Zákaz olova



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#406 » stř 1. dub 2020, 16:23

já na krabičce vidím plast měď
kde je že tam je olovo?
jinak na obranu by to mohlo bejt zajímavý - vysokorychlostní lehká střela



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#407 » stř 1. dub 2020, 19:44

Psal to někdo v diskusi pod tím videem, možná že se spletl.
Už se mi to nechce znovu procházet.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#408 » čtv 2. dub 2020, 07:37

Taky jsme to někde tam četl, ale když jsem v jiném videu viděl rozlomenou střelu (byla tedy jiná), tak to byl plast s mědí
Jo, je to tohle srovnávací video kde je vidět v 9:31 materiál té plastové střely
https://www.youtube.com/watch?v=ZHRIC6xqKbs



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#409 » čtv 2. dub 2020, 08:29

Bylo by dobře, kdyby EK přestala alespoň teď řešit kraviny typu olovo, zakřivení banánů apod. Představte si, kdyby už stihli všude zrušit používání mikrotenových sáčků a přišel Koronavirus. To bychom byli ještě víc v pr.... . Nikdo by si nevyzvedl jídlo z restaurací, páč i jednorázové nádobí mělo být zakázáno včetně těch jednorázových obalů ne jídlo. Jídlonosiče by samozřejmě zmizely z obchodů do 20 vteřin. A z Grety by byl veřejný nepřítel č.1
Takže - proč by EK teď měla řešit olovo?????



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#410 » čtv 2. dub 2020, 08:43

Protože teď se státy a odpůrci zabývají sami sebou a dá se prosadit spousta nápadů, které by eurobolševici měli problém za normálních okolností prosadit. Teď zrovna vymýšlejí, jak okrást a zadlužit státy a ještě jim k tomu zabalit do "pomoci" rozvrat průmyslu v podobě green deal.
Já myslím, že olovo nezmizí, ledaže by ustoupilo na čas podstatně šťavnatějším projektům.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#411 » čtv 2. dub 2020, 13:43

Na druhou stranu, si státy pěkně v praxi zkouší, že si s plkama uhnijní komise nemusí dělat hlavu.
Zkrátka jak zní jedno novoevropanské úsloví: psi štěkají, ale karavana jde dál.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#412 » čtv 2. dub 2020, 13:55

Já teda nevím, ale něco jiného je zavřít hranice i přes jekot Uršuly, nebo nechat přivézt ruským letadlem z Číny zdravotnický materiál, a něco úplně jiného je neplnit "povinnosti" jako je implementace směrnice nebo nevynucovat přímo účinná nařízení komise.
Zatím jsem neslyšel ani náznak toho, že by třeba národní parlamenty odhlasovaly svrchovanost svých zákonů na území svého státu a prohlásily se za nadřazené komisi na svém území.
Zatím co EK vynucuje, se tak nějak děje a ani nedochází k prostému odmítání čehokoliv. Navíc oni si teď asi prosadí opravdu hodně zajímavých věcí ... já bych řekl čím horších, tím líp, třeba se tím ucho utrhne.

Podlě mě bude následovat tvrdé utahování šroubů ze Brusele a liknavost a švejkování od některých členů. Uvidíme, jestli zvítězí Říše posílená velkým kapitálem a lovci ekonomik, nebo malí rozhádaní Davidové, z nichž mnozí ani neznají pravdila moštárny.

Každpoádně bych si nedělal iluze o tom, že Olovo a Směrnice jsou u ledu. Ani ty kvoty nejsou.



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#413 » čtv 2. dub 2020, 14:24

Nevím, že by orgány EU jakkoliv omezily svoji činnost. Jediné, co je teď, že v dnešní vřavě jim není věnována taková mediální pozornost, ale jinak je všechno při starém. Takže zatímco by dnešní rozhodnutí evropského soudního dvoru jindy plnilo titulky, teď je až na druhé straně. Ale je tu.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#414 » ned 5. črc 2020, 22:16

Evropská komise potvrzuje, že okolí 100 metrů kolem kaluže vytvořené po dešti je pro účely zákazu olova mokřadem

V současnosti na půdě Evropské unie běží dva samostatné procesy přípravy zákazu olova ve střelách a brocích. První je zaměřen na zákaz olova v brocích a jednotných střelách užívaných v brokových zbraních na území velmi volně definovaných mokřadů. Druhý je zaměřen na úplný zákaz olova ve střelách. Evropská komise se nyní rozhodla využít prázdninového režimu a vyvolala korespondenční hlasování ohledně přijetí prvního zákazu – a to s dovětkem, že kdo mlčí, ten souhlasí.
https://zbrojnice.com/2020/07/05/evrops ... -mokradem/

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#415 » pon 6. črc 2020, 01:47

S Lisabonem se bohužel šláplo to obrovského smradlavého hovna a jen tak to umýt nepůjde. Když to čtu tak ve mně totálně vaří.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#416 » pon 6. črc 2020, 04:42

Takže je čas jen do 15.7.2020, zaslat nesouhlasné stanovisko. Už tak vláda učinila, nebo budou mlčet a snažit se pak tvrdit "my nic, to Brusel, to samo" !? Zbývá pouhých 9 dní!



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#417 » pon 6. črc 2020, 18:49

Cili kdyz stojim 100 metru od kaluze, tak ale smerem na kaluzi strilet muzu, ze? Ja vim, ja vim,... uz zase v tom hledam logiku.

Uhnije se tohoto tematu samozrejme nevzda, protoze jsou to veci, ktere lze resit skrtnutim pera. Misto toho resit hospodarsky propad diky neschopnosti resit nejakou nakazu, na to uz je potreba mit fistrona.

Rozhodne neusnout na bobkovych listech a tesat do toho dal!

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#418 » pon 6. črc 2020, 20:19

jezekif píše:Takže je čas jen do 15.7.2020, zaslat nesouhlasné stanovisko. Už tak vláda učinila, nebo budou mlčet a snažit se pak tvrdit "my nic, to Brusel, to samo" !? Zbývá pouhých 9 dní!

Kdo používáte Facebook, tak moje představa na základě neznalosti babisova facebookovani, napište mu prosím dotaz na Facebook.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#419 » stř 8. črc 2020, 07:26

Členové LEXu si můžou na fóru přečíst poměrně obsáhlou, ale neveřejnou reakci na můj dotaz na tohle téma...

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#420 » stř 8. črc 2020, 13:51

Psal jste někdo nějakému poslanci/ senátorovi? Případně, obdrželi jste odpověď? Mě se dostalo odpovědi, že o tom ví...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 90 hostů