co nejde.
Co mi extra pomohlo je appka do mobilu. Daji se svihat testy na necisto do 1-3 min. Stihne jich clovek diky rychlosti hodne za den.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#5 » pát 12. říj 2018, 16:01

Hlavně si (kromě pilování testových otázek) pořádně pročti zákon, je to dobré kvůli pochopení souvislostí. Samotné testové otázky ti ucelený vhled do problematiky nedají.



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#6 » pát 12. říj 2018, 18:52

na druhou stranu někomu jen otázky pro napsání testu na plný počet mohou stačit (někdo se naučí cokoliv a nepotřebuje to chápat, někdo potřebuje alespoň trochu chápat atd ....)



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#7 » pát 12. říj 2018, 19:09

Ano, to nerozporuji, naučit se kolovrátek a uspět je možné. Ale v oboru jako je tento (nebo např. řízení vozidel), bych viděl jako jednoznačnou výhodu, když člověk ty širší souvislosti a problematiku alespoň trochu pochopí.



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#8 » pát 12. říj 2018, 19:15

Sám asi taky vidíš pak některé dotazy, kdy se člověk diví, jak to, že tazatel má ZP a ptá se na naprosté základy.....



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#9 » pát 12. říj 2018, 19:27

Přesně tak, to je jedna věc ... a potom i chování na střelnici, při nošení atd.



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#10 » pát 12. říj 2018, 20:54

nemyslím si že je potřeba to číst. Určité části ano, ale proč budu číst zákoník kvůli přeprave zbraní když nejsem obchodník...atd. Učil bych se otázky a pod otázkou využil odkaz k zákonu v případě že mě to zajímá, nebo to nechápu. To je slušný základ.



626rs
Příspěvky: 13

Příspěvek#11 » pát 12. říj 2018, 23:22

Děkuji za rady,
zaplatím si apku. Zákony jako takové si samozřejmě hodlám přečíst, proto jsem si na přípravu dal 2 měsíce, abych to nepodcenil. Jak bylo uvedeno ale výše, zákony na přepravu např., když vím, že se zbraní nebudu cestovat, ani s nimi obchodovat asi úplně do detailu znát nemusím. Chci znát širší souvislosti ale takové, které opravdu upotřebím a na zbytek mi bude asi stačit znát odpověď. Jen mi šlo o to, naučit se aktuální novelu.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#12 » sob 13. říj 2018, 00:05

neměl by dostal 626rs ban za vyvolávání flame? :-DD (vtip)

626rs: nic ve zlém, to je jen vtip pro Pablo, Skagerak,

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#13 » sob 13. říj 2018, 19:10

Za me jednoznacne aplikace v mobilu. Muzes si delat cvicne testy kdykoli mas pres den cas.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů