Novela evropske smernice o zbranich 2019



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#256 » pon 21. led 2019, 19:26

Jenže mi opravdu implementovat musíme. Mě by se taky líbilo kdyby Babiš přišel do Brusele a řekl "sorry jako ale ohledně směrnice NASRAT. Nelíbí se vám to? Tak mi vystupujeme z EU!"
Jenže tohle se bohužel nikdy nestane!!!

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#257 » pon 21. led 2019, 19:45

to RKom

Pokud je problematické, tak je třeba jej vyhodit. Znovu opakuji, já nebudu mít v případě schálení návrhu někde čas někomu vysvětlovat, že dané ustanovení vidím jako problematické. Víte jak probíhá nějaké řízení? Reálně? Tam si s argumentem, že se vám nějaké ustanovení zákona zdá osobně problematická můžete ...
Vy máte peníze a čas dotáhnout to za sebe k ústavnímu soudu? Nebo čekáte, že vaše problémy vyřeší nějaká zájmová orgamizace, která za vás podá žalobu, zaplatí poplatky, bude platit advokáta?


Jestli nekdo ceka, ja jsem to asi nejmin.

Jak jste přišel na to, že implementovat musíme?


Je muset a muset. V extremnim pripade musim akorat umrit, ostatni delam +/- dobrovolne. Na celou EU bych nejradeji vystrcil holej zadek. Ne proto, ze to rika Okamura, ale proto, ze kdyz se ta smernice projednavala, psal jsem si se vsemi poslanci z IMCO, s Vicky Ford dokonce esemeskoval, jel jsem do Bruselu na konferenci mimo jine s predstavitelem EK a "hadal" se tam s nim a pred finalnim hlasovanim jsem psal vsem 750 europoslancum, at to neschvalujou. Tim chci ale hlavne rict, ze jsem osobne zazil legislativni proces, videl jsem to zevnitr a proto s tim konglomeratem nechci mit nic spolecnyho. Ale jsem realista, jak jsou karty rozdany, jedina schudna cesta je, nemam ten vyraz rad, "svejkovska" implementace. A to je to moje "musime".

A proč jsou tam tedy věci nad rámec směrnice??? Zatím jsem na to nedostal od nikoho odpověď!


Evidentne se ptate na spatnym miste. A doporucuju Vam to tady uz nezkouset. Neni uplne chytre opakovat neuspesny pokus a ocekavat jine vysledky.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#258 » pon 21. led 2019, 19:47

Rkom :na ty věci nad rámec směrnice mám jednu teorii, která je čistě mým osobním názorem. Teorie souvisí s prohlášením tuším Vicky Ford, že 14 zemí v eu chce odzbrojit svoje občany, ale nemá na to koule a tak se jí tohle hodí. tahle informace úplně zmizela a prakticky to nejde dohledat, ale velice dobře si to vybavuju souvislosti s řešením směrnice a vzniku.
Jinak s tou žlutou kartou by to nebyla jediná možnost, dal ose jim tam oficiálně házet klacky pod nody dlouhý tejdny a dost jim to znepříjemnovat a ukazovat na zhovadilost celýho toho kolotoče, kterej neměl s řádným procesem ani v bezvědomí nic společnýho. Ale nic se nedělo. Nehledě na to, že kdyžCecila dostala v roce 12 přes prsty a pak byla znova poslaná do komise, tak se dalo očekávat, že to bude chtít dotáhnout. Prakticky vzato až do doby, dky přišla komise s tim, že holandskej návrh bude fajn, tak bylo ticho a ať mi nikdo neříká, že to nikdo nevěděl.

Takže se nechci nikoho tady na foru nikho dotknout, ale něco v tomsmyslu, že můžem bejt rádi že máme co máme, a může bejt hůř je naprosto zcestný, protože kdyby dělali lidi, který tam u toho byly co maj, tak k tomuhle nikdy nedošlo, případně by to bylo měla komise daleko složitější, a možná sem nemuseli psát novej zákon, kterej má podezřelý atributy. Nevidim jedinej důvod tedy neremcat a nechat se natlačit do novýho zákona, kde si nejsme jistý ani významen slova nakládat a oak za roky čumět jak vrány.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#259 » pon 21. led 2019, 19:50

blacknocturno píše:Jenže mi opravdu implementovat musíme. Mě by se taky líbilo kdyby Babiš přišel do Brusele a řekl "sorry jako ale ohledně směrnice NASRAT. Nelíbí se vám to? Tak mi vystupujeme z EU!"
Jenže tohle se bohužel nikdy nestane!!!


Omlouvám se, máme diskutovat o návrhu. Ale zareagovat musím.
A co se stane, když to neimplementujeme? Jediné,co jsem slyšel jako argument je, že nám hrozí peněžní sankce 1,5mld/ročně. Svůj návrh (uznávám, že třeba naivní) jak tu sankci zaplatit, aby na to nedoplatili nestřelci jsem dal. Taky jsem to dával někde předtím jak státní moc x-let nepřjímá směrnice Bruselu a hrozí sankce. A co se děje? Nic. Nebo když neimplementujeme tak nás sem přijede obsadit Bundeswehr?
Vystoupení z EU je samozřejmě nyní nerealizovatelné. Takže tuto variantu v nastávající situaci zavrhuji.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#260 » pon 21. led 2019, 19:58

RKom -- :) Věř že mi to ani tolik nevadí a co vím ani okolo klukům, nikdo z nás totiž na střelnici nestřílí z 30 ran, vždy po 5 atd, střelnice se využívá i k výcviku policejních a ochraných složek a těm taktéž nevadí 30 rané zásobníky a spíše jako já to berou jako nesmysl z pera EU, ale jak již jsem psal -vložení omezovače a nebo registrace zásobníku, problém v tom nevidím a napsané je to v návrhu jasně, jsou jiné věci co mi vadí a ty zásobníky beru od EU jako nesmysl ale i přes to vše se mi jako Češi máme a bude se mít oproti jiným velmi dobře, nechápu některé co kritizují. Někde je nošení zbraně nemyslitelné a to nemluvím o samonabíjecích puškách. ke mě na střelnici jezdí známí střelci Německa i z Anglie si sportovně zastřílet, vlastním s kolegou 300 metrovou střelnici a to co slyším co jinde mají mi bohatě stačí. Dělám v oboru se zbraněmi 27 let a až teď v penzi jsme si otevřely střelnici, vím jaké to bylo dřív a jaké to je teď a co nás vše asi čeká ale věř mimy si nemáme určitě na co stěžovat a buďme rádi za to co máme, Někteří sice namítnou vystoupit z EU , jo to je sice díky jejím pravidlům a požadavkům asi dobrý nápad ale dopad by to mělo hodně velký a co asi stát obětuje 400 000 střelců nebo 4 500 000 občanů ? Vycházej z reality. Já s pravidly nesouhlasím stejně jako ty jelikož vím že jsou v některých směrech nesmyslná ale bohužel tak to je. Podílel jsem se s jako i člen LEX různých rozprav na MV a i s poslanci a poděkovat za to máme můžeme právě hlavně lidem z okolí LEX a podobně kteří se iniciovaly a pomohly k tomu co je, protože jinak by jsme odešly s nářkem. Nejvíce stěžovatelů tu je těch co proto nic neudělaly jen sedí za PC a stěžují si co a jak a myslím si že ani jejich podpis na petici nenajdeme.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#261 » pon 21. led 2019, 20:09

tuton píše:to RKom


A proč jsou tam tedy věci nad rámec směrnice??? Zatím jsem na to nedostal od nikoho odpověď!


Evidentne se ptate na spatnym miste. A doporucuju Vam to tady uz nezkouset. Neni uplne chytre opakovat neuspesny pokus a ocekavat jine vysledky.


Byla to spíš řečnická otázka. Odpověď jsem zde ani neočekával.
Každopádně chápu-li to dobře, tak se můžeme akorát tak bavit o tom jestli ten zásobník bude na 10ran anebo na 9 abychom měli pro jistotu rezervu. :D
A neberte to teď osobně, na bubu jsem už starý. Trošku pod tu pokličku státní moci vidím.

A jak říkala má bábi: Líná huba, holé neštěstí.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#262 » pon 21. led 2019, 20:22

kosatka444 píše:RKom -- :) Věř že mi to ani tolik nevadí a co vím ani okolo klukům, nikdo z nás totiž na střelnici nestřílí z 30 ran, vždy po 5 atd, střelnice se využívá i k výcviku policejních a ochraných složek a těm taktéž nevadí 30 rané zásobníky a spíše jako já to berou jako nesmysl z pera EU, ale jak již jsem psal -vložení omezovače a nebo registrace zásobníku, problém v tom nevidím a napsané je to v návrhu jasně, jsou jiné věci co mi vadí a ty zásobníky beru od EU jako nesmysl ale i přes to vše se mi jako Češi máme a bude se mít oproti jiným velmi dobře, nechápu některé co kritizují. Někde je nošení zbraně nemyslitelné a to nemluvím o samonabíjecích puškách. ke mě na střelnici jezdí známí střelci Německa i z Anglie si sportovně zastřílet, vlastním s kolegou 300 metrovou střelnici a to co slyším co jinde mají mi bohatě stačí. Dělám v oboru se zbraněmi 27 let a až teď v penzi jsme si otevřely střelnici, vím jaké to bylo dřív a jaké to je teď a co nás vše asi čeká ale věř mimy si nemáme určitě na co stěžovat a buďme rádi za to co máme, Někteří sice namítnou vystoupit z EU , jo to je sice díky jejím pravidlům a požadavkům asi dobrý nápad ale dopad by to mělo hodně velký a co asi stát obětuje 400 000 střelců nebo 4 500 000 občanů ? Vycházej z reality. Já s pravidly nesouhlasím stejně jako ty jelikož vím že jsou v některých směrech nesmyslná ale bohužel tak to je. Podílel jsem se s jako i člen LEX různých rozprav na MV a i s poslanci a poděkovat za to máme můžeme právě hlavně lidem z okolí LEX a podobně kteří se iniciovaly a pomohly k tomu co je, protože jinak by jsme odešly s nářkem. Nejvíce stěžovatelů tu je těch co proto nic neudělaly jen sedí za PC a stěžují si co a jak a myslím si že ani jejich podpis na petici nenajdeme.

Já tomu rozumím. Ale předpokládám, že se do toho stavu dostali právě tím způsobem, který tu probíhá. Tzn. omezíme třeba zásobníky, pak překategorizujeme zbraně atd.
CZEXIT nevidím v současné době reálně. A už vůbec ne, že by proběhl kvůli neimplementaci.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#263 » pon 21. led 2019, 20:37

tuton píše:to RKom


A proč jsou tam tedy věci nad rámec směrnice??? Zatím jsem na to nedostal od nikoho odpověď!


Evidentne se ptate na spatnym miste. A doporucuju Vam to tady uz nezkouset. Neni uplne chytre opakovat neuspesny pokus a ocekavat jine vysledky.


A pokud máte problém s tím, co jsem zde napsal, klidně podejte trestní oznámení za šíření poplašné zprávy.
To co jsem zatím v návrhu vyštrachal, máte uvedeno výše. Samozřejmě nějaký ten názor, jak to chápat, co to může přinést, nemusí být správny. To víte 3 právníci=5 názorů.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#264 » pon 21. led 2019, 20:39

RKom -- JJ asi ano, v tom máš pravdu , vím jak vypadal původní návrh :? a za toto můžem být opravdu rádi . To že nás čeká další ukrajování je asi jasné díky tomu co se děje všude okolo - nejvíc na tohle tlačí Francie, Anglie atd.......



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#265 » pon 21. led 2019, 22:05

O Británii se netřeba bavit - Pán Bůh věděl, proč je dal na ostrov ;)
Ale ve Francii jsou pokud vím drobné náznaky obratu od superrestriktivního přístupu, ačkoliv zatím žádný důvod k nemístnému optimismu.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#266 » úte 22. led 2019, 17:26

Info - dotázal jsem se přímo na MVČR ohledně souvisejících nařízení vlády, které budu provádět některá ustanovení návrhu zákona a zde je odpověď:
Vyjádření k dotazu
Dne 22. ledna 2019 obdrželo Ministerstvo vnitra, odbor bezpečnostní politiky,
Váš email, ve kterém žádáte o zveřejnění, resp. zaslání, nařízení vlády vztahující se
k návrhu nového zákona o zbraních.
K Vaší žádosti Vám sdělujeme, že nařízení vlády bude připraveno v pozdější
fázi legislativního procesu, v současné době tedy není k dispozici. Veřejná diskuze
k návrhu nového zákona tím ale dotčena není, protože nařízení nemůže jít nad
rámec zákona.



Jindros
Příspěvky: 3

Příspěvek#267 » stř 23. led 2019, 01:12

Nenašel jsem v návrhu zákona nic o pistolových konverzích. Neví někdo jak to s nimi může vypadat ? Nějaké info ? :)



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#268 » stř 23. led 2019, 01:22

kdo se moc ptá, moc se doví, vypadá to, že je zákon nezná a snad to tak i zůstane



jirkab
Příspěvky: 166

Příspěvek#269 » stř 23. led 2019, 07:00

Já bych řekl, že smyčka se stahuje. Já samozřejmě děkuji za práci a aktivitu všech a kvituji s povděkem, že čeští politici, resp. úřednici nepřitahují zákon (na první pohled, upozornuji) nad rámec směrnice. I když zbraně střílející z otevřeného závěru do R2 je české zpřísnění... Ale jak jsem napsal, nadšení nesdílím z více důvodů, a mj. díky RKomovi se to již začíná pomalu vybarvovat.
Důležité změny, kdy mantinely nastavila směrnice a nikdo s ní nehnul (, ba i přitvrdil, viz výše):

nově tedy jedno a dvouranné perkusní derringery i nové konstrukce (zbraň na dělený náboj), cili GG, Gladiator budou na Registraci (PO)
- dříve každý s občankou nad 18 let bez registrace.

Černý prach a zápalky nově jen člověk, co má registrovanou zbraň (perkusní derringer), jinak nekoupí ("aktivní komponenty střeliva" kat. S4)
- dříve mohl každý s občankou nad 18 let.

Plynovky nově na registraci (PO)
- dříve kdokoliv s občankou nad 18 let.

Flobert nově na registraci (PO)
- dříve kdokoliv s občankou nad 18 let do 7,5 Joulu energie

Zbraně R2 řeší jasně snad jen grandfathering s datem asi platnosti nového ZoZ. Pro nově žádající to je nejasné už z tohoto návrhu (sběratelská činnost - definice? - psalo se totiž mnohé..., aktivní střelec sportovních disciplín či zmiňované "lidové milice" ... - prostě děsný opruz a buzerace oproti stávajícímu stavu.)

K tomu zřejmě povinnost stávajících majitelů perkusních derringerů registrovat své zbraně. Výborně nakročeno pro další kolo krájení salámu. A ono přijde!

Pokud se nekde pletu, opravte me.

Jde vidět, že mantinely jsou nastavené směrnicí, a nikdo s nimi nehnul. Směrnice se evidentně překlopí a pokud přijde další kolo krájení salámu, překlopí se právě tak. Pokud teď ustoupíme, tohle se nikdy nezastaví. Přijde zabavování zbraní, zákaz nožů, obušků, zákaz olova, pro ty, kterym zustanou, tak nutnost pojištění... po vzoru západu. To mě děsí. Kde je naše suverenita? 100 let po výročí naši státnosti zjišťujeme, že jsme opět v područí, že musíme, i když nechceme...

V pátek na idnes vyšel rozhovor s Klausem, kde se vyjadřuje slovy k Evropskému Palramentu "Myslím, že být v Evropském parlamentu je ztráta času. My potřebujeme vybudovat silný domácí parlament, který by řekl Evropské unii NE." A z mého pohledu je např. toto evidentní případ. Pokud nějakou směrnici odmítne Poslanecká sněmovna, Senát, Vláda, Prezident, koneckoncu i vsichni (krom Niedermayera, ktery se zdrzel, tusim) cesti europoslanci, petici lidé..., tak zkrátka se mi nelíbí, že převáží argumenty k tomu, směrnici přijmout, "protože...". To zkrátka dává prostor salámové metodě, která je evidentní z celého procesu schvalování směrnice, od jejího prvního návrhu (zákaz na vše samonabíjecí, ničení muzejních sbírek, ZP i na hračky k současnému tzv. "kompromisu").



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#270 » stř 23. led 2019, 07:49

Naprostý souhlas. Je to jako v tom vtipu, proč Češi neměli žádný odboj a partyzány, kteří by po nocích páchali Němcům škody - protože to Heydrich zakázal.
Ale toto je otázka politická, chci věřit, že lidi na ministerstvu by rádi napsali takový zákon, který by zvysoka kašlal na eurobolševiky, ale k tomu potřebují politické zadání od ministra nebo jiného politického orgánu.
S Klausem taky souhlas - EU jde do kytek tak jako tak, je nezbytné mít ve SVÉM parlamentu když už ne lidi statečné a moudré, tak aspoň ne otevřené kolaboranty, což bohužel není.

100 let od vzniku státu, na podzim se kde kdo teatrálně držel za srdce a kvákal o přínosu samostatnosti země pro Čechy a Slováky, ale že poslední roky jsme pod tvrdým diktátem, to si skoro nikdo netroufne říct, ba dokonce to málokdo rozpozná. A kdyby ten diktát byl aspoň účelný a v něčem přínosný - jenže je to naopak, těžko vymyslet větší absurditu nebo pitomost, než chodí z EU. Některé jsou přímo sebevražedné.

Ten návrh zákona je maximum možného od rozumného a loyálního úředníka Protektorátu.
Cokoliv navíc je úkol poslanců. Tlačit musíme na ně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů