Novela evropske smernice o zbranich 2019



jenikw
Příspěvky: 84

Příspěvek#76 » úte 15. led 2019, 15:04

antonspelec: Ano, takže přibude jeden opruz při prodeji/nákupu zbraně mezi fyz. osobami a ubyde deset dalších při prodeji v obchodě, při prodlužování zbrojáků, laminování, žádání, kontrolách atd.... za mě výhodné



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#77 » úte 15. led 2019, 15:20

Michas hrusky s jablkama. Proti zruseni nakupnich povoleni jsem nerekl ani slovo. Stejne tak nic o nutnosti prodluzovani prukazu-s tim jsi prisel ty. O par postu vice to rikam jasne-stacil by jeden prukaz bez casoveho omezeni vydany po vykonani zkousky. A to je cele-to vyresi jak overeni na strelnici bez netu, tak prodeje mezi fyzickymi osobami. Da se to da resit evropskym prukazem, ale kdyz to neni povinne, vyse uvedene to neresi



jenikw
Příspěvky: 84

Příspěvek#78 » úte 15. led 2019, 15:30

antonspelec: já jen porovnávám platný zákon a návrh zákona nového, vy tam vidíte jeden problém, já tam vidím mnoho ulehčení a zlepšení. Zřejmě i to má být smysl a účel nového zákona, mimo jiné. Takže za mě, pokud by byl nový zákon schválen přibližně v této podobě, mimo kravin ze směrnice EU, budu určitě spokojenější než dosud. A pevně věřím, že ještě mnoho moudrých hlav vylepší tento zákon, najde a vyspraví případné nedostatky a díry a třeba i vyřeší ten problém "kartiček," tak aby byla uspokojena vaše touha po kartičkách a moje touha po eliminaci buzerace, evidentních zbytečností a přidělávání práce. Protože si myslím, že návrh zákona je mimořádně příznivě a inteligentně napsán narozdíl od toho, co občas leze z poslanecké sněmovny za hrůzy
Naposledy upravil(a) jenikw dne úte 15. led 2019, 15:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#79 » úte 15. led 2019, 15:33

Nějakou jinou možnost než on line přes crz to chce. Si představte že jedete třeba 100 km pro střelivo v akci - několik tisíc ks, přijedete tam a nepůjde crz, elektřina, net.....



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#80 » úte 15. led 2019, 16:03

Presne tak - chcelo by to možnosť.

Podľa znenia návrhu nikto žiadne kartičky nosiť nemusí. Kto bude kartičku/papier chcieť, vybaví si Európsky zbrojný pas alebo si napr. pred cestou 100km na výhodný nákup vyzdvihne na pošte čerstvý výpis z CRZ.

Varianta s EZP nie je o nič komplikovanejšia než súčasný systém, akurát je to namiesto povinnosti možnosť, ktorú 80% držiteľov zbrojného oprávnenia zrejme nebude potrebovať a tým pádom sa o ňu nemusia starať.



expres
Příspěvky: 608

Příspěvek#81 » úte 15. led 2019, 16:16

Panove, je rok 2019 a techniku preci mame. Jaky problem je treba e-obcanka s certifikatem a overenim se. Na ktere muze byt preci i online overeni ZP a to i kdyz nahodou nekdo "ztrati" pres to neprojde.
Pochybuji ze jeden tablet/mobil (power banka) s datovou SIM kde bud se porodejce/strelnice atd. Muze podivat do EZP. V pripade vypadku EZP "nejak" overit pres obcanku (zapsat prozatime nakup, po spusteni EZP to doplnit).
Karticku chapu, ale da se dnes preci nejak vyresit i jeji absence.



expres
Příspěvky: 608

Příspěvek#82 » úte 15. led 2019, 16:25

No jestli mas jen zp E tak asi dostanes moznost R3-4 ale ty nize ne. Na to spravne pises se ti bude hodit udelat jen A a pokud to platit bude. Chapu li to dobre slouci se a+b+c do zp B a tim padem i narok na R1-2. Coz jestli to tak projde bude za me super. Na R1 zbrane stejne dosahne jen clovek se zbrojni licenci. Ale pamatovat ze je to navrh a buh vi co upravej.
Me to prijde logicke. Rozdil u E a D je dnes "malej". De hlavne o noseni. A, B, C zp to stejny, zvlaste dnes kdy myslivost je na ustupu.. logicky to sloucit a R1 necht maji jen lidi s licenci. Dnesni uprava mi prijde zbytecne krkolomna a vznikaji v tom neporadky, viz diskuze. Soukromej nazor teda.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#83 » úte 15. led 2019, 16:29

A to nekoho bavi se bavit o navrhu, na kterem nemame moznost vunec nic ovlivnit co projde a neprojde? Zatim mi veskera diskuse prijde naprosto zbytecna.



Rychty
Příspěvky: 3

Příspěvek#84 » úte 15. led 2019, 17:11

expres: R1-R4 maji být po novu kategorie zbraní, A B C maji být po novu skupiny zbrojního oprávnění, tedy to neznamená že na zbrojní oprávnění B je možno koupit zbraně kategorie R1 a R2 a na zbrojní oprávnění C je možno koupit zbraně kategorie R3 a R4. Například pistole (dnešní kategorie B) po novu kategorie R3 půjde koupit jak na zbrojní oprávnění B tak na zbrojní oprávnění C.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#85 » úte 15. led 2019, 17:12

Honzajan píše:A to nekoho bavi se bavit o navrhu, na kterem nemame moznost vunec nic ovlivnit co projde a neprojde? Zatim mi veskera diskuse prijde naprosto zbytecna.

Aneb Friedrichu Christophe Oetingere:"Ukaž nám cestu!"



pavelg
Příspěvky: 3058

Příspěvek#86 » úte 15. led 2019, 17:25

Honzajan píše:A to nekoho bavi se bavit o navrhu, na kterem nemame moznost vunec nic ovlivnit co projde a neprojde? Zatim mi veskera diskuse prijde naprosto zbytecna.


A kdy jindy bychom se o tom měli bavit, než v době mezi zveřejněním prvního nástřelu a jeho projednáváním ve sněmovně?
Přece předkladatelem je ministerstvo, které má povinnost předložit znění kompatibilní s EU směrnicí. K tomu přidali pár věcí, které považovali za potřebné. No a teď nastupuje veřejná debata, vysvětlování, vymýšlení nejrůznějších scénářů, které odhalí slabé stránky a třeba i návrhy na zlepšení. Řada poslanců to může vzít v potaz při projednávání zákona v parlamentu a výsledkem může být lepší znění, než je návrh - nebo taky horší, když se tím začnou zabývat sluníčkáři a eurobolševici.
Je v našem zájmu to probrat do všech podrobností a vymyslet vylepšení. V krajním případě i vnuknout poslancům myšlenku, že třeba ta hovadina se zásobníky je debilní a ponižující a v zákoně nakonec nebude - to je ale politické rozhodnutí, které nemůže nikdy vzejít v takto konfrontační podobně z dílny ministerstva, nebo aspoň ne dnes.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#87 » úte 15. led 2019, 19:02

Honzajan: třeba tu jsou i lidi co do toho můžou mluvit a nějaké připomínky pro ně budou zajímavé.



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#88 » úte 15. led 2019, 19:11

Všechny připomínky na všech fórech mají nějakou šanci na odezvu. Připomínky, které si někdo nechá pro sebe, se nikde a nijak neprojeví.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#89 » stř 16. led 2019, 08:59

piggy: Asi tak. Obzvlášť když tu debatují především lidé, kteří mají o platném zákonu i novém návrhu celkem přehled, někteří jsou členové LEX atd.. Není to nějaké tlachání pod článkem na novinkách.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#90 » stř 16. led 2019, 09:21

No, podle mého názoru je i pro ty případné lidi, co na to můžou mít alespoň nepatrný vliv a nebo se podílejí přímo na tvorbě tohoto zákona, důležité se dozvědět, jak přijatelné a nebo nepřijatelné změny to budou pro ty, kterých se to týká, tedy i pro nás. A třeba se tím "utříbí" názory na to, co v následné parlamentní smršti pozměňovacích návrhů může být nepodstatná změna a co podstatná změna smyslu tohoto zákona. Takže jsem téhle diskusi rád, že existuje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: CzechJoker, Destructor, expres a 7 hostů