Novela evropske smernice o zbranich 2019



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#91 » stř 16. led 2019, 09:46

@Honzajan: Nikdo tě nenutí se diskuze účastnit. Jestli ti nepřijde hodnotná, běž jinam a nezacláněj tu.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#92 » stř 16. led 2019, 10:14

Když jsem dělal ZP, byl jsem škrt a mám jenom E. Samozřejmě, že první kvér který jsem po jeho obdržení koupil, byla kosa. Teď, pod dojmem z pracovní verze nového ZOZ nevím, jestli bych honem rychle neměl běžet udělat ještě A. Salámová metoda pojede a určitě se časem zjistí, že ochrana ŽZM ze strany občana je zbytečná, protože ji zajistí stát, starého dědka žádná ozbrojená agentura chtít nebude, a - davaj kvéry.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#93 » stř 16. led 2019, 11:06

Mě by spíš zajímalo, jestli budeme muset dělat po přijetí nového zákona nové zkoušky, nebo bude nové ZO automaticky nahrazovat stávající ZP.

A jak poznám jako správce na klubové střelnici bez netu, že má někdo nový oprávnění na danou zbraň a nejedná se třeba o čorku, nebo nějakého nezbedu.
Naposledy upravil(a) Letec 12 dne stř 16. led 2019, 11:17, celkem upraveno 1 x.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#94 » stř 16. led 2019, 11:16

ren: právě že nový zákon respektive zákony mají zajistit aby na nás EU bolševici už nemohly a žádná další kolečka salámu nemohly ukrajovat.
Letec 12: ZO bude automaticky nahrazovat ZP. Už teď je problém s termínama zkoušek jak si všichni chtěj dělat ZP tak si představ co by se dělo kdyby najednou 300 tisíc lidí muselo dělat nové zkoušky.
Naposledy upravil(a) blacknocturno dne stř 16. led 2019, 11:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#95 » stř 16. led 2019, 11:18

Jasné, děsilo mě to takže předpokládám, že budou rozumní. Zažil jsem ale situaci v devadesátých letech a tehdy to museli dělat všichni znovu.
Naposledy upravil(a) Letec 12 dne stř 16. led 2019, 11:19, celkem upraveno 1 x.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#96 » stř 16. led 2019, 11:19

V klubových se členové prokazovat nemusí, V komerčních připojení být musí už kvůli EET. Kromě toho, kromě nějakých hlubokých údolí je internet u nás snad dostupný všude. Prosím nezaměňujte vlastní neochotu s technickou nemožností.



Bakly
Příspěvky: 51

Příspěvek#97 » stř 16. led 2019, 11:22

Letec 12 píše:Jasné, děsilo mě to takže předpokládám, že budou rozumní. Zažil jsem ale situaci v devadesátých letech a tehdy to museli dělat všichni znovu.


(7) Na držitele zbrojního průkazu skupiny A, B nebo C podle zákona č. 119/2002 Sb.
se ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona pohlíží jako na držitele zbrojního oprávnění
skupiny B a na držitele zbrojního průkazu skupiny D nebo E podle zákona č. 119/2002 Sb.
se ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona pohlíží jako na držitele zbrojního oprávnění
skupiny C.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#98 » stř 16. led 2019, 11:25

Prokazovani bez netu:

§ 62
Povinnosti provozovatele střelnice
Provozovatel střelnice je povinen
a) vést v listinné nebo elektronické podobě seznam osob, které na střelnici provádějí střelbu,
s uvedením jména, příjmení, čísla občanského průkazu nebo cestovního pasu anebo
obdobného dokladu, a tuto evidenci uchovávat po dobu 12 měsíců po skončení kalendářního
roku, v němž taková osoba na střelnici prováděla střelbu,


Provozovatel strelnice ma samozrejme dalsi povinnosti, ale overovani zbrojniho opravneni a overovani puvodu a "legalnosti" donesenych zbrani mezi nimi neni. Neco by se mozna dalo krkolomne napasovat na pism. b):

b) přijmout účinná opatření k zajištění dodržování provozního řádu střelnice a zejména k
zabránění ohrožení života, zdraví a majetku jiných osob,


ovsem zde lze asi tezko po takovem provozovateli bez netu/pristupu do CRZ, pokud provozuje schvalenou strelnici (schvalenou bez internetoveho pripojeni, tim nijak nepredjimam, jestli interentove pripojeni ma byt/bude povinne), aby nejak overoval ZO nebo povoleni nakladat s donesenymi zbranemi.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#99 » stř 16. led 2019, 11:29

:To Pesi (Add EET)

Střelnic enmá povinnost být vybavena internetovým připojením, ani kvůli EET, neboť podle zákona spolky/kluby nejsou povinny EET platit.

Citace:
Rozhodující jsou totiž stanovy – v těch spolky definují svou hlavní činnost. Pokud je nevýdělečná, například zájmová nebo veřejně prospěšná, pak pod elektronickou evidenci tržeb daný spolek nespadá. A to ani jeho příležitostné výdělky, které ovšem musí být provozovány výhradně kvůli financování hlavní nevýdělečné činnosti. To je tedy případ často diskutovaných plesů, táborů či třeba soutěží. I když si prodejem vstupenek nebo občerstvení spolky něco málo vydělají, nemusí se o EET starat.
https://www.jaknaetrzby.cz/eet/zakladni ... romy-klub/

Díky za postřehy ostatních.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#100 » stř 16. led 2019, 11:36

Ano, ale kluby zase nemusí ověřovat ZP u svých členů při každé návštěvě. Členové se většinou znají a ověřování (alespoň u nás) probíhá v rámci členské schůze.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#101 » stř 16. led 2019, 11:37

Jenže na většinu klubových střelnic chodí i nekluboví.
Ale jak tu bylo psáno. Zákon chce evidenci podle občanky tak místo čísla ZP budu do evidence zapisovat číslo OP jestli má zbroják a jestli je zbraň registrovaná je mi buřt to ať si zjišťuje PČR při případné kontrole.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#102 » stř 16. led 2019, 11:42

V tom případě si klub musí zajistit řešení. Chytrej telefon není nic nedostupného aby si to klub, co vydělává na nečlenech nemohl dovolit. Neděljte s toho prosím nepřekonatelnou překážku. Místo toho, abyste měli radost z toho, že ubyde tuny byrogracie, tak žehráte na to, že vám seberou nějaké průkazky.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#103 » stř 16. led 2019, 11:46

Nás je v klubu 40 správců kteří točí služby a spousta z nich chytrej telefon nejspíš v životě neviděla protože když přišli první mobili v devadesátých letech tak už byli v důchodu. Možná že by bylo dobře nějakou prováděcí vyhláškou nařídit a teď budu parafrázovat Cimrmana aby se všichni správci naučili s chytrými telefony nebo zemřeli. :lol:



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#104 » stř 16. led 2019, 11:49

Já pořád nevím kde někteří vidí ten úbytek byrokracie.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#105 » stř 16. led 2019, 11:53

Třeba v tom, že administrativní úkon mohu udělat v klidu z domova pomocí datové schránky (současný, ještě stále ne příliž uspkojivý stav) oproti několika osobním návštěvám úřadu v jejich úředních hodinách na místě kam normálně vůbec nemám cestu?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Lonestar, monk a 12 hostů