registrace zbraně



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#31 » stř 9. led 2019, 08:23

Je nutne uvest datum prevodu, ktere nemusi byt stejne jako datum oznameni. V praxi tak staci napsat na oznameni do kolonky zpusob prevodu vlastnictvi napr. kupni smlouva ze dne 1.1.1111

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#32 » pon 14. led 2019, 16:04

Takže, dnes registrace nové (jeté ale nové pro mě) pistole v Brně, chtěli vrátit NP (?), obligátních 3x100 Kč kolek a na zadní stranu šediváku ručně napsat dohoda ze dne 14.1.2019.. A za pár minut byl techničák v kapse. Kdyby všechny úřady fungovaly jako inspektorát v Brně, to by byla nádhera na tom světě... :-)

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#33 » pon 14. led 2019, 16:28

Nechápu vrácení NP, já mám nákupka od všech zbraní pěkně ve složce založené. Oznámení o nabytí, kolek a předložení zbraně by jim mělo stačit.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 517

Příspěvek#34 » pon 14. led 2019, 16:34

Na Mělníku ho také chtějí vracet.

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#35 » pon 14. led 2019, 16:54

Po mě chtěli v jednom případě taky NP vrátit ( Děčín ), jiná jsem nevracel, tak nevím. Každopádně mám od všech kopie.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#36 » pon 14. led 2019, 19:25

V Přerově nechtěli NP vrátit, ale nabìdli mi, jestli chci tento nadále už zbytečný papír sešrotovat v jejich skartovačce, aby se mi nepletl mezi papíry potřebné .



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#37 » pon 14. led 2019, 19:52

NP se vraci jen proto, ze je to zabehnuta praxe. Neni povinnost vydane rozhodnuti samozrejme vracet.



mamlas
Příspěvky: 24

Příspěvek#38 » úte 15. led 2019, 08:32

Včera (pondělí) v 11:50 koupená nová zbraň. Ve 14:30 na PČR v Mostě zaregistrováno, průkaz zbraně jsem dostal na počkání. Staré NP nechtěli.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#39 » úte 15. led 2019, 12:28

Chtít můžou, stejně není důvod a už vůbec ne povinnost jim ho dávat zpět.

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#40 » čtv 17. led 2019, 08:28

Před necelými 14-ti dny jsem v Praze - Sdružení registroval nový revolver, paní policistka mi orazítkované nákupko ("Povolení využito") vrátila se slovy "tohle máte na cestu domů".....



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#41 » čtv 17. led 2019, 11:15

AndreasBaader: Hmm, jednou sjem zkusil rict, ze ho chci zpatky a dal jsem se s nima nehadal. Delat si zle kvuli kusu papiru? Od te doby si to doma kopiruju.



cipis
Příspěvky: 2097

Příspěvek#42 » čtv 17. led 2019, 13:49

A dáš jim samozřejmě kopii.
Nicméně tohle je ten nejhorší možný způsob, jak se snažit domoci se svých práv - "neudělat si zle" ...
To rozhodnutí je tvoje, je to výsledek správního řízení a ten papír defacto ani nemusíš mít u sebe. Vše je v CRZ. Takže příště to tam už ani nenos :D
Nebo jim tam mám nosit na flešce to pdfko, co mi došlo do datovky? :D

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#43 » pát 18. led 2019, 08:36

Stran toho vracení... samozřejmě že mají kopii, ale když ho chtějí, na druhou stranu, je to pro mě zbytečný papír navíc. A hádat se s nima? To by taky mohla ta registrace najednou trvat místo 5 minut 30 dní ;-)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#44 » pát 18. led 2019, 09:48

Zase námořní bitva v hrnku vody kvůli ... čemu? NP je po jeho využití bezcenné. Na nic, jen na skladování nepotřebných papírů. Když je jednou vydán průkaz zbraně, tak je to doklad, že vše proběhlo tak jak mělo. Tedy na co ještě skladovat papír? Žeby něco jako "opasek i kšandy"? Hádat se kvůli tomu s policistou je úplná blbost / kverulantství, které těm policajtům taky něco napoví, jak se chovat k takovému člověkovi. Oni jsou taky jen lidi a chtějí věci řešit tak jednoduše, jak to jde (většinou), aby si nekomplikovali práci...



cipis
Příspěvky: 2097

Příspěvek#45 » pát 18. led 2019, 11:24

To je velice špatná úvaha a pak se nesmíme divit, co se kde leckde děje.
Úredník má za prvé dodržovat zákon. NP je výsledek správního řízení a je moje a já si rozhodnu, co s ním udělám. Úředník nemá žádné právo mi toto rozhodnutí zabavit.
S tím přístupem, který oba praktikujete, tak bychom třeba neprotlačili datovky, platby na účet atd. Kdyby každý dělal, co si kdejaký úředník vymyslí, vycucá z prstu, no prostě lidová tvořivost, tak jsme v prdeli ...
A aby si nekomplikovali práci? To myslíš vážně? Sice jsou to jen lidi, ale jsou to úředníci, zaměstnanci státu, tedy je defacto platím a mají dělat to, co mají a ne, že si budou ulehčovat práci.

Všichni kňučíte, jak to v tomto státě blbě funguje, ale přesně tyhle vaše postupy jsou toho příčinou. Kdyby jste důsledně trvali na dodržování toho, co dodrženo má být, tak je ten bordel o něco menší.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů