Zákaz olova



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#241 » pon 11. lis 2019, 14:49

flash: tak to je pro mě novinka
já myslel, že ty debaty o energii a terminální balistice se vedou právě proto, že střela předává vše a řeší se, jak to má proběhnout, aby byla jistota že zvíře neodejde moc daleko.

.. tak předepíšeme povinnou lopatku a hledačku střely pro každého myslivce :-)

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#242 » pon 11. lis 2019, 14:53

kolemjdoucí píše:Vzduchovky imho ohroženy nejsou, v žádosti o návrh dodatku se (jak já to chápu) mluví o "outdoor" použití, a vzduchovkové střelnice bývají spíše "indoor".
To by znamenalo, že olovem v kryté střelnici by se střílet dalo i v normálních rážích? .... ale jen pokud by byl akceptován návrh dodatku, což logicky nebude .... :roll:



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#243 » pon 11. lis 2019, 14:57

Ono hlavně reálným cílem není eliminace olova v krajině, ale zákaz zbraní, to všichni víme.
Ale jako mentální cvičení je to taky dobré, člověk se aspoň dozví co nevěděl.

Co se týče vzduchovek, nejvíc jsem jimi nastřílel venku. Myslím, že je to spíš pravidlo, pokud se nebavíme o vysloveně sportovní střelbě.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#244 » pon 11. lis 2019, 15:38

Hlavně - pokud vzduchovkou někdo střílí po potkanech, tak je těžko přesvědčí, aby se přišli nechat postřílet na krytou střelnici... :-)



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#245 » pon 11. lis 2019, 15:51

Indian: takovej clovek nebude resit nejake zakazy.... a olovene diabolky jsou nulova polozka proti normalnim nabojum, aby se clovek predzasobil do konce zivota....



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#246 » pon 11. lis 2019, 15:54

No, tos mi připomněl, abych si dokoupil diabolky. Mám starou v zduchovku, tak abych po zákazu olova a potom všech zbraní měl alespoň něco na domácí obranu. Něco čím bych zloděje alespoň nas.al.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#247 » pon 11. lis 2019, 16:06

To je jak za bolševika - někdo vypustil fámu, že nebude sůl a důchodci ji vykoupili - takže nakonec fakt nebyla.
Člověk nakonec opráší staré reflexy .. akorát místo Státní plánovací komise nám životy plánuje komise eurobolševická.

Takže pár tisíc diabolek se rozhodně v domácích zásobách bude hodit. Plus povolávací rozkazy jménem EU pro potkany, aby se dostavili na tu střelnici.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#248 » pon 11. lis 2019, 16:28

oldFord píše:...
Co je důvodem zákazu: údajná kontaminace životního prostředí olovem (že je to až na výjimky vycucané z prstu popř. argumentační demagogie teď ponechávám stranou).

Dá se tomu na tak prostorově omezené ploše jako je dopadový val střelnice zabránit nějakým stavebně-technickým opatřením popř. následnou povinnou sanací/likvidací zeminy valu ?
Jsem přesvědčen, že naprosto ano. V průmyslu se takové preventivní opatření běžně aplikují. A po průmyslových brownfieldech se sanují popř. likvidují mnohem horší kontaminace než je olovo.


Je to paradoxní - na střelnicích nechochází z rozptylu olova, všechno je spustředěno prakticky na pár metrech v dopadišti (až na broky, tam to bude v případě střelby na holuby větší půlkruh). Venkovní střelnice by neměly mít problém udělat pískový val a čas od času jej nechat vyčistit. Vnitřní střelnice - tam problém znečištění půdy z principu neexistuje. Ale tady vůbec nejde o to, vyjít střelcům vstříc.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#249 » pon 11. lis 2019, 16:39

Celá tisíciletí, od doby starého Říma až dodnes, je pitná voda nejen v bytových domech, ale i v nemocnicích, školách apod., vedena olověnými trubkami. Za celou tu dobu nikdo neumírá na otravu olovem z pitné vody. Najednou někomu začínají vadit olověné kuličky, které se sporadicky zaryjí někam do hlíny.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#250 » pon 11. lis 2019, 16:51

O tom žádná - jenže ta "skrytá agenda" se Brusselu nedá prokázat (zatím).
Co ale je zcela prokazatelné, že jimi nastolený cíl (údajné ukončení další kontaminace ŽP olovem ze střel atd.) se minimálně na střelnicích dá řešit proporčněji (menším zásahem do našich práv a stávajícího stavu) než jimi prosazovaným zákazem olověného střeliva. A to už nemůže Brussel jen tak ignorovat, na to nějak reagovat musí.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#251 » pon 11. lis 2019, 18:05

Lebensraum se dal taky resit proporcneji nez vyhlazovanim, ale ani tehdy na to nemecti soudruzi moc neslyseli.
Neco mi rika, ze olovo ani eurosoudruzi nezakazuji plosne proto, ze by je nenapadla moznost jeho zachytavani ve valu a stenach.

Reagovat jiste budou a ignorovat neuposlechnuti rozhodne nehodlaji.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#252 » pon 11. lis 2019, 19:24

Tak ono ono rozhodnutí EU na podporu ekologie formou kácení lesů pro budování obnovitelné energie, pálení potravin pro ekologickou dopravu nemá s logikou nic společného.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#253 » pon 11. lis 2019, 19:47

Tak ono ty vodovodní trubky byli vevnitř cínované. Také máme něco výraz "anglický cín" což je bezolovnatá slitina cínu. Ono se totiž z toho vyrábělo nádobí a to levnější obsahovalo olovo - - proto si lidé mysleli že jsou rajčata jedovatá :D Žrát by to člověk fakt nemusel. Takže nežrat. Četl jsem článek v zemědělském časopise o tom, kolik toho veterina vyřadilaa bylo to asi 17 kusů za rok, přičemž hodnoty byli překročeny jen mírně. Dle prohlášení je ale vliv olova z konzumovaného masa na člověka méně nebezpečný, než konzumace oněch radioaktivních divočáků - přičemž tohoto ozářeného masa by musel člověk spořádat 85 kilo za rok, aby to mělo nějaký dopad :D



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#254 » pon 11. lis 2019, 23:07

iloveguns píše:Celá tisíciletí, od doby starého Říma až dodnes, je pitná voda nejen v bytových domech, ale i v nemocnicích, školách apod., vedena olověnými trubkami. Za celou tu dobu nikdo neumírá na otravu olovem z pitné vody. Najednou někomu začínají vadit olověné kuličky, které se sporadicky zaryjí někam do hlíny.

Ono to je fajn, dokud není voda trochu kyselá, pak máš pěkný problém. Přečti si něco o problémech ve městě Flint v Michiganu.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#255 » pon 11. lis 2019, 23:22

50 let žiji v domě, kde jsou veškeré vodovodní trubky z olova a žádný problém jsem nikdy nepocítil, ani jsem od nikoho neslyšel, že by s tím měl nějaké potíže. Tím nechci říci, že někdo jiný problém s olovem nepoznal, ale asi problémy s olověnými trubkami nebudou masovou záležitostí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů