Důvod vydání zbrojního oprávnění na PZ

Uživatelský avatar
Teur
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » pon 4. úno 2019, 19:37

Zdravím všechny a přeji dobrý den.

Zaregistroval jsem zbraň, na kterou mám vydáno povolení k držení a k nošení (důvod sport a ožzm) a mám jen krátký dotaz ke kolonce "Důvod vydání zbrojního oprávnění " na Průkazu zbraně. Mám v ní napsáno Kategorie: B. Je to standardní? Na zdejším foru jsem našel jen info, že někteří tam nemají nic nebo to samé co já... Díky za odpověď



milanvpg
Příspěvky: 98

Příspěvek#2 » pon 4. úno 2019, 21:24

A nepleteš si skupinu zbrojního průkazu a kategorii zbraně? Na průkazu zbraně kolonka Důvod vydání zbrojního oprávněni není, v poli kategorie je uvedena kategorie zbraně ( tedy převážně “B”)...

Uživatelský avatar
Teur
Příspěvky: 4

Příspěvek#3 » pon 4. úno 2019, 21:43

Já ji tam mám (nad ní je kolonka rodné číslo (datum narození)).

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#4 » pon 4. úno 2019, 22:04

Neodolal jsem a vydal se zkontrolovat PZ. Na těch starších jsou v údajích o zbrani kolonky:
druh zbraně (pistole...)
značka výrobce (COLT...)
vzor (model) (1911...)
ráže (9mm Luger..)
výrobní číslo ......... a
kategorie zbraně (B..)

A ten nejnovější už nemá kolonku: kategorie zbraně. A na straně s údaji o majiteli a útvaru který zbraň registroval přibyla kolonka s údaji o místu pobytu držitele, která o jedno políčko zmenšila předtím třířádkovou kolonku: další údaje. Kolonku s rodným číslem/datem narození moje PZ neobsahují.

Kontrolní otázka, ve které kolonce si myslíte, že se nachází údaj o kategorii zbraně? :-)

Uživatelský avatar
Teur
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » pon 4. úno 2019, 22:18

Hm, takže chápu-li to správně, protože nemám na PZ kolonku kategorie, tak ji napsali tam, kde zrovna bylo místo?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#6 » pon 4. úno 2019, 22:22

Já mám v té kvízové kolonce doslova napsáno toto: "Kategorie: B"
A opakuji kontrolní otázku: jak je ta kolonka nadepsána? ;)



milanvpg
Příspěvky: 98

Příspěvek#7 » pon 4. úno 2019, 22:29

Tak nevím, kategorie zbraně je uvedena na vzoru původním ( a tak to mám já):
https://www.zakonyprolidi.cz/disk/cs/fi ... 17u001.pdf

I novém:
https://www.zakonyprolidi.cz/disk/cs/fi ... 10u001.pdf

Každopádně kolonku "Důvod vydání zbrojního oprávnění " jsem nenasel ani na jednom vzoru a nemám to ani na svém PZ ....
Naposledy upravil(a) milanvpg dne pon 4. úno 2019, 22:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Teur
Příspěvky: 4

Příspěvek#8 » pon 4. úno 2019, 22:31

Místo pobytu? :)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#9 » pon 4. úno 2019, 22:40

Jj, přesně ta!
To sou furt nějaký novoty a kdo se v tom pak má vyznat , když ještě loni v těhle místech bylo "další údaje" :lol:

Edit: milanvpg ani jeden z odkazovaných vzorů plně neodpovídá mým průkazům zbraně (loňským).



Jerry_F
Příspěvky: 1

Příspěvek#10 » pon 11. bře 2019, 16:13

Totéž.

ZP mám B,E, v nákupku jsem zaškrtnul B,E, v rozhodnutí o povolení nabytí zbraně mám B,E.

A na čerstvě vystaveném průkazu zbraně mám zezadu kolonky:
jméno a příjmení
datum narození
důvod vydání zbrojního oprávnění: kategorie B

Takže to chápu tak, že to je kategorie zbraně B, a důvod, proč mi bylo nákupní povolení na tuto konkrétní zbraň vydáno, na průkazu zbraně není, a kategorii zbraně prostě vyplnili do nějaké volné kolonky. Sice asi každej pozná, že 9mm čezeta je Bčko, ale u jiných zbraní to třeba nemusí být očividné, tak proto asi.

To akorát vznikají zmatky z toho, že skupiny zbrojního průkazy i kategorie zbraní se označují těmi samými písmeny.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#11 » pon 11. bře 2019, 16:17

Je to zbraň kategorie B.
Důvod je vidět jen v nákupním povolení.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 hostů