Zmeškání termínu ohlášení zbraně



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#61 » sob 8. pro 2018, 23:31

Samozřejmě, že řeší. A bylo to tu zmíněno. Jenže to jsou opravdu krajní případy typu ležím po mrtvici v nemocnici. Ohledně zaslání datovkou bez kontroly zbraně je to možnost pro běžné životní situace typu frmol v práci, náhlý odjezd, problémy s dopravou atp., na které správní řád nemyslí. Je to cesta hlavně ověřená, s jistotou funkční a řeší problém hned, jak nastane na rozdíl od řešení možnosti potom, co se něco stalo, které už tak jistě nejsou a bude záležet na tom, jak je prokazete a odargumentujete.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#62 » pon 10. pro 2018, 07:27

Cipis napsal jak to funguje. Je to postup spravny podle spravniho radu a dale cokoli dalsiho je placani prazdne slamy. Pokud nekdo zmeska lhutu a zacne vykladat, jak byl v nemocnici a nemohl, tak to opravdu nepomuze. Ano, muze se proti rozhodnuti odvolat, muze zadst o navraceni lhuty, ale bude to z 99% zamitnuto a postup spravniho organu bude povrzen.

Uživatelský avatar
Terry1
Příspěvky: 57

Příspěvek#63 » úte 11. pro 2018, 08:56

Bože ľudia vy tu čo riešite? Ďakujte panstvu, že je k vám také milosrdné a máte 10-dňovú lehotu. Slováci majú 7 dní. Asi podľa logiky menší národ -> kratšie lehoty.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#64 » čtv 13. pro 2018, 09:45

Položil jsem dotaz a odpověď byla jednoznačná: Kdo nestihne lhůtu 10 dní, má přestupek na úseku zbraní a střeliva.

A nelze míchat přestupky podle zbraňového zákona a přestupky podle zákona o přestupcích.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#65 » čtv 13. pro 2018, 14:14

S krizkem po funuse. Tohle tu nikdo nezpochybnoval. A výjimky samozřejmě existují, o přestupek se nutně jednat nemusí.



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#66 » ned 16. pro 2018, 21:46

Když jsem nedávno registroval zbraň ptal jsem se příslušníka co mi hrozí pokud to nestihnu do 10-ti dnů. Prý mi můžou dát pokutu až 5000kč.
Co se týká odebrání ZP při dvou přestupcích, je to na vůli a rozhodnutí toho příslušníka který to má na starosti. Pokud usoudí že to jsou lehké přestupky nemusíte o ZP přijít.
V případě že někdo dvakrát po sobě nepředloží zbraň k registraci nebo nevrátí průkaz zbraně... Tam mi řekl že by ZP asi odebrali.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#67 » ned 16. pro 2018, 22:45

Není důvod nestihnout do 10 dnů, když můžete zažádat poštou a jak jsem psal, máte beztrestně k těm deseti dalších minimálně 15, reálně spíš 20, k dobru.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#68 » pon 17. pro 2018, 15:14

Vím o případu, kdy si jeden myslivec prodal pušku - kulovnici, zbraň kat.C známému. Odhlásil v termínu, vše OK. Po letech (!) při kontrole zbraní po něm chtěli tu pušku ukázat. Zjistilo se, že kupující ji nepřihlásil. Prodejce tedy vyvázl bez problémů.
Vše splnil, jak vyžaduje zákon. Ovšem blbec kupující nejenom, že přišel o ZP, ale i o práci. Nejlepší totiž na tom bylo, že to byl policajt(respektive u PČR zůstal, jen ho přeřadili.na jinou pozici, protože ztratil prověrku (?), nemohl zůstat na původní pozici. :D :roll:



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#69 » pon 17. pro 2018, 17:06

A jak je to s promeskanim ODHLASENI zbrane po jejim prodeji? Mate nekdo zkusenost prosim?



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#70 » pon 17. pro 2018, 17:31

§76, písmeno c. Přestupek.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#71 » pon 17. pro 2018, 17:38

Spatne jsem koukal, dekuji za info



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#72 » pon 17. pro 2018, 22:12

Nicméně i to lze prodloužit stejným způsobem. ;-)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#73 » úte 18. pro 2018, 10:31

A opět, zmeškání odhlášení už opravdu nechápu, dobře, u toho přihlášení musím dovléct kvér, ale odhlášení? Vždyť tam vůbec nemusím chodit! Obálka, šedivák, kartička a na to známka a hotovo. V případě sporu o datu rozhoduje datum na razítku ...
No a samozřejmě platí stejná metoda, šedivák datovkou s poznámkou, že kartička jde poštou ...



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#74 » úte 18. pro 2018, 12:28

Antonspelec: Myslím že se nerozlišuje zda si nestihnul odhlásit nebo přihlásit. Obojí je přestupek, následuje pokuta a možnost ztráty ZP.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 6 hostů