Novela evropske smernice o zbranich 2019



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#211 » ned 20. led 2019, 19:50

tuton píše:Aby nedoslo snad k mylce, jsem velmi rad, ze jsou lide jako RKom, kteri o vecech premysleji a donuti premyslet treba i nektere ostatni, me donutil urcite a ja jsem za to vdecny.

Toto je totiz presne cesta, jak odhalit pripadne nejasnosti a pracovat na jejich odstraneni. A ze jsem zrvona ja ten "v opozici" neznamena, ze na uvahach RKoma nevidim nic podnetneho a ze tyto uvahy nemaji racionalni zaklad.


+1

Co vidim, ze by se melo vyjasnit je "nakladat".
Noseni podle me je rekl bych jasna vec podle § 80 odst 4. kdo ma C (D+E) muze nosit.
Povoleni na R1/R2/R3 atd osobne podle toho zakona vidim vlastne stejne jako ted pro zbrane kategorie A a B (ted bych neresil jak realny je pro vetsinu lidi dostat vyjimku na A). Kdyz jsem podaval posledni zadost o povoleni k nakupu na B, tak tam mam "automaticky" vsechno co umoznuje zbrojni prukaz. Tohle samozrejme popsany v zakone nikde neni, ale aspon oddeleni tady u nas to tak dela. Umim si predstavit, ze nove se to bude taky tak delat. Ano neni to popsany, neni zadna zaruka, ze to tak doopravdy bude.
Ja to porad v te novele vnimam oddelene. Noseni umoznuje ZO, ne kategorie zbrane. Stejne jako je to dnes.

Doufam, ze se nezacinam v te diskusi ztracet :)

EDIT : Stourat musime, ono ve vysledku jsme vsichni na stejne strane :).



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#212 » ned 20. led 2019, 19:55

to Piggy

bod 2) Nějak nechápu, k čemu je samostatné povolení na zbraň kategorie B jen "držet" (tedy snad kromě sběratelství). To ji máte ve vitríně a chodíte se na ni dívat???



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#213 » ned 20. led 2019, 19:58

Piggy- štourat určitě budu, protože toco tu píše RKom z něčeho vychází a zcela evidentně umí číst mezi řádky, mě osobně se to taky nezdá uplně košer ten návrh. Jen jsem u paragrafu 11 a porovnávám se současným zákonem jako předlohou. Až to přečtu celý a důkladně provnám sem přesvědčenej, že přijdu na další ne uplně jasný věci. Mám v plánu se sejít s kámošem , sednout nad to a pořádně podebatovat. Nikdy není dost kriticky myslících lidí. O obzvlášt v případě, takovýhle věci. Nebráním se ani nějakýmu setkání s lidma, s kterejma tady diskutuju.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#214 » ned 20. led 2019, 20:08

to koudak
Nakládat je obecný právní pojem. viz výše. Pod ten schovám i nosit.
Kategorie stejné nejsou. Koukněte na to.
Navíc k R1 se dostanete už pouze jako držitel zbrojní licence, ne už jako držitel zbrojního oprávnění (postaru ZP) tak jako ke střelivu S1. Nevím kolika lidí se tedy tohle přesně dotkne.
Dovolím si nesouhlasit, ale samotné ZO vás neopravňuje nosit R2, R3.

Ještě doplním. Opruz je v tom, že na R2 budete muset mít ještě řádný důvod dle §49 nebo to bude sportovní činnost, kterou vám potvrdí držitel zbrojní licence. Nebude to tak jak nyní.
Naposledy upravil(a) RKom dne ned 20. led 2019, 20:20, celkem upraveno 1 x.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#215 » ned 20. led 2019, 20:19

Pardon, spatne jsem se vyjadril.
Kategorie zbrani jsou stejne ve smyslu "toto je samocinna zbran=> R1 (dnes A)" v tomto smyslu funguji kategorie zbrani stejne jako dnes. Zabyvaji se tim jak zbrane funguji, delkou, atd. Pribylo mozna par novych terminu, ale princip kategorii samotnych je stejny jako dnes, to je to co jsem tim myslel.

Podle me ZO skupiny C jednoznacne opravnuje nosit podle § 80 odst 4. Kde presne je to "neopravneni"?



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#216 » ned 20. led 2019, 20:25

to koudak
kategorie B se rozpadne na R2 a R3. K R2 se už nemusíte tak snadno dostat. A o to jde.

Neoprávnění může být schováno pod tím pojmem "Nakládat".
Aby jste mohl nakládat s R2 a R3 musí vám být vydáno pro každou takovou zbraň povolení příslušné kategorie §11 návrhu



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#217 » ned 20. led 2019, 20:31

Dovolím si také zeptat. Podle návrhu v § 80 definováno nošení. Může mi někdo objasnit, zda se to vztahuje i na střelecké kurzy pro ZO C? V odst. 1 to není, odst. 2 pro ZO C odkazuje na odst. 1 a navíc požaduje pracovně právní vztah k držiteli zbrojní licence.

Dále mi zcela není jasné, jakým způsobem a zda bude povinná kontrola oprávnění u střeleckých akcí. Provozovatel střelnice nemá mít povinnost kontroly (bomba, kdokoliv s čímkoliv si přijde zabouchat), ale týká se to i organizace závodů, kdy organizátor není totožný s provozovatelem střelnice?

Vzhledem k tomu, jak nepřívětivě je návrh formulován, se raději ptám.

Jinak jsem strašně rád, že budu muset opět žádat o povolení provozování střelnice. Jsem zvědav, kolik stávajících střelnic skončí. Proč se k tomu bude vydávat nařízení vlády, když existuje technická norma ...



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#218 » ned 20. led 2019, 20:40

RKom píše:to koudak
kategorie B se rozpadne na R2 a R3. K R2 se už nemusíte tak snadno dostat. A o to jde.

Neoprávnění může být schováno pod tím pojmem "Nakládat".
Aby jste mohl nakládat s R2 a R3 musí vám být vydáno pro každou takovou zbraň povolení příslušné kategorie §11 návrhu


Ano B se rozpadne a ano, R2 muze byt obtiznejsi. Nicmene princip kategorii je stejny a to je to co jsem myslel.

Nakladat je treba rozhodne vysvetlit.
Tzn noseni je stejne jako dnes. Az uz mam povoleni na R2/R3 a posleze koupenou zbran tak podle §80 muzu nosit pokud mam ZO skupiny C. To je ta jasna cast jak jsem psal. Ja ted neresim ziskani povoleni na R2 nebo R3, to se samotnym opravenim nosit podle me nesouvisi.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#219 » ned 20. led 2019, 20:48

to coffee
domnívám se, že ustanovení §80 se týká "míst veřejnosti volně přístupných". Předpokládám, že střelecké kurzy pořádáte na střelnici a toto místo tedy není veřejnosti volně přístupné (je tam nějaký plot, brána, členy pouštíte dovnitř po tom, co se vám ohlásí).



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#220 » ned 20. led 2019, 21:05

to coffee
coffee píše:Dále mi zcela není jasné, jakým způsobem a zda bude povinná kontrola oprávnění u střeleckých akcí. Provozovatel střelnice nemá mít povinnost kontroly (bomba, kdokoliv s čímkoliv si přijde zabouchat), ale týká se to i organizace závodů, kdy organizátor není totožný s provozovatelem střelnice?


Nevím co tím teď přesně myslíte. Hoďte sem konkrétní § návrhu.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#221 » ned 20. led 2019, 23:01

Dotazy na širokou střeleckou veřejnost:
1. Podle §161 odst. 6 jsem se tedy stal oprávněným držitelem zbraně podle návrhu zákona. K čemu mne toto opravňuje, to že, jsem oprávněným držitelem zbraně? Upozorňuji, že na nakládání se zbraní platí §11 návrhu zákona.
2. Mám platné povolení na zbraň kategorie B. Bude mi toto povolení platit na to nakládání se zbraní podle §11 návrhu zákonu? Zbraň "spadne" do kategorie R2 nebo R3. Nebo budu muset něco řešit?
3. Můžu "jet ve stejných kolejích" jako dosud (tzn. vlastním-držím-nosím)? Myslím konkrétně. Nebo je nějaká změna?
Vyjádřil jsem viz výše nějaký svůj pohled na věc. Netvrdím, že je správný. Tak bych jen rád věděl ostatní názory, pokud možno opřené o konkrétní ustanovení návrhu zákona.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#222 » ned 20. led 2019, 23:11

RKom píše:to Piggy
bod 2) Nějak nechápu, k čemu je samostatné povolení na zbraň kategorie B jen "držet" (tedy snad kromě sběratelství). To ji máte ve vitríně a chodíte se na ni dívat???
To už zcela jistě trollíte. Ale odpovím věcně: dnes (současný zákon) mám B nemám E. Chci chodit na střelnici s půjčenou zbraní kategorie B. Stačí?
Naposledy upravil(a) Piggy dne ned 20. led 2019, 23:32, celkem upraveno 1 x.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#223 » ned 20. led 2019, 23:15

RKom píše:Dovolím si nesouhlasit, ale samotné ZO vás neopravňuje nosit R2, R3.
Opravňuje nosit všechny R2, R3, na které máte povolení.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#224 » ned 20. led 2019, 23:21

RKom píše:1. Podle §161 odst. 6 jsem se tedy stal oprávněným držitelem zbraně podle návrhu zákona. K čemu mne toto opravňuje, to že, jsem oprávněným držitelem zbraně? Upozorňuji, že na nakládání se zbraní platí §11 návrhu zákona.
2. Mám platné povolení na zbraň kategorie B. Bude mi toto povolení platit na to nakládání se zbraní podle §11 návrhu zákonu? Zbraň "spadne" do kategorie R2 nebo R3. Nebo budu muset něco řešit?
3. Můžu "jet ve stejných kolejích" jako dosud (tzn. vlastním-držím-nosím)? Myslím konkrétně. Nebo je nějaká změna?
1. Nakládat se zbraní - střílet na střelnici, v honitbě (podle zákona o myslivosti), půjčovat, přenechat, svěřit, prodat, nosit (pokud budu mít ZO C).
2. Ano. Ne.
3. Ano. Změn je spousta, ale na tohle nemají vliv.
Disclaimer: platí pouze za předpokladu, že zákon projde alespoň v hlavních bodech bez větších úprav.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#225 » ned 20. led 2019, 23:41

Piggy píše:
RKom píše:Dovolím si nesouhlasit, ale samotné ZO vás neopravňuje nosit R2, R3.
Opravňuje nosit všechny R2, R3, na které máte povolení.


na které máte povolení. Tzn. samostné ZO vám nestačí. Musíte mít povolení

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 hostů