Novela evropske smernice o zbranich 2019



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#856 » pon 1. črc 2019, 16:11

Ale když já s sebou ten průkaz tahat nemusím a nejsem telepat abych věděl, že na nějaké střelnici zrovna (nebo tradičně) nejde internet. Taky proto, že takových míst už je v ČR jako šafránu https://digi.ctu.cz/lte-pokryti/pokryti

Ale když to střelnice budou přehledně inzerovat na webu ve stylu "Ani v roce 2019 nezvládáme platby kartou" tak je to OK. Je šance, že si to předem zjistím a kartičku si vezmu. V tom případě doufám, že ta současná půjde vyměnit za menší (kreditkovou). Pak je mi to jedno.

Mimochodem, jak se v těch často zmiňovaných lesích řeší EET při placení vstupu, nebo prodeji střeliva? Doporučeným dopisem?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#857 » pon 1. črc 2019, 16:25

Zatím se za služby neplatí a místa bez netu mají tuším nějaké jiné možnosti jak n̶a̶k̶r̶m̶i̶t̶ ̶h̶y̶d̶r̶u̶ dostát zákonným požadavkům.



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#858 » pon 1. črc 2019, 16:29

No já nevím jak u vás v paneláku na balkoně, ale když jedu vlakem z Ostravy do Prahy, tak hlasové služby jsou asi většinou možné, ale data kurva ani omylem. A to hovoříme o páteřním železničním koridoru.

A hlavně .. když budu prodávat přebytky nábojů, tak bych rád věděl, že budou v dobrých rukách držitele ZP. A já do CRZ přístup nemám a popravdě bych nechtěl být závislý na datovém připojení. Jako zrychlující doplněk jo, ale ne jako jediná metoda.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#859 » pon 1. črc 2019, 16:44

pavelg: Všude kde jsou hlasový služby a je tam signál GSM, jde alespoň 2G Internet GPRS/EDGE. Je to pomalý a když dáš načíst stránku tak to vypadá že se nic neděje. Nicméně při ověřování třeba plateb kartou se přenáší velice málo dat a konfirmace by proběhnout měla.

Sem byl prostě ajťák no...



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#860 » pon 1. črc 2019, 17:05

ToF: A prave protoze jsem taky byl ajtak (ted uz to delam jen jako privydelek), tak bych radsi mel moznost i papirove verze ...

edit: Tak jako tak, souhlasim se zmensenim karticky ZP ma velikost obcanky a ridicaku.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#861 » pon 1. črc 2019, 17:33

Bezbřehá liberalizace, která se jako nit táhne návrhem nového zákona o zbraních je cesta do pekel.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#862 » pon 1. črc 2019, 17:37

kk: Ano, to souhlas. Každej správnej ajťák ví, že cokoliv elektronickýho se může podělat a pravděpodobně i podělá.

Osobně by my vyhovovala *možnost* mít i klasickej zbroják ve fyzický podobě ale co je mega opruz jsou průkazy zbraně, včetně třeba průkazu na jinou hlaveň apod. Tam je elektronická verze jednoznačně plus.

A taky bych uvítal možnost abych zbraň po koupi nemusel nosit na PČR, který má úřední hodiny 2 dny v týdnu a je ode mě docela daleko. Asi se to tady už řešilo, ale je v tom návrhu změna i tohodle?

Tim myslim že by bylo možný buď zbraň po tom co jí koupim, přinést na jakýkoliv oddělení PČR, nebo by to dokonce zaregistroval přímo prodejce rovnou, případně při prodeji mezi lidma možnost donést zbraň k někomu se zbrojní licencí a tu registraci by udělal třeba za úplatu?

Fakt sem ale nečet těch 58 stránek tady, tak mě prosim nekamenujte jestli už to tady někdo řešil.



wally
Příspěvky: 65

Příspěvek#863 » pon 1. črc 2019, 17:48

A na základě čeho to ověření probíhá? Nějakého údaje z občanky, jejichz kopie se u různých institucí valí haldy? A přístup do systému bude mít kdo? Sám dělám v IT, ale vynucovana elektrizace mi nedává smysl. Nechal bych to jako alternativu, ale minimálně nějakou dobu by to melo běžet paralelně, ať se ukáže funkčnost.. Stejně jako daňová přiznání, recepty,...

Odesláno z mého ELE-L29 pomocí Tapatalk



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#864 » pon 1. črc 2019, 17:55

@pavelg: Máš pravdu. Ten koridor jsem si jednu dobu užíval několikrát týdně a co jsem neměl stažené předem, to jsem na většině trasy nenačetl. Ale kolik střelnic je opravdu v hluchých místech?

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#865 » pon 1. črc 2019, 18:07

plastovych karticek mam i tak plnou penezenku, ZP uvitam ve fyzicke forme
PZ staci pouze v elektronicke forme



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#866 » pon 1. črc 2019, 18:11

Taky nechápu, co by bylo za problém vydávat normálně ZP velkej jako jako kreditka a bez povinnosti to tahat sebou. Pak budou spokojený úplně všichni.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#867 » pon 1. črc 2019, 18:13

@SansLogique: Bylo mi na PČR řečeno, že mají velkou zásobu starých, velkých karet a proto se přechod neplánuje... Prodávám jak jsem koupil.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#868 » pon 1. črc 2019, 19:19

To se ta zásoba do roku 22 vydáá ....



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#869 » pon 1. črc 2019, 21:36

Jako obvykle "ďábel se vždy skrývá v detailech" neboli "cesta do pekel je vždy dlážděna (rádoby)dobrými úmysly." Většinou bohužel již dopředu spíše těmi zlými .. ;)

Pár kontrolních otázek pro E-government hujery:
- jak budete prokazovat držení svého ZP a vlastnictví svých zbraní když jediný "prst na tlačítku" bude mít Stát? Stačí kliknout myší a nemáte nic, leda tak soudy a kriminál na krku ..
- na základě čeho vás bude váš právník obhajovat u toho soudu z nařčení o nedovoleném ozbrojování když opět bude mít jako jediný verifikovaný vstup do systému státní zástupce?
-čím se budete prokazovat až vám(i třeba) omylem URNA vykopne nad ránem dveře baráku a odviní vás z přípravy terorismu?
QR kódem v mobilu, kterému jako na potvoru právě došla baterka a "zcela náhodou " přestala zároveň na vaši BTS fungovat síť ?

Má smysl pokračovat? :) :shock:

A ještě dovětek: Argumentace o "zbytečném" tahání s sebou pár plastových kartiček" oproti
+/- 1kg železa za pasem pak působí obzvlášť pikorestně .. :)



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#870 » pon 1. črc 2019, 22:03

Kiv61: lepe bych to napsat nemohl

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 51 hostů