Novela evropske smernice o zbranich 2019



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#361 » sob 26. led 2019, 15:29

Hlavně je to furt dokola, kde je jakejch 300.000 držitelů ZP. Drtivý většiny se ty změny v podstatě netýkají a nezajímá je to. Když budu zcela nepříčetnej optimista na hranici s pošahanou fantasmagorií, tak se dostanu na 50.000 lidí. Reálně to bude do 10.000, jestli vůbec. Se rázem ty částky pohybujou v jinejch řádech.
Zcela výjimečně souhlasím spíš s jhorou a za této konstelace bych se snažil spíš protlačit co nejméně debilní zákon.
Já za sebe jsem proti rušení fyzický existence ZP a PZ. Upřímně nechápu důvěru některých ve státní instituce a jejich informační systémy, viz. kdysi průser s registrem řidičů nebo jak se to jmenuje.
Jedna kráva někde udělá překlep, nebo konečně přijde ten zlej virus Hujavej a jak budete komu dokazovat, že jste držitel ZP a PZ, když to ze systému zmizí? Takhle máte aspoň něco v ruce, co se nedá úplně snadno odbýt tím, že jste si to vymysleli/nakreslili pastelkama.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#362 » sob 26. led 2019, 15:33

Vycházím z oficiálních informací:
http://zbrojnice.com/2019/01/18/navrh-n ... me-cekali/
Tam je uváděna částka 1,5mld/ročně. Žádné měsíčně apod. Předpokládám, že pokud někdo tuto informaci zveřejní, tak ji má ověřenou.
Poprosím přestat mi dávat "dobré" rady do života. Jak jsem psal, začínám na to být starý.
Nikoho nenutím, že musí přispět (narozdíl od státu, příp. EU, kde vám vaše peníze seberou a neptají se vás).
Když se nevybere, tak se nevybere. Za pokus to stojí. Alespoň tedy mně.

Doplním: V pohodě, někdo vidí šanci v implemntaci a jejím přehodnocení každé 2 roky. OK. beru.
Pokud se vám nelíbí elektronizace, tak s tím něco začněte dělat. Tím, že to tu sdělíte v diskusi, tak to z návrhu nezmizí.

Jinak co se týká toho zrušení ZP a PZ. Návrh předpokládá evropský zbrojní pas. Je to taky veřejná listina. Holt vás to bude stát peníze (každý zápis/výmaz zbraně).

Doplnění1:
Ať to tu neplevelíme. Kdo to považuje za nesmysl, pošlete mi to klidně do pošty, kdo je ochotný pro to něco udělat, příp. přispět tak do pošty.
Dejte sem hlavně, co jste v návrhu sami našli.
Jaký máte nápad, co se s tím dá dělat. A jak ten nápad chcete zrealizovat. Já budu jen pro.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#363 » sob 26. led 2019, 16:03

Šlo by k tomu placení výpalného přímo střelci sehnat vyjádření politických stran a nějakého odborníka na právo EU? Bez toho nemá moc smysl o tom uvažovat.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#364 » sob 26. led 2019, 16:13

Podle informací šířených médii je přeci většina politiků na naší straně. Někteří se nechali fotit se zbraní apod. Byla podána za ČR žaloba-tedy za nás všechny občany (to zpracování taky nebylo zadarmo).
Co se týká přesně procesu zinkasování té sankce, tak jsem zatím nic nenašel (ani na stránkách EU).



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#365 » sob 26. led 2019, 17:41

na naší straně možná ano, ale jde taky o to jak vnímají svůj mediální obraz před širokou veřejností. Jedna věc je právně se bránit nebo švejkovat a jiná je jít systematicky proti. Má-li se dát dohromady 1,5mld, tak bych si chtěl byt sakra jistej.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#366 » sob 26. led 2019, 18:25

Můžu vás pouze ujistit, že jistotu vám nedá nikdo. Nebo si myslíte, že teď má smysl začít obcházet poslance, senátory apod. s dotazem, že pokud by se podařilo vybrat na sankci, tak jestli by oni náhodou třeba to v budoucnu podpořili? Samozřejmě, že rozhodnutí zůstane na představitelích státu. Bude to prostě pádný argument proti všude omílaným sankcím (a těm km cykloztezek apod.) a argument, že pořád to některým lidem není úplně jedno. A můžou se za to i svým způsobem schovat-no víte, ale oni už jsou u nás lidi fakt nasr...sbírají mezi sebou i peníze, z toho by mohl být problém.
No tak prostě budou muset široké veřejnosti natvrdo říct, že problém není s nějakou tou sankcí. Ale problém je úplně někde jinde a zájmy občanů nehrají žádnou roli.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#367 » sob 26. led 2019, 19:15

Samozřejmě že problém není nějaká sankce, páč to jsou drobný a navíc kdybysme chtěli, tak jim prostě do Brusele pošleme příště požadovaný roční výpalný mínus sankce.
BTW, momentálně nás soudruzi z Brusele chtěj sankcionovat kvůli nějakejm kreténskejm štítkům na barákách a nikoho z mediálních m***k to v podstatě nezajímá.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#368 » sob 26. led 2019, 19:25

Tak to jsem chtěl slyšet. Konečně rozumný názor. Sankce nejsou problém. Peníze nejsou problém, je to pár drobných, tak by přeci neměl být problém těch pár drobných dát dohromady. A zbývá už jen to "kdybysme chtěli". Takže musíme chtít.
Pokud máte problém s energetickým štítkem na svém baráku, tak vemte naše zákony, normy, směrnici, pošlete dotazy na příslušná místa a začněte to řešit. Média to za vás rozhodně nevyřeší a ani nečekejte, že se z nich dozvíte jak to doopravdy. je.

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#369 » sob 26. led 2019, 20:19

Tak k těm sankcím tím že se zaplatí pokuta se to nevyřeší, viz:
Při nesplnění povinnosti musí Evropská komise zahájit s členským státem řízení pro porušení povinnosti, které může vést až k Soudnímu dvoru EU, řekla Malá. Ten může České republice uložit pokutu, a to jak paušální částku (pevná částka za dobu porušení do vynesení rozsudku), tak penále (periodická částka za období od vynesení rozsudku do sjednání nápravy). Malá ale upozornila, že Česko není jediným státem, který implementaci neukončil, povinnost podle ní splnily pouze tři státy.
Nějak implementovat to prostě musíme, výhoda je že v tom nejsme sami tak na nějaké sankce je zatím ještě čas.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#370 » sob 26. led 2019, 20:30

Pro zopakování:
jedná se o částku 1,5mld/ročně. Tuto částku uvedl výše uvedený zdroj.
Samozřejmě respektuji, že někdo je pro implementaci. Já jsem proti, tak se pro to snažím něco dělat.
A to musíme=přeci jen to výpalné.
No tak si teď EK stejně neplní svoje povinnosti. Termín je přeci dávno pryč, tak měli zahájit s námi řízení. Takže dle vámi uvedené informace sama EK jedná protiprávně.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#371 » sob 26. led 2019, 20:38

Implementovat musíme, to je evidentní. Teď jde o to, aby nás to co nejmíň bolelo. Kecy o tom, jak někdo uhradí 1,5 mld. ročně jsou čistá fikce a lhaní si do kapsy.
Takže lepší bude hledat v tom českém návrhu co a jak by šlo třeba vylepšit.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#372 » sob 26. led 2019, 20:50

Pokud musíme napiště tady jasně proč musíme tj.:
a) b) c) až zz). A o co to konkrétně opíráte (zákon apod.). Já mám jen tu informaci o té sankci. Nic dalšího teď nevím.
Já jsem naopak zde zaznamenal pouze (s prominutím) kecy o tom, jak je třeba vystoupit z EU, ještě víc to zpřísnit apod.
Tak začněte už konečně hledat v tom návrhu a dávejte to sem k diskusi. Zatím jsem tu našel jen zmínku o těch nadlimitních zásobnících a příspěvek o těch perkusácích, černém prachu a pod.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#373 » sob 26. led 2019, 20:56

Musíme implementovat, protože EK to vydala jako nařízení a s tím se pojí mimo sankcí také to nebezpečí, že nařízení začne í u nás platit ve svém originálním znění jako zákon. Tak nějak to je. Tedy radši implementuje pomocí našeho vlastního zákona. V tomto návrhu to nenajdeme protože se jedná o obecná pravidla fungování EU. A taky mne štvou hlasy o vystoupení z EU. V jeho důsledku bychom všichni zchudli tak, že na střelbu by nám nezbyly peníze.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#374 » sob 26. led 2019, 21:14

Mně by zbylo na střelbu jistě i po vystoupení z EU, tak mluv za sebe. Co dokážeš nebo ne je čistě tvoje možnost. Radši budu o něco chudší a mít v pořádku principy, než bohatší jen díky krádežím.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#375 » sob 26. led 2019, 21:21

A taky mne štvou hlasy o vystoupení z EU. V jeho důsledku bychom všichni zchudli tak, že na střelbu by nám nezbyly peníze.
A to jako vážně?Tohle jsou přesně ty kecy co nás mají vystrašit a udržet v EU. "Byli jsme před rakouskem a budeme i po něm." jediné co by se stalo kdyby jsme vystoupili by bylo že by začaly vystupovat další země a celej ten fašistickobolševickej spolek by šel do kytek.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: k.jarek a 40 hostů