Zmeškání termínu ohlášení zbraně



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#46 » sob 8. pro 2018, 08:05

A víte vy o někom, komu to neprošlo, nebo mlatite prázdnou slámu? Na co by se měl ptát? A ikdyby se nakrasne zeptal datovkou na to, jestli si dělám srandu, je jednoduchá odpověď. Mlčet nebo "ne". Co jim pořád chceš vysvětlovat? Nejsou tam od povídání a vymejsleni.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#47 » sob 8. pro 2018, 08:25

Jste si jistí, že tento typ debaty osvětluje problém a bude přínosem pro jeho řešení ?

Podstatné je, že přestupek musí být spáchán úmyslně, takže pokud koupím v pátek zbraň a v pondělí nedorazím na zbraně k přihlášení, proto že jsem skončil na ARO, přestupek to nejspíše nebude.

Zkusím to ověřit neúředním dotazem ....



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#48 » sob 8. pro 2018, 09:28

V takovém případě bych se vybavil doklady (neschopenka, potvrzení od lékaře o vyšetření, vyžadovaném režimu po vyšetření apod., z čeho vyplývá, že jsem nemohl dojít nebo by to představovalo zdravotní riziko), poslal bych mail na PČR s informací o nabytí (klidně i šedivákem), vysvětlením zpozdění. Po pominutí důvodů bych se dostavil do 10 dnů ( = raději v součtu dnů před i po, zkrátka počtu dnů, kdy nebyly ony důvody) a očekávám, že by neměl být problém.
Pokud by z jejich strany byl, pak bych se aktivně bránil proti přestupku.

Obvykle plánuji nákup tak, abych buď stejný den nebo hned den poté mohl jít zaregistrovat. Pro tento účel si beru i volno a stojím na odd. dokud vše neproběhne bez ohledu na počet lidí apod. Pobývat se zbraní doma v oné lhůtě mezi nákupem a registrací mě moc netěší, spíš je to horký brambor, krom toho, že s ní nemůže člověk ani vystřelit.
Naposledy upravil(a) rumburak18 dne sob 8. pro 2018, 09:49, celkem upraveno 1 x.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#49 » sob 8. pro 2018, 09:47

Ptal jsem se přímo policajta na zbraních, jak to řeší v případě té papírové války kolem dražby. Říkal, že o zpoždění vlivem nutnosti doručování potvrzení o příklepu poštou vědí a že v takových případech na dodržení 10 dnů netlačí. Očekával bych, že pokud budu mít jakékoliv nepředpokládatelné komplikace a jsem schopen zvednout telefon a zavolat jim, tak z toho taky nebudou dělat Karibskou krizi a nějaký rozumný odklad umožní (a já si nachystám papíry dokládající vzniklé problémy). Pokud budu ve stavu, že nebudu moc zvednout telefon, tak je přestupek asi to poslední co mě v tu chvíli bude trápit.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#50 » sob 8. pro 2018, 09:50

Navíc to taky nebude přestupek, protože na ten vážný stav budeš mít doklad a věřím, že domluvit se v tak vážném případě půjde i zpětně.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#51 » sob 8. pro 2018, 10:11

2mikymoto: DÍKY!
Konečně někdo, kdo tu nepíše svoje pocity a kreativní výklady, ale zeptal se tam, kde měl (a podělil se s námi).



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#52 » sob 8. pro 2018, 11:44

Ptát se prolhanyho policajta na zbraních, to je fakt to správný místo. To je kreativní asi tak nejvíc ze všech příspěvků, co tady jsou. Policajt nalže sliby, hory doly, nic řešit nebudem, v pořádku, nebojte se, klidně přijděte pozdě. A pak hle, příkaz.
Konkrétně tenhle přístup je vyloženě hazard někomu radit.



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#53 » sob 8. pro 2018, 12:01

kolombo píše:Podstatné je, že přestupek musí být spáchán úmyslně
Nikoli. Může být spáchán i z nedbalosti, čímž to dostává úplně jiný rozměr, třeba že úřad se nemusí zabývat prokazováním úmyslu. Strávíte-li ovšem zákonnou lhůtu na ARO, bezesporu nedošlo k zavinění.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#54 » sob 8. pro 2018, 15:41

Caroprd111 píše:Ptát se prolhanyho policajta na zbraních, to je fakt to správný místo. To je kreativní asi tak nejvíc ze všech příspěvků, co tady jsou. Policajt nalže sliby, hory doly, nic řešit nebudem, v pořádku, nebojte se, klidně přijděte pozdě. A pak hle, příkaz.
Konkrétně tenhle přístup je vyloženě hazard někomu radit.


hele asi mas nejakej osobni problem s PČR, to Te lituji, ale spousty z nas maji s odbory vyzbrojovani atd. diametralne jine zkusenosti!

za mne - kdyby cela statni sprava fungovala tak dobre, jak odbor zbrani u nas, tak platim dane doslova s RADOSTI!

omlouvam se adminovi za OT, ale tyto agresivni kecy na ucet lidi u PČR, mne proste drazdi.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#55 » sob 8. pro 2018, 16:01

To, že možná vám konkrétně zrovna nelhali nebo nepodvadeli neznamená, že se tak chovají pořád. Nemluvě o tom, že komentáře tady, naopak potvrzují to, co o nich říkám. Když se chovají protiprávně nebo minimálně v rozporu s tím, jak mají, a vy to nevidíte, neznamená to, že jsou úžasní. Co se jim totiž nedá upřít je schopnost maskovat svoje chyby, dostat člověka do role toho, kdo udělal chybu, a pak se tvářit, jak byli vlastně ochotni, že i přesto mu vyhověli. A tvrdit, že něco nejde. Nebo onehda debata na FB, jak jsou v Kolíně tak hodní a ochotni, jak poradi. Poradi, jen rady typu, že platnost nákupního povolení konci při výměně ZP, jsou fakt super. Že zaplatil dvě kila za kolky zbytečně za tuhle radu, to už je vedlejší, hlavně, že jsou tam tak hodní. Dokonce to udělali na počkání. Není nad to, mít tak skvělý policajty na oddělení.
Jestli má někdo chuť se řídit názory policajta a sázet pripadnej přestupek na jeho slovo, který vám dal, tak prosím, nikdo vám nebrání. Já jim naopak ani slovo nevěřím.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#56 » sob 8. pro 2018, 17:30

Pane nebudete vy tak trochu paranoidní? :roll: Sorry za OT

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#57 » sob 8. pro 2018, 18:54

Caroprd111: Rozhodně více věřím někomu, koho osobně znám ze Zbraní, než někomu, kdo je pro mne jen nick na fórech.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#58 » sob 8. pro 2018, 19:31

A to já zase třeba víc věřím vám. :-)



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#59 » sob 8. pro 2018, 22:29

Caroprd paranoidní určitě není, ta diskuze na FB byla výživná, dokonce i jeden zkušební komisař tam měl špatnou odpověď. S tou platností nákupka vám bude kecat tařka každý úředník na zbraních, protože prostě lidová tvořivost, a až odkaz na MV, vyjádření na jejich stránkách, je nasměruje správným způsobem. Bohužel tento přístup stále ještě asi na různých odděleních funguje a výsledkem jsou mylné informace a z nich plynoucí průsery ale průsery nás, ne těch, co tu radu dali. Nicméně, pokud si dobře pamatuji, tak dle nového občanského zákoníku lze vymáhat škodu způsobenou blbou radou ... Akorát tam bylo myslím něco s placenou radou ...
Ale zpět k tomu termínu. Vše je v CRZ, takže se prostě všechno ví. A že někdo per huba řekne, že počká, tak absolutně vůbec nic neznamená, tohle je třeba mít "papírově", jinak prostě platí to, co je v zákoně. Holt v některých věcech je to zcela nekompromisní a pokud třeba budu ve špitálu, zrovna, když jsem měl jít vyřizovat prodloužení, tak mám smůlu a budu si pak muset dělat zkoušky znovu. Bez ohledu, co kdo namluví do telefonu, tak prostě nesplním zákonem danou lhůtu a nazdar bazar.
Proto se mi jeví zahájení toho úkonu jako nejjistější cesta, byť tam nepošlu všechno, co je potřeba, či tam nepředložím tu zbraň. Úplně stejně, jako v případě žádosti o NP, když tam udělám chybu nebo něco nedoplním či nezaplatím na účet. Řízení se přeruší na určitou dobu, aby se to doplnilo. Tedy postup, že pošlu šedivák mailem s el. podpisem či datovkou, tak je nejrozumnější varianta, resp. nejspolehlivější, na rozdíl od toho volání někam, se sliby kohosi. Oni napíšou, že chtějí předložit zbraň, marod nahlásí, že je ve špitále s předpokládanou dobou hospitalizace xx dnů, no a na to oni budou muset oficiálně reagovat.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#60 » sob 8. pro 2018, 22:51

Lidičky já nevím, školy nemám a hledat se mi nechce - ale neřeší různé možnosti zmeškání (a prodloužení či navrácení) lhůty sám správní řád?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 59 hostů