Novela evropske smernice o zbranich 2019

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#541 » úte 9. dub 2019, 08:43

Čistě prakticky, řízení o přestupku je zahájeno oznámením ztráty na PČR. Pokuty jsou pak celkem jasné, je dobré si pamatovat výraz ..až 50 000,- Kč.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#542 » úte 9. dub 2019, 09:20

Čistě teoreticky, není lepší vždy (nejen v případě zbraní) hlásit krádež než ztrátu?



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#543 » úte 9. dub 2019, 09:46

No čistě teoreticky lepší než krádež je loupež

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#544 » úte 9. dub 2019, 09:46

Caroprd111 píše:Čistě teoreticky, pokud to jde, vyčkáte do promlčení přestupku a jdete ohlásit ztrátu.

Jak? Když řeknu
a) včera jsem zjistil ztracenou zbraň... Přestupek
b) X let zbraň považuji za ztracenou... Přestupek že jsem to neohlasil hned.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#545 » úte 9. dub 2019, 10:00

Pánové, co to tu plánujete?



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#546 » úte 9. dub 2019, 10:12

Tady přeci nikdo nic neplánuje. Je to čistě teoretická a akademická debata.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#547 » úte 9. dub 2019, 10:44

Tady nigdo nic neplanuje ! :) Verime nasim politikum ! Primator Nemec v 11,30 : "Situace je nadmiru vytecna !" 17,30 : Tretina metra je zatopena...



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#548 » úte 9. dub 2019, 11:37

audis píše:[quote="Caroprd111"]Čistě teoreticky, pokud to jde, vyčkáte do promlčení přestupku a jdete ohlásit ztrátu.

Jak? Když řeknu
a) včera jsem zjistil ztracenou zbraň... Přestupek
b) X let zbraň považuji za ztracenou... Přestupek že jsem to neohlasil hned.[/quote]Dneska jsem otevřel trezor a zbraň nikde. Postrádám ji, nevím, jestli jsem ji ztratil nebo ji někdo ukradl, ale zjistil jsem to teď. Okamžitě hlásím. Prokažte, od kdy ji nemám, prokažte zavinění.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#549 » úte 9. dub 2019, 11:39

blacknocturno píše:No čistě teoreticky lepší než krádež je loupež
To sice ano, ale to bych si musel, kromě toho, že mi něco ukradli, vymyslet i to, jak ten člověk vypadal :-)



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#550 » úte 9. dub 2019, 11:53

Jak vypadal? No to těžko říct jelikož ke mně přistoupil zezadu a nastříkal mi kasr do xichtu... ;)



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#551 » úte 9. dub 2019, 11:56

Teoreticky. Lepsi nez ztrata je kradez. Po ceste na strelnici, nutkave musel zastavit a utect do lesa, wc..po navratu rozbite okynko. Auto se povazuje v pripade preprav jako "trezor". Pachatele zjisti jiste bdela policie. Okenko vs az 50000tisic.... Kdo chce hleda moznosti, kdo ne, duvody.Asi tak k odzbrojovani poradku dbalich obcanu.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#552 » úte 9. dub 2019, 15:08

pavelg píše:V tom zákoně by ještě mělo být napsáno, že v případě ztráty státní suverenity a nepřátelském převzetí řízení státu cizí mocností mají správci Registru Zbraní za povinnost nevratně vymazat jeho obsah a tato funkce musí být aktivována po vyhlášení ohrožení země.

Vyborny napad, chtelo by to ihned poslat tuto pripominku LEXu, pripadne RCOmovi nebo jak se kolega, ktery zajistoval pripominky jmenoval.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#553 » úte 9. dub 2019, 15:54

Caroprd111 píše:Čistě teoreticky, pokud to jde, vyčkáte do promlčení přestupku a jdete ohlásit ztrátu.
Jedná se o tzv. trvající přestupek, tzn. promlčecí doba běží od odstranění protiprávního stavu, což bude okamžik, kdy splním svoji povinnost ohlásit ztrátu/krádež zbraně. Takhle jednoduše se vyvinit nedá. 8-)
§ 31 přesz
(2) Promlčecí doba počíná běžet
(...)
c) u trvajícího přestupku dnem následujícím po dni, kdy došlo k odstranění protiprávního stavu.



milonk
Příspěvky: 102

Příspěvek#554 » úte 9. dub 2019, 15:56

Vy jste naivni :-) Ty databaze uz jsou urcite x-krat zkopirovane ...



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#555 » úte 9. dub 2019, 17:14

mobil-man píše:[quote="Caroprd111"]Čistě teoreticky, pokud to jde, vyčkáte do promlčení přestupku a jdete ohlásit ztrátu.
Jedná se o tzv. trvající přestupek, tzn. promlčecí doba běží od odstranění protiprávního stavu, což bude okamžik, kdy splním svoji povinnost ohlásit ztrátu/krádež zbraně. Takhle jednoduše se vyvinit nedá. 8-)
§ 31 přesz
(2) Promlčecí doba počíná běžet
(...)
c) u trvajícího přestupku dnem následujícím po dni, kdy došlo k odstranění protiprávního stavu.
[/quote]Nenahlaseni jednoznacne, ale ztráta/krádež? Protiprávní stav, že jsem neco ztratil, nezanikne tím, že to ohlasim. Jednou jsem to ztratil, tím se skutek prostě stal. Jako když projedu na červenou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů