Fyzické vydání hotového ZP a nákupního povolení jiné osobě



majkl54
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » pon 18. bře 2019, 09:52

Policie odmítla vydat hotový zbrojní průkaz mému otci, i přesto, že jsem mu dal podepsanou plnou moc k tomuto úkonu. Jejich odůvodnění bylo, že musím přijít osobně. Na stránkách Policie ČR a ministerstva vnitra je uvedeno, že:

"účastníkem řízení o vydání nového zbrojního průkazu je jen fyzická osoba-žadatel o vydání tohoto dokladu. V řízení může být zastoupen na základě písemné plné moci (podpis zmocnitele na plné moci nemusí být ověřen)"

Nejsem si jist, zda se jedná jen o podání žádosti nebo o komplet proces. Můžete mi poradit je-li výše uvedený postup policie oprávněný? Díky.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#2 » pon 18. bře 2019, 10:02

já nechával vyzvedávat na plnou moc NP i PZ, ze ZP zkušenost nemám...

z uvedené citace imho neplyne, že by pro vydání musel žadatel přijít osobně... ale dává smysl, že na průkaz s fotografií "odpovídající současné podobě žadatele" by měla být ověřena ona současná podoba (nicméně očekával bych to při přijetí žádosti, ne až u vydání hotového průkazu)



majkl54
Příspěvky: 4

Příspěvek#3 » pon 18. bře 2019, 13:37

Tak si asi budu muset vzít dovolenou a udělat výlet na Moravu. Nejsou schopní to ani přeposlat na jinou služebnu. Pak se diví, že je o nich tolik vtipů :-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#4 » pon 18. bře 2019, 16:24

V Liberci, cca 3 roky zpátky jsem já podával žádost za synka, ale přijít si pro to musel sám.

Skoro bych řekl, že tam musíš opravdu osobně něco podepsat, takže plná moc nic neřeší ...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#5 » pon 18. bře 2019, 17:59

ZP, PZ i NP jsem na plnou moc vyzvedával několikrát. Akorát u ZP chtějí skutečně vidět budoucího držitele osobně z důvodu kontroly vizáže a porovnání s fotem. Sice nechápu proč, když mají přístup do evidencí ale prostě je to tak.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#6 » úte 19. bře 2019, 07:09

Moc nerozumím tomu vyzvedávání ZP na plnou moc s viditelností budoucího držitele :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#7 » úte 19. bře 2019, 17:11

Kolombo : Jednoduše. Pokud žadatel donese žádost o vydání osobně a pak se třeba nemůže dostavit k vyzvednutí, může využít vyzvednutí na plnou moc, protože kontrola vizáže a fota už proběhla.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#8 » úte 19. bře 2019, 21:09

Tak moje zkušenost z Liberce před pár lety, s neověřenou plnou mocí podaná žádost o zkoušku, podaná žádost o ZP (současně s NP, v té době to už prý "nešlo"), vyzvednutí hotového ZP a NP :-) Byla to sice fuška, při každém kroku přesvědčování, že příště už musí žadatel přijít osobně, ale nakonec žadatele osobně viděli pouze jednou jen na zkoušce :-) Stačilo si trvat na svém (po předchozí komunikaci s MV, pro ověření stejného názoru na použitelný postup).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: vvitty a 46 hostů