Rozšíření skupin zbrojního průkazu

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » úte 14. úno 2012, 12:55

Myslím, že by to teoreticky problém být neměl, osobně se musí dělat různá vyzvednutí apod., žádosti prý ne - pokud jsou 100% správně vyplněné.

Takže můžu (tradičně) doporučit zavolat si na své příslušné oddělení a zeptat se co a jak, případně s nimi po telefonu před odesláním projet celý formulář, aby to pak neexlo na nějaké zapomenuté drobnosti.



Bohuliby
Příspěvky: 2156

Příspěvek#17 » úte 14. úno 2012, 23:09

Když budu rozšiřovat o skupinu A a B, kolik asi zaplatím, zkouška je již bez střelby. Vlastně jde jen o test a o poplatky na policii. Mám C a E.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 983

Příspěvek#18 » stř 15. úno 2012, 01:58

Zkusebni komisar dostane 300 Kc. Kolik Ti bude uctovat strelnice, kdyz nebudes strilet, tezko rict.
Na policii zaplatis 500 Kc za kazdou skupinu, o kterou rozsirujes.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » stř 15. úno 2012, 02:05

A proč myslíš, že nebudeš u zkoušky dělat praktickou část?

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 265

Příspěvek#20 » stř 15. úno 2012, 19:21

Zvolej jim a určitě Ti poradí přímo na služebně.



Bohuliby
Příspěvky: 2156

Příspěvek#21 » čtv 16. úno 2012, 19:59

Na policii to pochopitelně zjistím. Na B pro sport je střelba asi opravdu nutná, ale pro sběratelství A snad ne, nebo se mýlím, děkuji za radu.



Bohuliby
Příspěvky: 2156

Příspěvek#22 » čtv 16. úno 2012, 20:37

Tak pročetl jsem zákon, praktická zkouška je nutná, to je tak, když člověk neudělá najednou všechny skupiny, za blbost se platí !

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » čtv 16. úno 2012, 21:03

Vzhledem k tomu, že i držitel ZP sk. A má oprávnění ze svých držených zbraní střílet, musí pochopitelně vykonat i praktickou část zkoušky.

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 182

Příspěvek#24 » ned 19. úno 2012, 15:33

Je třeba při rozšiřování průkazu o skupinu E nějak přeregistrovávat zbraně pokud bych je chtěl nosit?



tazi
Příspěvky: 141

Příspěvek#25 » pon 20. úno 2012, 00:23

Pokud chceš nosit zbraň kat. B, musíš:
a) být držitelem ZP sk. E
b) mít v ZP zapsáno "nošení kat. B"
c) mít na danou zbraň povolení k nošení

Předpokládám tedy, že pokud máš např. ZP sk. B a vlastníš např. samonab. pistoli a to na základě povolení k nabytí a držení. Musíš si tedy po rozšíření ZP o sk. E zažádat o povolení nošení této zbraně (s tím souvisí i zápis "nošení" do ZP).

Doufám, že jsem to napsal správně ;)

PS: Jinak nosit lze jen a pouze zbraň, na kterou bylo vydáno povolení k nošení !! Tzn. samotná věta na zadní straně ZP k nošení zbraně neopravňuje.



E-Ryc
Příspěvky: 493

Příspěvek#26 » pon 20. úno 2012, 08:47

tazi píše:Jinak nosit lze jen a pouze zbraň, na kterou bylo vydáno povolení k nošení


Muzes odkazat na misto zakona, ktere to rika? Prijde mi to logicke, ale nenasel jsem to (a na prukazu zbrane duvod neni)

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 182

Příspěvek#27 » pon 20. úno 2012, 08:59

No asi to je divné ale já mám sice jen skupinu B ale "Oprávněn nosit zbraň kategorie B" tam mám podával sem si povolení hned s nákupkou tak nevím jestli policie někde udělal chybu :) samozřejmě se držím zákona a ne toho co mám napsáno a nenosím.



tazi
Příspěvky: 141

Příspěvek#28 » pon 20. úno 2012, 09:25

§12

Kód: Vybrat vše

(5) Příslušný útvar policie vydá povolení vlastnit nebo držet zbraň kategorie B, pokud má k tomu žadatel řádný důvod. Za řádný důvod se považuje

a) provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti,

b) uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání,

c) provozování koncesovaných živností v oboru zbraní a střeliva,

d) zajišťování ostrahy majetku a osob,

e) zabezpečování úkolů podle zvláštního právního předpisu,10) nebo

f) ochrana života, zdraví nebo majetku.

(6) Příslušný útvar policie vydá povolení k nošení zbraně kategorie B, uvádí-li žadatel důvod uvedený v odstavci 5 písm. b), c), d), e) nebo f).

(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.

(8) Oprávnění nosit zbraň kategorie B se zaznamenává do zbrojního průkazu.


Tzn. na základě "žádosti o povolení nabytí vlastnictví, držení, nošení" ti PČR vydá 2 povolení.
1) dle odstavce 5 ti povolí koupit a držet
2) dle odstavce 6 ti povolí držet (splňuješ-li podmínky, např. ZP sk. E a zároveň si v žádosti neškrtnul nošení)

A pokud žádáš i o nošení, tak ty 2 povolení ti vydají na jednom papíře (tzv. nákupka). Tzn. nikdy nevracet nákupku PČR při registraci zbraně !! Je to tvůj doklad o tom, že tuto zbraň můžeš nosit.

Že má někdo pouze sk. B a má v ZP zapsáno nošení jsem se tu párkrát dočetl. Proč, to nevím ;) Každopádně dle zákona to na nošení nestačí.



E-Ryc
Příspěvky: 493

Příspěvek#29 » pon 20. úno 2012, 09:31

Ale to prece nerika, ze musim mit povoleni nosit na kazdou zbran zvlast (a ani to tak neni, povoleni nosit dostanu pri prvni nositelne a seberou mi ho pri zbaveni se posledni nositelne)...

A tohle "Tzn. nikdy nevracet nákupku PČR při registraci zbraně !! Je to tvůj doklad o tom, že tuto zbraň můžeš nosit." uz mi prijde jako echt konina, zvlast proto, ze nakupku si berou na PCR zpet pri registraci. Nebo je tu snad nekdo, kdo pri noseni nosi s sebou nakupku?

EDIT: To nahore je muj nazor, mohl by se prosim vyjadrit nekdo kvalifikovany? Dik

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3624

Příspěvek#30 » pon 20. úno 2012, 09:53

Tazi má pravdu, na každou zbran dostáváš nákupku - povolení nabývat a držet, případně nosit zbran kategorie B. Jestli v zákoně nevidíš co je tam napsáno tak si ho zkus přečíst pořádně. Nákupku neodevzdávám, je moje a na PČR mají svoji kopii založenou. Sice je archivují ve spise ale při pořádku který ve státní správě obecně vládne se radši spoléhám na svoje desky ;) Argument že na jednu nákupku pořídíš víc zbraní neobstojí, to by mohl udělat jen úplný idiot a přijde se na to nejpozději do 10ti dnů.
Při nošení sebou nákupku nosím jen v jednom případě (respektive její kopii) Když nosím manželky SW, na který mám smlouvu o půjčce a povolení nosit. Jinak zůstávají doma u ostatních papírů pro případ potenciálního problému

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů