Novela evropske smernice o zbranich 2019

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#526 » pát 1. bře 2019, 16:48

Máš pravdu, to bude v tom nadstavbovým zákoně.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#527 » pát 1. bře 2019, 18:55

Ses přejedl Těšínskejch jablíček, nebo co to máš za matroš :D, žes takový optimista.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#528 » pát 1. bře 2019, 19:09

...se počítá také s vydáním tzv. „nadstavbového“ zákona, který umožní některým držitelům zbraní se zapojit (spořádaně a podle zákona) do zajišťování vnitřní a vnější bezpečnosti České republiky, například ve formě dobrovolných záloh finského typu. Tím by se dostali zcela mimo dosah evropské směrnice, neboť zajišťování vnitřní a vnější bezpečnosti je podle Lisabonské smlouvy ve výlučné kompetenci členských států.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#529 » pát 1. bře 2019, 20:33

To jsem samosebou četl taky, jenže "nadstavbový" zákon je zatím "zákonem jaký svět neviděl " a to se vším všudy. Takže bych byl mnohem radši za něco menšího, obyčejného, takové malé konstatováníčko skutečnosti, ale hmatatelné - reálné a už teď (respektive přímo v návrhu NZoZ) prostě raději vrabce v hrsti než holuba na střeše.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#530 » sob 2. bře 2019, 10:31

Napiš jim to do LEXu



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#531 » čtv 28. bře 2019, 16:51

Netušíte někdo, kdo se účastníte na tvorbě nového zákona, zda se nechystá vyhlášení nějaké formy amnestie? U předchozího vydání zákona o zbraních to snad tak bylo.



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#532 » čtv 28. bře 2019, 17:23

Amnestia sa pripravuje, je to v prechodných ustanoveniach publikovaného návrhu - §161 (17):

(17) Trestnost neoprávněného držení zbraně nebo střeliva zaniká u osoby, která je
dobrovolně ve lhůtě 12 měsíců ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona předá policii; policie
vydá o převzetí potvrzení. Pokud se zbraní nebo střelivem nebyl podle odborného vyjádření
policie, je-li možné jej vydat, spáchán trestný čin, je ten, kdo je podle věty první policii předal,
oprávněn do 6 měsíců ode dne doručení výzvy odborného útvaru policie požádat o vydání
příslušného oprávnění k nakládání s takovou zbraní nebo střelivem nebo je přenechat do
vlastnictví státu.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#533 » čtv 28. bře 2019, 17:38

To myslis vazne, ze by nekdo cokoli prihlasil?



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#534 » čtv 28. bře 2019, 18:05

Inu, amnestie s možností odhlášení určitě nebude. :twisted:



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#535 » čtv 28. bře 2019, 18:17

Amnestie byly poměrně úspěšné v době, kdy ještě občané věřili státu, že jim amnestované zbraně zůstanou. To se změnilo s novelou směrnice EU a jestli jste si všimli, tak při poslední novelizaci zákona v roce 2015 už žádná amnestie nebyla, protože všem včetně MVČR bylo jasné, že by to nejspíš byla velká blamáž a nikdo by nic nepřihlásil. Uvidíme, jestli tam ten paragraf zůstane a kolik zbraní lidi přihlásí ;-)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#536 » čtv 28. bře 2019, 18:42

Nu teď po amnestii nejspíš také zůstanou. Zůstává však otázka na jak dlouho ;)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#537 » čtv 28. bře 2019, 19:02

Amnestie na ztracene zbrane by byla lepsi, registr by se hezky procistil :P

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#538 » čtv 28. bře 2019, 19:42

Čistě teoreticky, co se vlastně děje když dojde ke ztrátě zbraně?
Jako že třeba tři roky jsem nebyl na střelnici, mám jednu krátkou a napadne mě si zajít. Otevřu skříň a pistole nikde.
Nebo, zašel jsem si na střelnici a když jsem se vrátil, tak mi chybí 858.
Nebo, povolení na kulovnici je na mě a na tátu. Jenže kulovnice v trezoru není a ani jeden nevíme, kde by mohla být.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#539 » úte 9. dub 2019, 07:13

Čistě teoreticky, pokud to jde, vyčkáte do promlčení přestupku a jdete ohlásit ztrátu.



pavelg
Příspěvky: 3065

Příspěvek#540 » úte 9. dub 2019, 08:02

V tom zákoně by ještě mělo být napsáno, že v případě ztráty státní suverenity a nepřátelském převzetí řízení státu cizí mocností mají správci Registru Zbraní za povinnost nevratně vymazat jeho obsah a tato funkce musí být aktivována po vyhlášení ohrožení země.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů