Novela evropske smernice o zbranich 2019

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#481 » čtv 21. úno 2019, 05:51

V komunistické, neomarxistické Francii ať si třeba skáčou z oken, nebo se stavějí na hlavu a odstrkují ušima, tolik k těm "přemoudřelým výšplechtům" a tomu co mají jinde (lhostejno zda na východ či západ od nás). Tím nijak nezpochybňuji potřebu státu na levnou domobranu. Neměla by býti ovšem saturována výhrůžkou - staň se členem jinak přijdeš o kvéry a to ani v teoretické budoucí rovině. Tomu lze nyní zabránit.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#482 » čtv 21. úno 2019, 14:18

Poloventilator: to zni jako seznam / navod. Pozor. :-)
A teď vážně - za komárů v době povinné 2leté základní vojenské služby měla ČSLA cca 250 tisíc vojáků ve službě. Plus v záloze civilisty, vycvičené tou povinnou službou. Tedy z 15 mil. Čechů a Slováků bylo cca 7,5 mil chlapů. Z toho cca 3,8 mil. chlapů v produktivním věku do 60 let. Tedy byli schopni při mobilizaci povolat do služby rychle cca 2,5 až 3 miliony vojáků s alespoň nějakým výcvikem, zařazených v plánech kam asi půjdou při mobilizaci, co umí (řidiči, spojaři, tankisti, bigoši, důstojníci v záloze...). A v NZ skladech stály tanky, nákladní auta, zbraně, střelivo,.... zbytek třeba byl ve vojenské výrobě...
Máme něco z toho teď??? Naše armáda má kolik?- řádově míň lidí. A kromě aktivních záloh nikoho dalšího vycvičeného, kromě tedy těch starších, kteří ještě povinnou vojnu zažili.
Asi by se nad tím měl někdo ve vládě zamyslet a nějakou vícestupňovou obranu státu vybudovat. Nebo alespoň s tím začít. To s těmi více stupni záloh není až tak blbé...



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#483 » čtv 21. úno 2019, 18:17

to jezekif
Když něco nevím, tak se zeptám. Takže se prosím zeptejte LEXu, jak se svými připomínkami dopadl. Mohla by to být zajímavá informace. I pro ostatní.
Pokud to jen trochu půjde, já sem pak náš výsledek jednání samozřejmě dám. Buď v kompletní podobě nebo alespoň ve zkrácené (tj. bod akceptován-neakceptován-bude příp.zapracováno do návrhu apod.).
Jenom ještě připomínka. Nechal jsem tu od 1.2. viset výzvu pro každého, kdo má nějakou připomínku k návrhu zákona, ať mi ji klidně pošle, dáme ji do celkových připomínek za naší z.s.. Nic ve stylu „Držitelé zbrojního oprávnění skupiny C se spolupodílí na vnitřní bezpečnosti České republiky." mi nedorazilo, proto to ani v připomínkách nemáme.

to Indian
Technika prodána, zbraně rozdány za hubičku, střelivo se doprodává, kasárny prodány, příp. vybydleny apod. Na žádnou vládu moc nespoléhejte. Občané sami se musí snažit a co nejvíc se ozývat.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#484 » čtv 21. úno 2019, 18:31

RKom píše:to jezekif Jenom ještě připomínka. Nechal jsem tu od 1.2. viset výzvu pro každého, kdo má nějakou připomínku k návrhu zákona, ať mi ji klidně pošle, dáme ji do celkových připomínek za naší z.s.. Nic ve stylu „Držitelé zbrojního oprávnění skupiny C se spolupodílí na vnitřní bezpečnosti České republiky." mi nedorazilo, proto to ani v připomínkách nemáme.


Buď jsem tvoji výzvu přehlídnul, nebo jsem ji nepochopil, zapoměl na ni to je jedno. Když to tam zapracujete dobrá (visí to tu od 7.2 :https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=57&t=10634&start=450#p179035, když ne svět se nezboří...



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#485 » čtv 21. úno 2019, 18:41

Poznamenal jsem si to do bodů k jednání. Uvidíme jaký bude prostor.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#486 » čtv 21. úno 2019, 19:10

Ok, dík



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#487 » pát 22. úno 2019, 21:30

Reakce na: "Buď jsem tvoji výzvu přehlídnul, nebo jsem ji nepochopil, zapoměl na ni to je jedno."

Poprosím všechny, aby se zamysleli nad svými právy a povinnostmi. Protože v jakémkoliv stupni řízení výše uvedené použít nemůžete (nebo za nějakých podmínek můžete, ale není to úplně dobře). Pokud si svoje práva/povinnosti dostatečně nechráníte/resp. se o ně nestaráte, nedivte se. A pokud k tomu kdokoliv bude přistupovat tímto způsobem (neberte to osobně), tak celá "komunita" bude na konci propadající. Díky.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#488 » pon 25. úno 2019, 20:52

Můžu se zeptat, je v návrhu někde povinnost psychotestů pro zájemce o ZP?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#489 » pon 25. úno 2019, 21:14

RKom píše:Reakce na: "Buď jsem tvoji výzvu přehlídnul, nebo jsem ji nepochopil, zapoměl na ni to je jedno."

Poprosím všechny, aby se zamysleli nad svými právy a povinnostmi. Protože v jakémkoliv stupni řízení výše uvedené použít nemůžete (nebo za nějakých podmínek můžete, ale není to úplně dobře). Pokud si svoje práva/povinnosti dostatečně nechráníte/resp. se o ně nestaráte, nedivte se. A pokud k tomu kdokoliv bude přistupovat tímto způsobem (neberte to osobně), tak celá "komunita" bude na konci propadající. Díky.


To jsi mě špatně pochopil. Myslel jsem to tak, že je jedno jak a čím jsem podělal to že jsem ti do SZ (nebo kam) neposlal ten návrh a na výsledku - neposlání - ten konkrétní důvod nemůže nic změnit.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#490 » pon 25. úno 2019, 22:58

jezekif píše
Držitelé zbrojního oprávnění skupiny C se spolupodílí na vnitřní bezpečnosti České republiky."

Podle mě (pro všechny a nějakou přirozenou vyváženou míru a uspokojení všech) by byla lepší definice
Držitelé zbrojního oprávnění skupiny (všech skupin) se mohou spolupodílet na vnitřní bezpečnosti České republiky, pokud jsou k tomu vyzváni." Pointa je v tom, že se podílet mohou nebo nemusí pokud něchtějí. Nikoho nenutím. V každém případě EU směrnici podle mého názoru bude zatnut tipec.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#491 » úte 26. úno 2019, 05:59

Jo to nevypadá na první pohled taky zle. (Vycházel jsem z předpokladu, že ten kdo nosí se právě tím že nosí a to skrytě takže nikdo dopředu neví zda ten či onen je ozbrojen, spolupodílí.) Tvůj návrh tam přidává možnost volby - mohou.



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#492 » úte 26. úno 2019, 13:14

Ona existuje povinnost překazit páchání některých trestných činů. Ale je to spíš teorie. Vzhledem k tomu, že vás někdo (právník pachatele nebo neziskovky) zažaluje, tak se vystavujete nebezpečí trestního stíhání a dopadnete ještě hůř. A mnoho lidí obohatit chce, rozhodně podle toho volí (nebo nevolí vůbec).

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#493 » úte 26. úno 2019, 15:20

Ahoj, v návrhu zákona se střelnice rozdělují na standardní, příležitostná a limitované. Limitovaná střelnice má být střelnice určená pro kulové zbraně s úsťovou energií do 200 J (v praxi hlavně malorážky), brokové zbraně při používání broků o velikosti max. 2,5 mm, nebo předovky a jehlovky. Nepřijde Vám to málo? nebylo by lepší aby limitovaná byla alespoň pistolová ráže?



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#494 » úte 26. úno 2019, 18:42

V návrhu je 200J, kulová zbraň. Jestli dlouhá, nebo krátká tam snad není, ne? Do 200J se vleze i malorážková pistole, nebo 6.35 Br.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#495 » úte 26. úno 2019, 21:12

To jo, já to myslel jako že Luger. Teoreticky by se do toho vešel i 7,65 a 9 mm Br z krátké hlavně. Akorát že to pak bude čistě sportovní střelnice a trénování obranné střelby je passé. Nevím proč je to omezení zrovna energií. Pokud by to bylo kvůli hluku, chápal bych třeba omezení na pistolový náboj do kalibru .45 a zbraně s tlumičem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů