Spolehlivost - Zábor veřejného prostranství



makovice
Příspěvky: 12

Příspěvek#61 » čtv 24. led 2019, 07:17

Zkusim zjistit, ale je pravda ze mluvila o pravnicke osobe (jsme sro).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#62 » pon 28. led 2019, 15:07

audis píše:A jak probíhala osobní zkušenost a s jakým výsledkem? Čili co je za postup vyzkoušená cestička?


Praha Holešovice, ulice U papírny, nebo jak se to tam jmenuje.. Kdysi dávno, ještě než tam přibyly nové zóny, jsem tam často jezdil a parkoval (jako všichni) na rozbahněném plácku. Ani mě nenapadlo, že je to "veřejné prostranství". No a najednou předvolání, tak jsem vše nastudoval, přijel, odmítnul vypovídat, odmítnul vypovídat i "jentak mezi námi", dostalo se mi uznání od paní úřednice, odešel jsem a zapomenul. A za týden znova (vše asi s měsíčním zpožděním od zjištění skutku). To se mi tam už ale nechtělo a tak jsem "jen" napsal dopis, ve kterém jsem výslovně uvedl, že hodlám plně spolupracovat, vím, kdo řídil, ale dále se ke skutku odmínám vyjádřit. A že pokud mají i přesto nějaké požadavky, tak že se rád dostavím, ale budu požadovat náhradu za ušlý zisk atd... (na což jsem právo ani neměl, protože jsem nebyl z ničeho obviněn). No a ticho po pěšině, samozřejmě. Ale už tam nejezdím...

Celá věc spočívá v tom, že "zábor veřejného prostranství" není přestupek podle zákona o provozu na silničních komunikacích a proto v tomto případě onen "trik s osobou blízkou" není trik, ale vaše plné a nezpochybnitelné právo nevypovídat, na rozdíl od některých silničních přestupků POZOR které jsou ovšem rovněž specifikované (byť vlastně obsahují skoro všechno)...



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#63 » pon 28. led 2019, 21:11

Jen bych rád upřesnil, že právo na náhradu ušlého výdělku a na cestovné MÁ právě ten, kdo není obviněn, tedy např. svědek nebo osoba, podávající vysvětlení. Naopak právo na náhradu ušlého výdělku a cestovné NEMÁ obviněný, resp. účastník řízení - viz § 79 odst. 3 a 4 zák.č. 500/2004 Sb., v posl. znění a "Závěr č.34 poradního sboru ministra vnitra ke správnímu řádu ze dne 9.5.2006" (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#f2629865,
http://www.mvcr.cz/soubor/zavery-poradniho-sboru-ministra-vnitra-ke-spravnimu-radu-z-let-2005-az-2016.aspx)

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#64 » úte 29. led 2019, 11:03

Aha, děkuji, tak si to vybavuji špatně - respektive pamatuji si, že jsem tam něco takového psal, ale už je to dávno :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů