Spolehlivost - Zábor veřejného prostranství

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#46 » sob 5. led 2019, 09:40

Překlad toho odkazovaného článku do řeči prosté zní: Vybírejte, buď podle zákona o provozu na pozemních komunikacích (stojí-li vozidlo z větší části na pozemní komunikaci, tedy i chodníku) , nebo podle přestupkového zákona(stojí-li jinde). Nedoporučuje pouze využití obou (to už by se asi mohla cukat většina ovcí), ale a hlavně vybírat, vybírat a vybírat!

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#47 » ned 6. led 2019, 20:36

Flasrtování řidiču „měšťákama“za nesmyslnosti,číhání na „dvacítce“ kde projede 15 aut denně mě taky štve.
Někteří kolegové řidiči a řidičky jsou taky pěkný ….škoda mluvit…

Ten chodník nevede odnikud,ale od cca 300m vzdálené křižovatky kde navazuje na další chodníky a přechody. Logicky vede ke křižovatce u katastrálního úřadu odkud mu jde naproti také nedokončený chodník. Dle předloženého street wiev z čvn 2017 končí kde končí.Bylo by pravděpodobné že těch chybějících cca 130 m je po téměř roce a půl již dokončeno?



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#48 » ned 6. led 2019, 23:11

Již dokončeno? :D Spíš je ho v reálu ještě míň.
Tama nikdo nechodí, resp. jsem tam v životě neviděl jediného chodce, tím spíš nějakou maminku s kočárem. Toto je místo pro první část tvé první věty ...

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#49 » pon 7. led 2019, 21:20

Nevím…..-proto se ptám.Po republice se poslední rok a půl staví /opravují chodníky i v největších
zastrkovech ve velkém stylu.Tak zde by to zase tak nepravděpodobné nebylo.Zvlášť když už z obou stran je.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#50 » úte 8. led 2019, 02:57

jak psal audis, pokud to napisou na zabor verejnyho prostranstvi dle 251 prestupkovyho, tak nemuze byt postizen provozovatel vozidla dle 361

staM: meri se tam kde se vybere, nic jinyho vtom nehledej



sedljanextra
Příspěvky: 34

Příspěvek#51 » pon 21. led 2019, 15:50

Update:
Relevantní osoba se zastavila na MP Brno. Na požadavek k nahlédnutí do spisu byla ukázána pouze fotografie vozidla pořízená digitálním fotoaparátem rok výroby cirka 2003 kde nebyla vidět ani SPZ. Ani po opakovaném požadavku k nahlédnutí do celého spisu nebylo vyhověno, proto osoba (již značně konsternovaná z neochoty policistky) podala odmítnutí vysvětlení s odvoláním na LZPS.

Osobě bylo řečeno že bude případ předán správnímu a že ona osoba může očekávat dopis s číslem účtu a variabilním symbolem pro zaplacení pokuty, a že prý to půjde do zrychleného řízení.

Jsem velice zvědav jakou logikou se k tomu závěru policistka dopracovala.

Další vývoj bude zajímavý.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#52 » pon 21. led 2019, 16:11

nedat se a kopat je do prdele, už jen za tu jejich aroganci.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#53 » pon 21. led 2019, 19:40

sedljanextra píše:Update: Jsem velice zvědav jakou logikou se k tomu závěru policistka dopracovala.


Mozkovým myslením? :lol: (něco na způsob: Čítať neviem, písať neviem, ale vojnu vám urobím!) Jestli se to bude takhle vyvíjet
dál tak to admini přesunou do vtipů!



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#54 » pon 21. led 2019, 21:48

Zrychlené řízení je patrně nějaký jejich slangový výraz pro tzv. příkaz podle § 150 Správního řádu. Jen pro úplnost je dobré si připomenout pouhou osmidenní lhůtu pro podání odporu proti příkazu, počítáno ode dne doručení.
Je poměrně zajímavé, jak městapačka takhle dopředu ví, že bude zahájeno správní řízení a jak ví, že prvním úkonem bude onen příkaz. Trochu to na mě působí dojmem, že když měli na MP školení na psychický nátlak, nedávala pozor a dělá to moc okatě.
Myslím, že je na místě zůstat v klidu. Jak už tu zaznělo, při tomto "přestupku" je pro výběr daně z tachometru nezbytné ztotožnit konkrétního přestupce a to by bylo možné jenom na základě udání sebe sama.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#55 » stř 23. led 2019, 08:42

Ač trochu pozdě, dovolil bych si postnout link, který by měl každý znát... Je tam vše o (ne)podání vysvětlení, včetně triků úřadů a jak na ně reagovat (takže přesně, co tu bylo popsáno - poskytnout součinnost, odmítnou vypovídat a případně uvést, že totžnost řidiče znám, což je vaše povinnost...)
http://road-fens.cz/fsm-3-nepodani-vysvetleni/

Celkově je FSM opravdu dobrý nástroj a několikrát mi pomohl a to se necítím jako pirát silnic (třeba zrovna s tím "záborem" mám osobní zkušenost).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#56 » stř 23. led 2019, 10:08

A jak probíhala osobní zkušenost a s jakým výsledkem? Čili co je za postup vyzkoušená cestička?



makovice
Příspěvky: 12

Příspěvek#57 » stř 23. led 2019, 14:00

Nezavisle na FSM jsem mel osobni zkusenost. Mestsky urad po me firme pozadoval pokutu 2000,- za zabor verejneho prostranstvi (parkovani firmeniho auta na zeleni). Mame pravni pojisteni DAS, tak jsem je oslovil. Kontaktovala nas jejich pravnicka a sdelila mi, ze k naplneni skutku neopravneneho zaboru verejneho prostranstvi musi dojit k obohaceni obvineneho. K tomu v tomto pripade zjevne nedoslo a tim padem nelze uplatnit dany paragraf. Tuto odpoved poslala uradu a od te doby je ticho.
Popravde pokuty uradum platim pokud jsou do 1000,- (parkrat do roka prekroceni rychlosti ci parkovani), ale 2000,- me fakt prekvapily.


Sent from my iPhone using Tapatalk



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#58 » stř 23. led 2019, 21:32

to makovice> Nevzpomenete si prosím, jestli měla ta právnička své tvrzení, že podmínkou je obohacení obviněného, něčím podloženo? V § 5 odst. 1 písm. g) zák. č. 251/2016 Sb., v posl.znění, se totiž píše jen:
Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že ... poškodí nebo neoprávněně zabere veřejné prostranství, veřejně přístupný objekt nebo veřejně prospěšné zařízení, jde-li o případy, které nelze postihnout podle jiných zákonů,
z čehož nutnost současného obohacení obviněného nijak nevyplývá.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#59 » stř 23. led 2019, 21:55

Navíc při troše snahy lze dovodit obohacení ušetřením za parkovné.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#60 » stř 23. led 2019, 22:00

mrkev: treba ma pani nakej judikat kde je to napsany, treba si to vycucala z prstu, ale kdyz se hadas, nebo pouzivas pravniky tak dost uredniku se na to proste vysere, hodi to do supliku a nebudou si stebou kazit den ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů