Novela evropske smernice o zbranich 2019



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#676 » pon 17. čer 2019, 05:36

Všem je snad jasné, že celý návrh NZoZ je ze strany MV boj na zdrženou a že z Brusele musíme čekat další ofenzívu. A samozřejmě třeba mít na mysli i širší souvislosti, jak zde píše poloventilator nebo hned první diskusní příspěvek v odkazovaném článku na NP.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#677 » pon 17. čer 2019, 07:47

prosím Vás přestaňte tady už s tím Bruselem a utahováním šroubů. To už přece dávno víme, netřeba omílat stále dokola. Raději se soustřeďme na budoucí právní úpravu, ať je co nejpřijatelnější pro všechny majitele/držitele. Jalové kecy o totálním zákazu zbraní nám momentálně nic neřeší. Celá tahle diskuze se stáčí mimo...možná proto už sem ti fundovaní jedinci přestali přispívat.

Svůj dotaz jsem stavěl na základě NZoZ z ledna 2019, někdo tady psal, že je už venku zase jiná pracovní verze nebo její připomínky. Mohu se zeptat, kde je lze stáhnout?



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#678 » pon 17. čer 2019, 10:35

Poslední verze by se měla objevit na stránkách MV během tohoto týdne. Každopádně zůstává v ní shodná formulace základního ustanovení: "Oprávnění nabytá přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona podle zákona č. 119/2002 Sb. zůstávají nedotčena, pokud tento zákon obdobná oprávnění upravuje; ode dne nabytí jeho účinnosti se na ně obdobně použije tento zákon."



Jeremy77
Příspěvky: 4

Příspěvek#679 » úte 18. čer 2019, 12:08


Uživatelský avatar
SlenderLeo
Příspěvky: 21

Příspěvek#680 » úte 18. čer 2019, 14:36

Misto "zabezpeceni a ochrana citlivych prostor" tam maji nove "ochrana zivota, zdravi nebo majetku v citlivych prostorach". Co ta zmena realne znamena?



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#681 » úte 18. čer 2019, 16:02

V podstatě nic. Akorát je zřejmé, že účelem není ochrana těch prostor, ale jejich obsahu. ;)



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#682 » úte 18. čer 2019, 17:38

Docela mě překvapilo, jak návrh zpřísňuje praktickou zkoušku. Střelba ze všech zbraní povinně (krátká, dlouhá, brokovnice), na 15 metrů, pro oba typy oprávění. Pro rozšířené oprávnění 9 zásahů z 10 pro krátkou a dlouhou kulovou dohomady. Pro ostřílené střelce žádný problém, pro začínající s trémou .... těžko soudit, ale minimálně na přípravu to klade určitě vyšší nároky.
A v podstatě to diskvalifikuje střelnice, kde se nemůže střílet z brokovnice, aby mohly pořádat zkoušky.

Trochu úsměvé je, že § 86 řeší v odstavci (1) dokonce i "zašantročení" zbraně ;)



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#683 » úte 18. čer 2019, 19:41

A co "vypareni" zbrane? Vecer jsem ji dal pod polstar a rano byla fuc.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#684 » stř 19. čer 2019, 12:39

Mě se zašantrocení, aspoň je vidět, že zákon připravují odborníci, kteří rozumí problematice po všech stránkách. Všichni víme co se tím myslí, ne?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#685 » stř 19. čer 2019, 13:57

Zasantrocit, ac se to nezda, je normalni pravni pojem.
Napr: http://zakony.centrum.cz/trestni-zakoni ... ragraf-229



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#686 » stř 19. čer 2019, 14:29

Vy tomu někdo rozumíte? Jestli byl účel napsat ten zákon tak, aby nepochopili Evropský ouřadové, tak to chápu. Proti dnešku mi to přijde jako příšerná hámotina.
Chápe někdo rozdíl mezi obecným zbrojním oprávněním a rozšířeným zbrojním oprávněním?



jenikw
Příspěvky: 84

Příspěvek#687 » stř 19. čer 2019, 14:30

Neví náhodou někdo, proč ministerstvo tolik lpí na zrušení možnosti prodeje zbraní kat. A mezi lid prostý, dělný podle návrhu nového ZoZ?



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#688 » stř 19. čer 2019, 14:45

Sans: Podle mě to bude obecné jako ZP A+B+C; rozšířené bude jako ZP všechn skupin a bude mít větší možnosti.
jenikw: Protože prostý dělný lid už v podstatě šanci na výjimku nemá a sběratelé si místo toho začali pořizovat zbrojní licence, když chtějí Áčka.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#689 » stř 19. čer 2019, 14:59

Jak může běžný sběratel splnit podmínky pro udělení licence? Už jen podmínka zaměstnávat kvalifikovaného zbrojíře je pro běžného sběratele těžko splnitelná.



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#690 » stř 19. čer 2019, 15:30

cmk píše:Zasantrocit, ac se to nezda, je normalni pravni pojem.
Napr: http://zakony.centrum.cz/trestni-zakoni ... ragraf-229

Ano, termín "zašantročení" jsem pochopil tak, že se jedná o stav, kdy nedošlo ke ztrátě zbraně, ale zároveň se už nejedná o prosté uložení zbraně - buďto vím, že je zbraň v konkrétním ohraničeném prostoru, jen prostě nevím konkrétně kde, nebo jsem zbraň záměrně ukryl.
Překvapilo mě, že to nový návrh zákona řeší až takhle důsledně ... jako by k tomuto stavu docházelo více než výjimečně, nebo se předpokládá, že by se tento stav mohl v budoucnu z nějakého důvodu začít vyskytovat ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů