Novela evropske smernice o zbranich 2019



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#601 » stř 1. kvě 2019, 18:08

iloveguns - :) každý máme svůj názor na věc, nikomu nic neberu ani nenutím, je to pouze můj názor na věc :) Co se týče zkrachovalého a zaostalého Ruska řeknu jen jedno, nedávno ˇ2 roky jsem byl ve Vladivostoku město je moderní oproti třeba Praze a není tam nas...no na každým rohu jako třeba v Praze --- Ruska se nezastávám, nemusím je ale byl jsem tam a jezdím tam za známýma stejně jako mám známé v USA v L.A. v obou zemích sem byl a jezdím skoro pravidelně a vím své :) :)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Jinak je to jak píše Piggy ............................



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#602 » stř 1. kvě 2019, 18:11

Jsme sice OT, ale neodpustím si komentář: na jaře 1986 proběhla cvičná mobilizace. Povolaly se určité ročníky vojáků v záloze (a to tehdy byli všichni, kdo absolvovali základní vojenskou službu), ve firmách se odebírala vozidla všeho druhu oproti potvrzení pro účely armády, proběhly přesuny aktivních i "záložních" jednotek do prostoru nasazení atd. Je to mašinérie, kterou si nedovedete představit, jste povýšeni na její malinkatou součástku, která když odmítne poslušnost, tak ji čeká vojenský soud. A nemylte se, že by nevznikly.
V té době jsem sloužil u raket PVOS a tedy se mne tato akce netýkala, ale sledovali jsme rádiový, telefonický a radarový provoz, pohyby vzdušných sil atd. Byl to neskutečný bordel a zmatky. Pořád ale lepší, než by nastal teď, kdy děcka ani nemají brannou výchovu a žádné ponětí o takovéto situaci. Naopak z různých her si představují, jaké hrdinské činy by vykonali.
Chybí základní cca půlroční vojenská průprava. Obnovil bych odvody. Obnovil bych výchovu odvedenců. Obnovil bych něco jako Svazarm, aby ten kdo chce se s podporou státu učil co je třeba a taky co ho baví...
Při současném stavu věcí bychom prohráli byť i jen pohraniční šarvátku.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#603 » stř 1. kvě 2019, 18:23

Asghaad: Tvé příspěvky jsou úsměvné. Můžeš prozradit, který jsi ročník narození?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#604 » stř 1. kvě 2019, 19:59

Asghaad píše:och ano americke zakladny ... napriklad v Japonsku nebo Jizni Korei ... ktrere tak straslive trpi "Americkou okupaci" ...
Základen je opravdu víc než dvě.Do počtu základen jsou započítány malé kanceláře o deseti lidech i velké s 15 000 vojáky a rodinami. Podle zprávy Ministerstva obrany USA z roku 2009 měly ve světě mimo USA ve 38 zemích 716 základen, a to v kategoriích velká/střední/malá/ostatní - 13/19/620/64 ks. Umístěny jsou třeba v Německu, Itálii, Británii, Norsku, Portugalsku, Kosovu, Turecku, Gruzii, Kataru, Kuvajtu, Bahrajnu, Džibutsku, Nigeru, Čadu, Ghaně, Jižním Súdánu, Japonsku, Jižní Korei, Thajsku, Singapuru, Austrálii, na Filipínách a také v Hondurasu, Peru, Brazílii, Kolumbii a na Kubě. Oficiální a pravidelně aktualizovaný seznam základen není veřejnosti dostupný. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_luka

Podstatou ale je, že jakákoli země, která má na svém území stálou cizí základnu se stává nesamostatnou-nesvéprávnou. Jsou to zóny do kterých nemají občané, ani vojáci dané země svobodný přístup a platí tam pravidla cizí mocnosti. Silné země na svém území cizí základny nestrpí. Slabí se pak modlí aby je někdo spasil a přijmou za svého pána kohokoli.. Jm Německo a Japonskou jsou okupovány už od 2.sv války a důvod byl jasný, aby byli pod kontrolou a nerozpoutali další vyhlazovací válku.

Ale jak jsem psal, změna zákona o zbraních a ústavní zákon nejsou o vysílání civilistů do války



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#605 » stř 1. kvě 2019, 21:01

Panove, zijete a resite stare svety - vsichni bez rozdilu veku :)

At nejsem OT - zasadne podporuji zorganizovat aktivni strelce pod ACR.
Pokud by otevreli vojenske strelnice, tak uz jen kvuli tomu "jdu do toho" .

Stejne tak jsem zasadnim priznivcem vynakladat 2+% HDP na obranu.
Kdybych mel moznost - dokopu ty kokosy k tomu nedelat libivou politiku nakupu hlasu a od Amika bych koupil hned 200 F35 ve variante s kolmym startem.
Od Izraelcu bych koupil spickove radary a komplet Iron Dome.
Oprasil bych stara vojenska letiste, poridil stovky transportnich bojovych vrtulniku a nakonec i dve stovky tezkych tanku a dislokoval je okolo hranic.
Vubec bych neresil nejaka BVP.

Novy globalni konflikt totiz bude pripadne mit uplne jiny prubeh a zacne masivnim EMP utokem.
Nic z techniky ze stare doby to nema sanci prezit. Mimo naproste trosky z dob 60. let.

Minuly tyden jsem si na jedne z nasich firem nacvicil nasledky emp utoku a to byla velmi light verze. (bagr prekopl trojfaz na privodu a nam to sebralo hodne techniky)
Vysledek opravdoveho EMP bude kompletni blackout. Kdo nezazil alespon simulaci, nema tuseni, co nastane. Chaos a zmar, kdyz to popisu usmevne.

Pak bude zasadni, aby ACR mela k ruce i lidi s kvery. Je uplne jedno jakymi, ale pokud mimo spicku ledovce (elitni jednotky) nebude k dispozici nasaditelna sila, tak nas prevalcuje kdokoli.
I banda ozralych KVZtaku s 58kama, kteri z lahvi od lahvacu udelali Molotovy, muzou byt na "Jizaku" smrtelnou silou. :))))

Tak neblbneme a pokud se v ACR najdou vizionari, pomozme jim a "vlezme do chomoutu" , pac pokud chceme udrzet hromove hole a navic tuhle zemi predat detem, tak nam stejne nic jineho nezbyva!



expres
Příspěvky: 612

Příspěvek#606 » stř 1. kvě 2019, 21:16

Je to opravdu debata k nicemu. Necht si tam zapisou ze vlastnik zp bude pripadne odveden. Vzdyt armada ani nema dostatek lidi k tomu odvody uvest v provoz.
A rekviruje se opravdu vse.
Konstruktivni debatu s politikama si predstavuji jinak. Vznika zakon z EU k odzbrojeni. Tak nastup cela poslanecka snemovna, stejne jako v EU zastupci CR a jasne rozhodne ne to nezavedeme. V druhe hned zavedeni jako ustavni pravo vlastnit zbran (bez petic,popostrkavani). Vymenou tedy za to ze zabezpeci treba zkraceny vycvik placeny, pristup na strelnice, kvalitni vybaveni, atd. Ok, to je ferove kdyz se staraji hned a snazi. Pak ma cenu nasadit zivot za obranu vlasti.
Ale hrat divadla a byt jim to putna a az po petici neco z toho vytriskat hlasu, vyplati se nas zastat. Jeste zadara zalepit deravou kasu a misto vybaveni dostanem kostata. Hm, tak takto si ja partnera do hry nepredstavuji.

NATO garantuje "pomoc" a z hlediska smluv je to i materialni pomoc. Jak pekne rekl Robejšek - muzou nam taky poslat vojenske rucniky a mydlo, splneno.

OT:
Jestli to bude zapad, nebo vychod je jedno. Do boje nasadime kolovky co protivnik vyradi ukoristenyma fabiema. Pak posleme skvadru 4 pojizdnych tanku a na to se pokusi vyletet 5 stihacek, coz neklapne, neb budou piloti na zakladne jen 3. Vrtulnikum bouhzel upadne pri letu zbranova vystroj, ty se vrati na zakladnu :D
S mocnym pokrikem urrrra pak nastoupi hoby strelci s myslivcema s improvizovanou vozovou hradbou se zbylych fabii. Aneb uz nepodcenuji jeji bojovou hodnotu...
Tolik k braneni vlasti :D



expres
Příspěvky: 612

Příspěvek#607 » stř 1. kvě 2019, 21:21

radim78: jo souhlas a klidne necht schudnem, ale at ta hra na armadu aspon ma trochu smysl



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#608 » čtv 2. kvě 2019, 00:29

radim78, expres: Přesně tohle je to prokletí "našeho" národa! Jste přizdisr@či-Jidáši-podvraťáci co za pětník prodají klidně i svou matku! Podle vás je lepší je být křivák , který se ohne podle toho jak vítr fouká - hlavně že to přinese nějakou výhodu.

Zavčas se uklidni a vynechej osobní útoky. McFly



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#609 » čtv 2. kvě 2019, 02:14

Já bych naopak uvítal nějaká školení nebo třeba víkendová cvičení na místní střelnici. Ty dlouhé cvičení a můj horší zdravotní stav je to co mě odrazuje od aktivních záloh.
Ten přístup na vojenské střelnice by taky nebyl špatný.
Kdyby mi k tomu armáda poskytla třeba výjimku a příspěvek na Ačko, případně povolení nosit v pistoli JHP (samozřejmě pořádném výcviku), tak proč ne?



expres
Příspěvky: 612

Příspěvek#610 » čtv 2. kvě 2019, 05:09

Jasne proc ne, ale proc uz to neni davno? Otevreni strelnic stoji penize? Kolik? Statni dluh je pres 1,5 bilionu. Kolik budou stat strelnice? 10 haleru, 1kc rocne v tom kontextu...To vazne nejde udelat..Jako fakt aktivni zalohy za podminek ze se vybavim vlastni zbrani a nabojema. Jako bonus po ceste koupim bojovou fabku z vlastniho ne :D
Pak se nekdo divte, ze chci radej k partizanum. Zazemi sice mit nebudu, ale to v te armade taky ne. Tak velet si snad zvladnu..



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#611 » čtv 2. kvě 2019, 09:39

@greenhorn, abys mel pri banu o cem premyslet. Nechapes psany text. Ja se nikam neohybam. Ja jsem pro ucinnou ACR vybavenou TOP vybavenim za penize, ktere se jinak vyhazuji za mandatorni debility!
Zadna hypermoderne vybavena armada se ale neobejde BEZ lidi v poli a tam je rozumne i efektivni zapojit lidi, co s kverem opravdu dovedou zachazet. Navic ACR s adekvatnim rozpoctem by mohla byt ne nekym s natazenou rukou, ale partnerem napr. streleckym klubum. (strelnice, popr. jine kompenzace)



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#612 » čtv 2. kvě 2019, 11:28

Asi bychom měli umět rozlišovat obranu země, rodiny, území, spoluobčanů, vlasti ... od boje za aktuální papaláše. Já myslím, že za Jakeše nebo Husáky by taky nikdo nebojoval, ale kdyby nám sem tehdy vtrhli Turci nebo zelení Marťani, že by čeští chlapi ten kvér do ruky vzali.
Doufám, že by to tak bylo i dnes.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#613 » čtv 2. kvě 2019, 11:35

DJ Die armada nemuze pouzivat JHP diky zenevksym konvencim



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#614 » čtv 2. kvě 2019, 12:35

Ale já bych nebyl armáda, byl bych součástí obrany státu doplňující armádu. Jinak tohle ustanovení se stejně obchází, naprostá většina moderních střel má ve špičce dutinu "z balistických důvodů" a americká armáda už na to kašle úplně a používá do pistolí JHP...



Kořas
Příspěvky: 13

Příspěvek#615 » čtv 2. kvě 2019, 18:10

Děkuji všem za debatu k tématu, hodně jsem se toho dozvěděl... ;-)
Jen aby nevznikla mýlka, myslím to ironicky, offtopic si řeště jinde nedá se to tady pak číst, díky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů