Zákaz olova

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#226 » ned 10. lis 2019, 21:30

LoganRaise píše:Abychom je nepoužívali. Co jiného nám bude zbývat, když na každé střelnici bude stát policista a kontrolovat, co to sypeme do valu...


Jak to víš?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#227 » ned 10. lis 2019, 21:38

Stačí, aby přišel namátkově (udělil pokutu, za opakované porušení zákaz činnosti) a strach budou mít všichni. Sranda, že tohle nenapadlo ani ty komouše za socíku.



expres
Příspěvky: 612

Příspěvek#228 » ned 10. lis 2019, 21:38

Usuzuji ze to nebylo mysleno vazne, spise naopak. Ale...Staci ze plosne zakazou a jednou za cas udelaj staru na strelnici. Jak u myslivcu s alkoholem. Podival bych se na to i jinak. Strelecka verejnost si hlida skraloupovost a prestupku. Jedna se v podstate o tu "nejslusnejsi" cast ovcanu. Tzn. malo kdo bude prekracovat zakon se zakazama... Maji to vymysleny dobre. U grazlu opakovane trestanych se neda cekat lpeni na zakonech (klidne se ozbroji, viz anglie). Ale u legalniho drzitele.... EU je zlo a priste volim klidne i Lucifera, hlavne kdyz je posle do brusele..

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#229 » pon 11. lis 2019, 03:41

staM píše:
LoganRaise píše:Abychom je nepoužívali. Co jiného nám bude zbývat, když na každé střelnici bude stát policista a kontrolovat, co to sypeme do valu...


Jak to víš?


Kdyby tomu tak nebylo, mohli bychom z našich zásob vesele pálit dál. Navíc je tu problém s černoprachými, kteří si rádi odlévají vlastní kule a mohli by bojkotovat toto moudré a šlechetné rozhodnutí odborníků z EU. Přitom jde o přírodu, že ano. Jestli to nakonec všechno projde, jsem rozhodnutý skoupit co nejvíc střeliva s olovem a schovat ho doma, aby na ty zlé nic nezbylo! ;-)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#230 » pon 11. lis 2019, 09:38

expres píše:Usuzuji ze to nebylo mysleno vazne, spise naopak..

Bylo to jen věcné konstatování. Ironii v tom nehledej. Faktem je, že jako spotrovní střlec ses mohl ke zbrani dostat a mít ji doma, i za mnulého režimu. Jen ne k výkonným pistolím.

Naproti tomu zákaz olova v současnosti by znamenal de fakto likvidaci střelckého sportu v celé EU. Žádné vzduchovky, žádné malorážky a přiznejme si, kolik by toho člověk natrénoval, když by byl náboj za 25-30 Kč. A přebíjení by fakt cenu dolů neposlalo.

Uživatelský avatar
TibaCze
Příspěvky: 13

Příspěvek#231 » pon 11. lis 2019, 09:58

Letec 12:
Nějak jsem to nestudoval, ale slyšel jsem o vyjícme pro ozbrojené složky, sportovní střelci by vyjímku neměli?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#232 » pon 11. lis 2019, 10:26

Tiba: Zkus si odpovědět na otázku "Na co by jí podle EU/politiků potřebovali?"...



kolemjdoucí
Příspěvky: 811

Příspěvek#233 » pon 11. lis 2019, 11:05

Vzduchovky imho ohroženy nejsou, v žádosti o návrh dodatku se (jak já to chápu) mluví o "outdoor" použití, a vzduchovkové střelnice bývají spíše "indoor".



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#234 » pon 11. lis 2019, 11:47

TibaCze píše:Letec 12:
Nějak jsem to nestudoval, ale slyšel jsem o vyjícme pro ozbrojené složky, sportovní střelci by vyjímku neměli?


Podle mě naprosto není výjimka potřeba pro nikoho, kdo střílí na střelnici - protože tam by jednoduše žádný zákaz platit neměl !

Co je důvodem zákazu: údajná kontaminace životního prostředí olovem (že je to až na výjimky vycucané z prstu popř. argumentační demagogie teď ponechávám stranou).

Dá se tomu na tak prostorově omezené ploše jako je dopadový val střelnice zabránit nějakým stavebně-technickým opatřením popř. následnou povinnou sanací/likvidací zeminy valu ?
Jsem přesvědčen, že naprosto ano. V průmyslu se takové preventivní opatření běžně aplikují. A po průmyslových brownfieldech se sanují popř. likvidují mnohem horší kontaminace než je olovo.

Bude střílení pak dražší, no ano, ale dost pochybuji, že dopady budou stejně nákladné jako povinnost na střelnici používat jakoukoliv alternativu olova, protože olovo bude zakázané.

Řešit údajnou kontaminaci zákazem užití olověného střeliva na střelnicích je naprosto disproporční, asi jako zákaz všech dieselů (s výjimkami pro AČR, PČR, záchranky, hasiče ...) místo zavedení emisní normy EURO 1.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#235 » pon 11. lis 2019, 13:15

TibaCze píše:Letec 12:
Nějak jsem to nestudoval, ale slyšel jsem o vyjícme pro ozbrojené složky, sportovní střelci by vyjímku neměli?


A pro myslivce a ....



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#236 » pon 11. lis 2019, 13:16

oldFord: Ale tady nejde o nejakou primerenost nebo disproporci ... kdyby jo, tak to nikdy neprojde.



pavelg
Příspěvky: 3065

Příspěvek#237 » pon 11. lis 2019, 13:18

Racionálně vzato, omezení má smysl (pokud už bychom přijali ty povídačky a chtěli totálně eliminovat olovo v přírodě) jen pro brokovnice a vzduchovky.
U brokovnic je rozptyl broků mimo cíl a vzduchovkáři se často netrefují a střílejí přitom v krajině.

Kulovnice jsou z podstaty přesné zbraně a projektil téměř vždy skončí v těle zvířete. Nevím, jak běžný je průstřel ... celkem pochybuju, že by to byla běžná lovecká technika. Ze zvířete to před snězením vytáhnou, takže kontaminace nehrozí.

Pistole se používají pouze na střelnici. Venku jedině v sebeobraně, což není zatím nijak masová aktivita, která by způsobovala měřitelnou kontaminaci prostředí.

Jen pro zajímavost - závažíčka na kolech aut už jsou taky z náhražky, olovo zakázali už před lety.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#238 » pon 11. lis 2019, 13:29

Já mám brokovnici taky jenom pro sebeobranu a chtějí mi zakázat broky. Přitom z ní střílím jenom na střelnici.



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#239 » pon 11. lis 2019, 13:42

PavelQ, kulovnice naopak zvěř téměř vždy prostřelí.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#240 » pon 11. lis 2019, 14:29

pavelg: Ono je smutný, že spousta lidí to odkýve, protože prostě jsou proti držení zbraní lidmi a každá příležitost jim uškodit je pro ně fajn. Cíl mají stejný a jak a s kým k němu dojdou je moc nezajímá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů