Zákaz olova



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#76 » pon 23. zář 2019, 17:49

Dovolim si jednu blbost jenz nemohu uz dohledat tzn. overit, k ekologii z clanku. Cca Cina nepriznala 12-15% skodlivin vypustenych do vzduchu na vic za rok...Problem je v tom ze tech 15% co nepriznala dle clanku mela hodnotu cele USA :D A pak se resi olovo, brcka a podobne...Tim to vytrhnem. A v cem budou jezdit policajti az se bude strilet volframem? V tanku? A kdo bude nest zodpovednost v pripade ze se k prubojne dostanou teroristi? Neni to nahodou spis jejich podpora. Nikdo, nebo ekoteroriste pak skonci u soudu? U omezeni olova neni nikde psany ze policie nafasuje tanky k obrane :D



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#77 » pon 23. zář 2019, 17:53

Expres: to jsem měl přesně na mysli. Někdo chce znebojeschopnit celou EU. ... qui bono?

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#78 » pon 23. zář 2019, 18:07

Pozadame EU o dotace na nahradu olova zlatem



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#79 » pon 23. zář 2019, 18:15

Tak jako scifi konspirace:
1.) Ekonomika nezna mit -2% na dluhopisech a mnozstvi tisknuti penez. Klidne nas ceka krize USA 1929 a krach burz. Tzn. chodit za jidlo do haku...To kazdej obcan se zbrani je nepritel statu. Je legracni ze se resi "olovo","capak" a podobne chujoviny kdyz -2% na vkladech ekonomika od roku 0 nezna.
2.) Boji se asimilace vs nove prichozich co neni vsem ukradeny :D

Tak jako tak resit 0,0001% nebezpecnosti olova je blbost hodna jen a pouze tech odtrzencu v EU. Problem ekologie ma resit Cina,Indie,Asie,Brazilie a Rusko na tajze kde jim na cerno Cina drancuje jak o zivot. Pak ma cenu resit letadla,mazut lode, auta a v poslednim petky s brckama. No a asi to olovo...



jirkab
Příspěvky: 166

Příspěvek#80 » úte 24. zář 2019, 04:19

Tak hlavne bych tady opravdu nespekuloval o ekologickem duvodu tohoto zakazu. Pokud nekdo veri, ze EU tak cini pro nase dobro, tak je opravdu nenapravitelne naivni.

Evidentne jde jen o dalsi krok k odzbrojeni obcanu... V dalsi revizi smernice jeste ocekavan dalsi nutne poplatky typu pojisteni apod., at nam to uz totalne otravi a zneprijemni...

A az se zakaze strelivo s olovenym jadrem, to doma fakt budeme mit sice stale funkcni, ale pro mnohe jiz jen tezitka. Nebot naboj za 5 nebo za 13 (odhad, fakt jsem jeste nenasel nikde maloobchodni cenu napr. naboje fmj-zinc od SB), to je fakt na svatecni strileni...

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#81 » úte 24. zář 2019, 05:52

(nejen) zde se projevuje známé rčení:
"pero je mocnější než meč"
(myšleno na nesmyslné zákazy všehokoliv ze strany "odborníků" v Bruselu)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#82 » úte 24. zář 2019, 06:33

Já třeba nevěřím, že zákaz olova je primárně vymyšlený jako krok k odzbrojení občanů. Kdyby někdo chtěl zdražit střílení nebo znepříjemnit lidem sportovní střelbu atd.. Dá se to udělat daleko snadněji, než zakazovat olovo a zvednout cenu nábojů.



haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#83 » úte 24. zář 2019, 07:18

Já už ti nevím k čemu můžu věřit a čemu ne. Nicméně je to "příjemný/" vedlejší efekt ne?
Ale napadá mě že vlastně se dušovali že zákaz olova nebude nebo něco takového ne? Že vlastně jde o ty mokřady a najednou puf máme tady zákaz všude.
Hele dokud nezakážou střelnice tak můžeme být v klidu...

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#84 » úte 24. zář 2019, 07:59

Zajímavej by byl poměr vývoz/armáda/civilní trh u Sellier&Bellot a jakej dopad by to mělo na ně, že se neozývaj.

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#85 » úte 24. zář 2019, 08:00

Z psychologického hlediska "nám" (ohnutým dobrovolným otrokům) zakážou co budou chtít, protože jim to neustále umožňujeme. Nemohu si vybavit jediný komentář, kde by se alespoň jeden vyjádřil ve smyslu A DOST! Evokuje mi to únor 48. Kdo neprodal a neutekl hořce zaplakal. Utéct už není kam a prodej. No nevím. Moc toho nezbyde. Olovo fuj, spalovací motory pro plebs fuj a vypadá to, že i lidi budou nakonec fuj. A na to stačilo pouhých 30 let. A inzeráty se nečtou...



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#86 » úte 24. zář 2019, 09:21

Sedmej píše:Já třeba nevěřím, že zákaz olova je primárně vymyšlený jako krok k odzbrojení občanů. Kdyby někdo chtěl zdražit střílení nebo znepříjemnit lidem sportovní střelbu atd.. Dá se to udělat daleko snadněji, než zakazovat olovo a zvednout cenu nábojů.

Pro toho, kdo podrobněji sleduje vývoj na Novém Zélandu, je omezení/zákaz zbraní skrz olovo poměrně snadno uvěřitelný.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#87 » úte 24. zář 2019, 09:38

tof_: Zákaz olova se přece řešil už před tím co se stalo na NZ.



jirkab
Příspěvky: 166

Příspěvek#88 » úte 24. zář 2019, 10:11

Sedmej píše:Já třeba nevěřím, že zákaz olova je primárně vymyšlený jako krok k odzbrojení občanů. Kdyby někdo chtěl zdražit střílení nebo znepříjemnit lidem sportovní střelbu atd.. Dá se to udělat daleko snadněji, než zakazovat olovo a zvednout cenu nábojů.


Snad i v tech nejtvrdsich totalitach kazdy buzeracni ci diskriminacni zakon ci narizeni prezentovali jako dobrou vec v zajmu lidu. Tohle neni jine.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#89 » úte 24. zář 2019, 10:18

Jo, zákaz olova se řešil před NZ, ale pokud se pamatuju, tak se info o zákazu objevilo celkem brzo poté, co se začala zmírňovat zbraňová směrnice a kdy bylo jasné, že zákaz zapalovačů neprojde...



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#90 » úte 24. zář 2019, 10:56

Zapalovače by se měly zakázat přednostně - pro začátek stačí aspoň benzínové a plynové.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů