Novela evropske smernice o zbranich 2019

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#61 » úte 15. led 2019, 13:17

strasidlo: jde o to, že nebude žádný papírový zbrojní průkaz.
Odpadne povinnost střelnice ověřovat oprávnění střelců, bude údajně stačit vést jen jejich evidenci například podle občanského průkazu. Pokud tedy na dané střelnici pálí lidé z vlastních zbraní, neměl by snad být bez internetu a elektřiny probém. Pokud si ovšem bude chtít zbraň někdo vypůjčit, tam už je ověření nutné, a bez internetu asi bude problém. Ale zatím nevíme, co se z toho návrhu nakonec vyklube.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#62 » úte 15. led 2019, 13:39

Misak.kadlec: Když jsem vznášlel dotaz na Lex, tak to vysvětlili tak, že pokud někdo přijde s vlastní zbraní a střelivem, pak ověří pouze občanku.
Pokud budou půjčovat zbraň, nebo prodávat náboje, tak s budou muset ověřit vlastnictví ZP. Buď z papírového výpisu, který si přineseš, nebo elektronicky v CRZ.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#63 » úte 15. led 2019, 13:42

Je to IMHO cesta k potencialnemu pruseru. Ako viem ze dotycny co mi donesie mesiac stary vypis na papieri pred dvoma tyzdnami neprisiel o "ZO" a nemusel odovzdat zbrane koli psychickym problemom ? Toto podla mna neprejde.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#64 » úte 15. led 2019, 13:47

Mimochodem jak dlouhou má takový výpis platnost? Nebylo by prostě jednodušší kdyby policie vydávala jednoduché zalaminované kartičky na kterých bude fotka, nacionále, číslo ZO a skupiny ZO, majitele? Platnost takového dokladu může být třeba 5 let a mohlo by se to jmenovat, teď střelím od boku, třeba Zbrojní průkaz.



jenikw
Příspěvky: 84

Příspěvek#65 » úte 15. led 2019, 13:54

Hlavně ne další kartičky s platností proboha, jinak ten zákon v této podobě vypadá docela fajn až na nesmysly ze směrnice EU

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#66 » úte 15. led 2019, 14:09

jenikw: nejlogičtější by se mi jevilo zachovat zbrojní průkazy a zrušit povinnost nosit je u sebe.
Uplatnily by se potom jen v případech, kdy jdete nakupovat zbraně a střelivo, půjčovat si zbraně na střelnici atd., ale člověk by je nemusel tahat třeba na procházku.
Takhle na jednu stranu zruší jeden doklad, na druhou stranu musí řešit, jak se prokázat tam, kde není přístup do centrální evidence.



jenikw
Příspěvky: 84

Příspěvek#67 » úte 15. led 2019, 14:16

oldlamehand: v tom návrhu je několik možností jak prokázat legálnost takového nákupu/prodeje, bez zbytečného zatěžování úřadů a občanů kartičkami, povoleními, osvědčeními a dalšími nesmysly, kterých máme plnou peněženku, mimo výhod pro sebe vítám i možnost uvolnění rukou pro policii, aby místo papírování a laminování kartiček věnovala pozornost důležitějším věcem, které reálně trápí oblast zbraní



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#68 » úte 15. led 2019, 14:20

Tahle prilisna digitalizace je dle meho nazoru spise ke skode veci. Pak vypadne CRZ, nepujde internet a co s tim? Stejne jako to overovani na Czechpointu a vypisy, jak je uvedeno vyse...to je taky problem. Znam strelnice, kde net neni, nebo je pomaly...po posledni uprave tam prestali prodavat strelivo a tohle realne ohrozi jejich fungovani.

Za mne urcite zachovat fyzicke zbrojaky a treba je dat bez omezeni doby platnosti-proste moznost se prokazat necim fyzickym.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#69 » úte 15. led 2019, 14:24

No já teda nevím ale mě rozhodně méně obtěžuje jednou za 5 let zajít pro novou kartičku, stejně budu muset na PČR donést osvědčení od lékaře, než při každém nákupu/prodeji zbraně od fyzické osoby běhat na poštu a platit za výpis nebo běhat k obchodníkovi nebo nedej bože tahat kupce/prodejce na PČR během úředních hodin.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#70 » úte 15. led 2019, 14:28

Taky nespatřuju žádnou výhodu v zachování stávajícího systému průkazů a povolení, byť v pozměněné podobě, akorát bez průkazů a povolení. Připomíná mi to legendární systém hry naší fotbalové reprezentace "na Kollera bez Kollera".



jenikw
Příspěvky: 84

Příspěvek#71 » úte 15. led 2019, 14:30

Tu možnost mít kartičku máte...Evropský zbrojní pas...pokud ji tak nutně potřebujete. Mně ten zákon ušetří mnoho problémů

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#72 » úte 15. led 2019, 14:46

antonspelec píše:
Za mne urcite zachovat fyzicke zbrojaky a treba je dat bez omezeni doby platnosti-proste moznost se prokazat necim fyzickym.


To neřeší výše uvedený problém, že přijdeš o oprávnění kvůli bzukům v hlavě, ale kartičku neodevzdáš a "ztratíš" jí...



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#73 » úte 15. led 2019, 14:55

To nakoniec nerieši ani súčasný systém.

Ak je naozaj nemožné na strelnicu internet zaviesť, bude stále možné požičiavať zbrane pod dozorom inštruktora. Alebo ako zmienil jenikw, bude sa dať preukázať EZP.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#74 » úte 15. led 2019, 14:57

P.V. píše:
antonspelec píše:
Za mne urcite zachovat fyzicke zbrojaky a treba je dat bez omezeni doby platnosti-proste moznost se prokazat necim fyzickym.


To neřeší výše uvedený problém, že přijdeš o oprávnění kvůli bzukům v hlavě, ale kartičku neodevzdáš a "ztratíš" jí...

To samozrejme, ale ja to myslel treba prave pro ucely toho prokazovani se na strelnici bez netu nebo pri prodeji zbrane jine fyzicke osobe



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#75 » úte 15. led 2019, 14:59

machoh píše:To nakoniec nerieši ani súčasný systém.

Ak je naozaj nemožné na strelnicu internet zaviesť, bude stále možné požičiavať zbrane pod dozorom inštruktora. Alebo ako zmienil jenikw, bude sa dať preukázať EZP.

Jiste, ale nebude to povinne...a pri prodeji zbrane jine fyzicke osobe, ktera mit prukaz nebude, to znamena dalsi vopruz s overovanim nekde na Czechpointu, pripadne vopruzovani v prodejne s pristupem k CRZ nebo tahani na kupce na cetnicku stanici...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Boci, k.jarek a 33 hostů