Rozšíření skupin zbrojního průkazu



E-Ryc
Příspěvky: 493

Příspěvek#31 » pon 20. úno 2012, 10:01

U nas teda original nakupky chteli zpatky (samozrejme jsem si udelal kopii). A navic nakupka zrovna tak nic nedoklada o konkretnim kusu zbrane, ta rika,ze si muzu koupit za ucelem ochrany bla bla... nejakou samonabijeci pistoli :)

Kde jsem napsal, ze na jednu nakupku se smi koupit vic veci?



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#32 » pon 20. úno 2012, 10:10

Povolení nosit dostáváš na konkrétní zbraň. A podle zákona je možné nosit i na sk. B.

Nákupka se po zakoupení zbraně stává teoreticky cárem papíru. Aby to ale někdo nezneužil, tak například u nás (Praha) si je berou zpátky. Jak píše E-Ryc, často je nákupka jen obecně na pistoli/revolver/...
Každý rozumně uvažující člověk si stejně udělá kopii pro strýčka Příhodu.

sided: Nákupka zneužít jde. Stejně tak jako občanka a jiné doklady. Snad si nemyslíš, že ten, kdo by ji zneužil, by běžel svoji krásnou novou pistolku přihlásit na PČR. To by byl fakt dement :)



E-Ryc
Příspěvky: 493

Příspěvek#33 » pon 20. úno 2012, 10:23

Tak ted vidim, ze te vete napsane na zbrojaku se rika opravneni, ne povoleni, takze mea culpa, v prispevku z 09:31 jsem myslel opravneni.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3624

Příspěvek#34 » pon 20. úno 2012, 10:52

maja píše:sided: Nákupka zneužít jde. Stejně tak jako občanka a jiné doklady. Snad si nemyslíš, že ten, kdo by ji zneužil, by běžel svoji krásnou novou pistolku přihlásit na PČR. To by byl fakt dement :)


No hlavně by byl dement kdyby nakoupil zbraně a nepřihlásil. Protože k tomu promě nákupky potřebuje i zbroják a občanku tak je to zhovadilost nejvyššího kalibru. A s kradenejma papírama ani nákupku nepotřebuje protože si jich vytiskne a orazítkuje libovolné množství a nebo se pokusí nakoupit Cčka, že. Prostě je to jen kus papíru který funguje jako úlitba orgánům, nic neřeší a nutí nás běhat každou chvíli s kolkem na oddělení.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » pon 20. úno 2012, 16:27

E-Ryc píše:
tazi píše:Jinak nosit lze jen a pouze zbraň, na kterou bylo vydáno povolení k nošení
Muzes odkazat na misto zakona, ktere to rika? Prijde mi to logicke, ale nenasel jsem to (a na prukazu zbrane duvod neni)

Myslím, že to vyplývá z tohoto:
§ 28
(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C

Myslím, že se tím rozumí samosebou, že se jedná o povolení v rámci významu první věty.



tazi
Příspěvky: 141

Příspěvek#36 » pon 20. úno 2012, 20:49

MarK doplnil patřičný §, na ten sem ráno zapomněl. Díky.

E-Ryc: ty si ale ten zákon snažíš přiohnout aby odpovídal tvé představě...
povoleni nosit dostanu pri prvni nositelne a seberou mi ho pri zbaveni se posledni nositelne


Větu o oprávnění nosit zbraň kat. B na zadní stranu ZP ti doplní tehdy, když si přijdeš zaregistrovat svoji první kat. B, na kterou ti předtím vydali povolení k nabytí, držení a nošení. Pokud ji prodáš a jinou nemáš, ta věta na ZP ti prostě zůstane (nevím, že by zákon řešil výměnu za další ZP, kde ta věta nebude ;) ). Pokud si potom koupiš jinou zbraň, ale v žádosti si škrtneš nošení, tak tu prostě nosit nesmíš. Tu můžeš pouze koupit a držet. Co máš nebo nemáš na zadní straně ZP je v tu chvíli imho irelevantní.

Nebo si našel §, o který se můžeš opřít ??

Jinak nákupku sebou nenosím. To není třeba, spíš hrozí zničení nebo ztráta... Pro případnou běžnou kontrolu ze strany PČR imho stačí ZP a techničák. Pokud by bylo potřeba prověřit, že dotyčnou zbraň jsem oprávněn nosit, stačí jim na to pár minut ;)

A rozhodně nákupku při registraci neodevzdávám. Je to totiž papír, na kterém mi PČR sděluje 2 rozhodnutí (povolení nabýt vlastnictví a držet + povolení nosit). Oni mají svoji kopii ;)

A tím mě sided přivedl na myšlenku, že ten jeho případ s půjčeným SW je vlastně ideální příklad k povolení nošení zbraně v praxi. Sided totiž zbraň nekupoval, takže nežádal o povolení nabytí vlastnictví, ale pouze o povolení držet, případně nosit !! A bez toho povolení nosit, které se váže na konkrétní zbraň to prostě nejde.



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#37 » pon 20. úno 2012, 21:21

Když máš nákupku na "pistole samonabíjecí" a doma máš jednu pistoli, kterou nosit smíš, a druhou, kterou ne. Jak chceš potom z nákupky poznat, kterou z nich smíš nosit?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3567

Příspěvek#38 » pon 20. úno 2012, 21:38

tazi píše: Pokud ji prodáš a jinou nemáš, ta věta na ZP ti prostě zůstane (nevím, že by zákon řešil výměnu za další ZP, kde ta věta nebude ;) )


Takhle se to ale dělalo, ZP se vyměnil za nový bez té věty (zdarma), od doby co se do ZP píše věta o nošení i když máš jen B se od toho zřejmě upustilo. Bohužel se to může a bude lišit oddělení od oddělení.



tazi
Příspěvky: 141

Příspěvek#39 » pon 20. úno 2012, 21:50

2maja: Pokud mám 2 pistole, mám i 2 nákupky...

Takže ještě jednou. Psal jsem to ráno v příspěvku s citací zákona. PČR vám na základě žádosti vydá 1 nebo 2 povolení.
1) povolení k nabytí vlastnitctví a/nebo držení a to dle §12 odst. 5)
2) povolení k nošení a to dle §12 odst. 6)
No a dle odstavce 7) mi tyto 2 rozhodnutí o povolení hodí na jeden papír = "nákupka"

Takže na zbraň můžu mít rozhodnutí o povolení nabýt vlastnictví a/nebo držet dle odstavce 5) nebo můžu mít rozhodnutí o povolení nošení dle odstavce 6) nebo můžu mít tyto rozhodnutí o povolení obě.

Jelikož o nošení je rozhodnuto dle jiného odstavce, vyplývá mi z toho, že nemůžu nosit zbraň na kterou mám pouze povolení k držení !!!

A jako oporu sem dohledal stanovisko MV k vydávání povolení nošení na dlouhé "béčka": http://www.mvcr.cz/soubor/dlouha-zbran- ... i-pdf.aspx
I MV zde hovoří (poslední 2 odstavce na 1. straně) o dvou odlišných povoleních, a to povolení vlastnit/držet a povolení nosit.

2Patrik: OK, beru zpět. Osobní zkušenost nemám a v zákoně sem to nenašel ;)



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#40 » pon 20. úno 2012, 22:31

Tak ještě jednou. PČR často vydává nákupku například pouze na "pistole samonabíjecí". Bez určení ráže, výrobce a výrobního čísla zbraně. Pokud máš podobných papírů víc, pak mi řekni, jak určíš, který patří ke které zbrani?

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 476

Příspěvek#41 » pon 20. úno 2012, 22:40

a nebude to proto, že se potom ta nákupka, kde máš i povolení k nošení dává k registrační kartě, kterou tvá zbraň má v registru a do té karty se to třeba i píše? je to trochu spekulace, ale někde to bude přiřazeno ke konkrétní zbrani.
policajt na ulici to nezjistí (no, neměl by tě ani kontrolovat, pokud nemáš problém), ale v případě, že se něco semele, tak půjde lehce dohledat, jestli na tu zbraň co máš u sebe máš i povolení k nošení.
pochopitelně je to celé hovadina. jestliže mám povoleno nosit jednu zbraň, mělo by se to automaticky vztáhnout na všechny (B). proto je jednodušší při nákupce automaticky žádat o nošení u každé Bčkové zbraně (třeba i 858 :lol: )



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#42 » pon 20. úno 2012, 23:55

Jasně, že to je někde v registru zaznamenáno. Proč o tom vlastně diskutujeme? Zákon ukládá nošení ZP a PZ. O nákupce ani slovo. Tečka.



E-Ryc
Příspěvky: 493

Příspěvek#43 » úte 21. úno 2012, 08:16

maja: protoze tazi tvrdi, ze nakupka je jediny doklad, ktery rika, ze smim nosit konkretni zbran ;)



tazi
Příspěvky: 141

Příspěvek#44 » úte 21. úno 2012, 10:03

Ano, přesně tak. To tvrdím. A původně sem odpovídal na dotaz, zda je třeba při rozšíření ZP o B nutné nějak řešit registraci zbraní, které chci nosit.
Netvrdím, že je třeba sebou nosit nákupku (ani bych to neporučoval ;) ), ale říkám, že nákupka je vydaná buďto na nákup a/nebo držení, na nošení nebo na oboje. Podle toho je taky předpokládám pořízená zbraň registrována.
Timto bych to asi ukončil, pokud si někdo myslí, že může nosit ikdyž má povoleno pouze nabýt a držet, je to jeho věc a doufám, že se nedostane do prů.eru aby se to muselo řešit. Jinak není problém, když si zavoláte/napíšete na příslušné oddělení PČR či na MV. Howgh ;)



E-Ryc
Příspěvky: 493

Příspěvek#45 » úte 21. úno 2012, 10:21

Dobre, rekneme, ze si pozadas o jednu nakupku A na noseni samonabijeci pistole a druhou B na drzeni samonabijeci pistole. Na A koupis pistoli Pif a na B pistoli Paf. Obe jsi koupil z druhe ruky, fakturu z kramu nemas. Z nejakeho duvodu te seberou na ulici a budes u sebe mit pistoli Pif (tu kterou smis nosit). Ovsem policejni databaze rika, ze nosit smis pistoli Paf (urednice se uklepla, chyba databaze, proste v pocitaci bude A-Paf, B-Pif). Jak ti v tom samotna nakupka pomuze (kdyz uz rikas, ze je to JEDINY doklad dokazujici, co smis s danou zbrani)?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů