Novela evropske smernice o zbranich 2019jenikw
Příspěvky: 27

Příspěvek#406 » ned 27. led 2019, 16:07

RKom: ke spáchání přestupku je třeba nedbalost nebo zavinění, pokud mě někdo vyzve a já uposlechnu, nejedná se ani o jedno (zákon o přestupcích). Je to stejné, jako kdyby policie uzavřela nějaký prostor a hned všem uvnitř dala pokutu za neuposlechnutí, nejdřív tě vyzve a pokud odejdeš, ničeho ses neodpustil, ale to určitě víš.... tak tu prosím netrolkubass_hk9
Příspěvky: 351

Příspěvek#407 » ned 27. led 2019, 16:25

Není náhodou průběh a proces ukončení střelby součástí provozního řádu dané střelnice? Takže v případě vykázání je zde stále definovaný způsob jak ukončit střelbu, vybýt a bezpečně uložit. Nevím, ale tady jsme už asi OT.RKom
Příspěvky: 136

Příspěvek#408 » ned 27. led 2019, 16:43

to jenikw:
O přestupku jsem přeci nemluvil. Chtěl jsem jen poukázat na to, kdy podle znění zákona (ať mne zas někdo nenařkne podle zákona č. 119/2002 Sb.) držíte a kdy nosíte.
To zda se jedná o přestupek nebo ne nevyhodnocujete přeci vy. Ale to už samozřejmě sem nepatří.

to kubass_hk9
Prvotně je důležité co říká zákon. Provozní řád přeci platí pro tu danou konkrétní střelnice. A neměl by obsahovat ustanovení v rozporu s legislativními předpisy.

Doplním: Souhlasím, uzavřeme to. Kdo chtěl pochopit, co jsem výše uvedeným chtěl říct, pochopil. Kdo ne, tak nepochopil. A jedeme dál.
Naposledy upravil(a) RKom dne ned 27. led 2019, 16:48, celkem upraveno 1 x.jenikw
Příspěvky: 27

Příspěvek#409 » ned 27. led 2019, 16:48

RKom: tak pak tu teoretizuješ o nesmyslech :-) tady je téma nový zákon o zbraních a jestli tu chceš řešit nošení a držení podle nového zákona, tak mě zajímají situace, kdy bych za to mohl být nějak postižen, resp, co má vliv na moje další držení zbraní. Jiné teoretické situace jsou k ničemu a můžu tu vymyslet další hromadu teoretických situací, které se zákonem nijak nesouvisí. To co si popsal je běžná situace, která se stává běžně a má snadné řešení. Ze začátku si měl zajímavé připomínky k návrhu, to už teď bohužel neplatí..RKom
Příspěvky: 136

Příspěvek#410 » ned 27. led 2019, 16:52

Připomínku samozřejmě beru. A čekám tedy, že mi někdo taky bude říkat svůj názor na jednotlivé body (viz výše), které návrh obsahuje. A tento svůj výklad opře o ustanovení návrhu.

Doplním: Příp. mi řekne, proč tam dané ustanovení je. Pokud samozřejmě o tom má informaci.RKom
Příspěvky: 136

Příspěvek#411 » ned 27. led 2019, 17:24

Info - abych pořád jen nespřádal teorie. Na MVČR jsem zaslal žádost o zařazení našeho z.s. do tzv. "expertní skupiny", s tím, že se chceme účastnit dalších jednání a připomínek.
Takže přecházím od teorie do praxe! :lol:zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#412 » ned 27. led 2019, 17:42

:-D jem zvědavej, co ti odpovědí, určitě se pochlub hned jak budeš mít vyjádření.Piggy
Příspěvky: 1075

Příspěvek#413 » ned 27. led 2019, 18:18

RKom píše:Odpovězte mi prosím jednoznačně:
1. Kde v zákoně č. 119/2002Sb. máte napsáno, že nesouhlas nabývá účinnosti až opuštěním "bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí"? Nebo v některém z obecných zákonů (který lze aplikovat na tuto situaci), že souhlas zaniká po uplynutí nezbytné doby.
2. Kdo bude rozhodovat o tom, že váš názor je, že nezbytně nutná doba =30min, podle správce střelnice a PČR byla nezbytně nutná doba = 5 min
3. Citace zde viewtopic.php?f=57&t=10634&start=225#p177486
Rád bych viděl odkaz na konkrétní ustanovení.

Pohybujme se prosím s využitím co říká legislativa, ne co si někdo myslí. Pokud si někdo jen něco myslí, tak ta druhá strana si může myslet něco jiného. Viz např. to "vesměs". Co nám říká slovník spisovné češtiny?

Klidně z kolotoče vystupte. Toto se používá, když nejsou argumenty.
1. Nikde. Takový požadavek považuji za nesmyslný.
2. V prvním kole správce, ve druhém PČR a ve třetím soud.
3. Váš názor je, že konkrétní ustanovení nevidíte. Můj názor je, že tam jsou, v této diskusi se o nich hovoří a dokonce i Vy o nich diskutujete.
S Vaší poslední větou 100% souhlasím. Moje argumenty nejsou pro Vás uspokojivé a já opravdu žádné jiné nemám. Proto vystupuji.
Jinak Vaše případné angažmá v expertní skupině považuji zcela vážně za velmi dobrý nápad.RKom
Příspěvky: 136

Příspěvek#414 » ned 27. led 2019, 18:34

Děkuji. A navrhuji klid zbraní.

Omlouvám se taky za tu "podpásovku" s tim držením/nošením. Chtěl jsem pouze ukázat, že jednotlivé strany mohou mít na zdánlivě jednoznačné věci jiný názor. Podle toho, za kterou stranu "kopete".

Takže zpět k návrhu. Já hledám to, čemu nerozumím, příp mi není jasné. A zkouším tu sbírku na sankci.
Smyslem není bořit, ale dobrat se k výsledku, který je akceptovatelný.

Dám sem určitě vědět, jaká odpověď z MVČR přijde.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1739

Příspěvek#415 » ned 27. led 2019, 19:56

RKom: A ty opravdu věříš, že na tohle bys vybral peníze? To, že tu je nějakých 300tis. držitelů ZP neznamená, že všichni jsou ochotný přispět. Spousta jich má doma v šuplíku pistoli v hodnotě několika málo tisíc, spousta jich řekne, že jich se to nedotkne, spousta není v Lexu k vůli pětistovce ročně, spousta jich řekne, že to není přece řešení. Máš představu kolik lidí ti na tu 1,5mld. o které se tu psalo zbude? Ty kalkuluješ, že by člověk měl dát 5tis. Ale to když ve finále by to vycházelo třeba na 30tis.? Kolik dalších by po takové informaci odpadlo? A rázem z toho bude třeba 50tis. a víc na jednoho. Rozhodně zapomeň na to, že bys dal 5tis. s tím, že ono se to poskládá. To mě přijde dost nereálné.RKom
Příspěvky: 136

Příspěvek#416 » ned 27. led 2019, 20:53

Kdybych to vyhodnotil jako úplně marné, tak to nedělám. Protože chápu, že ne každý se bude chtít zapojit, oslovil jsem už i nějaké firmy. Protože jich se to také dotkne. A já do toho klidně nacpu víc než 5tis.
Současně jak jsem psal, se pokusím dostat do té tzv. "expertní skupiny" a to co je nad rámec směrnice pokusit se prostě vyhodit, to co je nejasné, sporné vyjasnit už v rámci zákona, před tím než by případně začal platit celý zákon (nepovedlo se to s tou sankcí) aby byly jasné kategorie zbraní (min. rok předem) aby se každý mohl rozhodnout a třeba zbraň prodat. Dát k dispozici veřejnosti i návrhy těch NV aby měla komplexní pohled.
Nemá smysl čekat se založenýma rukama a jen "omílat" na internetu to je nesmysl, to nikdo nedá, vystoupme z EU apod.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1739

Příspěvek#417 » ned 27. led 2019, 21:03

RKom: a na základě čeho jsi vyhodnotil, že nějaká veřejná sbírka s cílovou částkou 1,5 mld. na pokutu za neimplementaci této směrnice není marná. Zvlášť, když tu máme celkem ještě rozumný návrh jak by se to implementovat mohlo.RKom
Příspěvky: 136

Příspěvek#418 » ned 27. led 2019, 21:15

Najal jsem si profesionální agenturu aby provedla průzkum veřejného mínění. Poté co jsem prostudoval jejich 100stránkovou zprávu se statistikami, koláčovými grafy apod. jsem si řekl, že by to šlo. :lol:
Teď vážně. Poptával jsem lidi kolem sebe jestli by byli ochotný ty peníze dát. A byli. I víc než těch 5tis. O tom, že to není úplně marné, svědčí i ta reakce od jedné "nejmenované" firmy, která přislíbila přispět. Řekl bych, že je to stejné jakoby se ptali lidí, kteří dávali na Národní divadlo.
Mně ten návrh jako rozumný v současném stavu nepřipadá.pesi
Příspěvky: 279

Příspěvek#419 » pon 28. led 2019, 11:51

RKom píše:... Řekl bych, že je to stejné jakoby se ptali lidí, kteří dávali na Národní divadlo....

No to snad ne. Srovnávat, byť krásnou a užitečnou, budovu se svobodou? Chcete vybírat peníze na svobodu? Na kterou máme právo!? Jinými slovy chcete si zvýšit vlastní daně, které jsou IMHO už teď až dost vysoké? A ještě jinak, smiřujete se s tím, kdo a jak EU vládne, a jejich činy, se kterými nesouhlasíte, chcete kompenzovat nějakou sbírkou? Moc tomu nerozumím.iloveguns
Příspěvky: 855

Příspěvek#420 » pon 28. led 2019, 15:13

Už vidím, jak se parlament usnáší na tom, že odmítá implementovat směrnici EU s odůvodněním, že střelecká veřejnost každým rokem uspořádá sbírku na úhradu pokuty za odmítnutí implementace směrnice EU do zákonných norem ČR. :-))))))

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MSN [Bot] a 9 hostů