registrace zbraně



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#1 » čtv 27. pro 2018, 12:53

Zdravím chtěl jsem se zeptat zda je možné hned po koupi zbraně, tu zbraň jít obratem registrovat na příslušný Utvar PČR hned ten den ?? Kamarád mi právě tvrdí, že zbraň je možné registrovat nejdříve 2 den po koupi. Tak kde je pravda?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#2 » čtv 27. pro 2018, 13:06

Já jsem registroval asi hodinu po koupi. Možná jak kde.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#3 » čtv 27. pro 2018, 13:07

Ne vždy mají kamarádi pravdu. Registruje se do 10 pracovních dní od nabytí vlastnictví. Takže pokud datum na kupní smlouvě/účtence odpovídá datu koupě, lze s tím hned jít na PČR.

V souvislosti se zavedením CRZ jsem zaslechl, že v prvních týdnech či měsících provozu nechtěli přijmout oznámení o registraci, pokud ta zbraň nebyla jako prodaná označena v CRZ. Ale to je interní věcí obchodníků a PČR, to nemusí kupujícího zajímat.



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#4 » čtv 27. pro 2018, 13:22

Zeptej se kamarada, kde na ten nesmysl prisel...

Ja osobne se snazim vzdy smerovat nakup zbrane na pondeli ci stredu a hned s ni jet na cetnickou stanici...clovek nikdy nevi, co se muze dalsi dny stat a pak se mi nechce resit pripadnej prestupek...

A k tomu problemu v CRZ, to se stava uplne bezne i tedka. Staci, kdyz se na to prodejce vyprdne, nebo nejak zvojti procesovani nakupka a uz to je. Stalo se mi to nedavno - cetnici zbran nevideli uvolnenou v CRZ a tak ji nemohli dat na moje jmeno...ale spravil to telefonat prodejci, ktery ukon provedl a nasledne se to propsalo do CRZ a vse se vyresilo. Nicmene samozrejme kdybychom se prodejci nedovolali, tak by to byla komplikace...



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#5 » čtv 27. pro 2018, 14:01

Prodejce ma tusim 48h, do kdy musi prodanou zbran v CRZ prevest na noveho majitele. Takze pokud koupis zbran dnes, ale prodejce ji neprevede v CRZ na tebe nez dojdes na policii registrovat, tak policie nema co registrovat. Vse je vazane na CRZ a pokud je zbran vedena v CRZ na knize prodejce (rozumej, ze ji proste neprevedl na tebe jako noveho vlastnika), nejde zbran registrovat. Proto ti asi kamos rikal neco o dvou dnu. Samozrejme vetsina prodejcu zbran po prodeji ihned prevede na tebe, aby se nestavala neprijemna situace, kdy ty dojdes na policii a policie ti rekne smula, prodejce ma na prevod 48h a dosud ji neprevedl.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#6 » čtv 27. pro 2018, 14:04

Nemyslím si, že by to byla komplikace. Jen by ti ji samozřejmě neregistrovali na počkání, ale později po propsání změn do CRZ. To však není důvod nepodat oznámení o nabytí, kterým kupující svoji povinnost oznámit do 10 prac. dnů od nabytí vl. splní.
Ať si pak PČR řeší s prodejcem uvolnění zbraně v CRZ a splnění lhůt, které mají prodejci.

Pokud vím, že půjdu registrovat hned po koupi, tak to řeknu prodejci, aby to do CRZ naklikal hned. Všiml jsem si, že někteří si píšou prodej střeliva a zbraní na papír a do CRZ to zřejmě zadávají až později.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#7 » čtv 27. pro 2018, 14:30

Já si v jeden úřední den dopoledne na Florenci vyzvedl nákupko, jel do "Motola" do Liry (prodej-zbrani) pro zamluveného Škorpiona a hned (s pauzou na oběd) zpět zbraň registrovat a s průkazem zbraně domů...



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#8 » čtv 27. pro 2018, 14:32

Ano, je to tak. Nic nebrani oznamit nabyti vlastnictvi zbrane. Problem je pouze v tom, ze neodejdes s prukazem zbrane, ale musis si pro nej zajit pozdeji. Zalezi, jestli nekde delaji PZ na pockani nebo ne. Pokud ne, tak je to vlastne jedno.



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#9 » čtv 27. pro 2018, 14:33

Není tu někdo z okresu Tábor ? jak to tam mají? Co tak čtu, tak všude je to jinak..

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#10 » čtv 27. pro 2018, 15:03

Já když prodávám zbraň co mám na knize, tak ji převádím hned. CRZ mi tak umožní přímo vytisknout šedivák. Jasně, může být výpadek CRZu, ale v tom případě na to zákazníka vždy upozorním.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#11 » čtv 27. pro 2018, 16:01

Koupil jsem pistoli u Jiránka v Turnově a jel ji rovnou zaregistrovat do Jičína. Cesta z krámu na OZBM trvala max. 1/2 hodiny, za dalších 20 min jsem už měl v ruce průkaz zbraně. Jiránek nejede přes PC, všechny papíry se vyplňovaly ručně jak za krále Klacka, takže nějaká on-line změna/nezměna v CRZ, nemohla mít v okamžiku přihlašování pražádný vliv.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#12 » čtv 27. pro 2018, 17:16

Pablo.gs
To, že vypisuje papíry ručně, neznamená, že to po tvém odchodu nepřevedl. Pokud zbraň není v CRZu převedena, tak ti průkaz zbraně nevydají, neumožní jim to systém.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#13 » čtv 27. pro 2018, 17:36

scorpions.cz--- chci jen zeptat já osobně když prodám zbraň na šedivák oproti NP taky nemám doma CRZu a hned to jdu odhlásit popřípadě zaregistrovat a nenám problém ani když sem tam za 10 minut po koupi či prodeji

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#14 » čtv 27. pro 2018, 17:47

Neznám detaily , jak to je když je prodej mezi nepodnikateli. Ale pokud mám zbraň na knize v CRZu, tak ji fakt policajti nepřevedou. Mám to vyzkoušené.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#15 » čtv 27. pro 2018, 18:00

JJ v pořádku jen jsem se zeptal :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti