nabývání střeliva kat.B do zbraně kat.D



milderede
Příspěvky: 27

Příspěvek#1 » stř 27. bře 2019, 18:37

Kdybych si chtěl koupit zbraň kat. D, konkrétně historickou, vyrobenou do r. 1890, (třeba brokovnici ráže 410, či karabinu r. 357mag.), na základě čeho koupím do zbraně střelivo, které je v tomto případě sk.B, když nemám ZP? Výklad zákona mi v tomto případě přijde nejasný. Podle § 15
(1) Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba. Ale když nakráčím do obchodu s tím, že chci náboje do brokovnice, či revolveru, nebo jiné pušky a řeknu, že to mám do zbraně kat.D, tak se mi asi jen vysmějou :o :D :D :D



Miloš 1
Příspěvky: 30

Příspěvek#2 » stř 27. bře 2019, 18:54

Jestli se nemylim na zaklade zbrojního průkazu kategorie A. Od toho ta skupina je

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#3 » stř 27. bře 2019, 19:06

Miloši, píše: "když nemám ZP"
A odpověď je: "na základě vlastnictví té zbraně" (ano v některých obchodech budou mít nejspíš problém), ale snad ne ve všech. Zákon o zbraních kategorii střeliva B nezná.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#4 » stř 27. bře 2019, 19:11

Teoreticky zp netreba prakticky - hodne stesti preji

Milosi, jsou kategorie zbrani a skupiny zbrojnich prukazu



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#5 » stř 27. bře 2019, 19:20

Už zase :)
Je na to vyjádření na stránkách MV.
Teoreticky to jde, prakticky jsou prodejci předposraní. Nicméně pokud doložíš držení takovéto zbraně (defacto nad rámec zákona - to dokládání), tak by ti prodejce prodat měl, samozřejmě jen střelivo do této zbraně, resp. obecně střelivo do zbraní kat. D. Tedy teoreticky střelivo, které existovalo už před tím rokem 18cosi. Prakticky třeba 8x57 apod.



Miloš 1
Příspěvky: 30

Příspěvek#6 » stř 27. bře 2019, 19:59

Skagerak: ZP skupiny A je sběratelství jestli se nepletu tak nerozumim tve poznamce ale to je jedno



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#7 » stř 27. bře 2019, 20:07

Tak si to precti jeste jednou (tvuj i muj post), a snad pochopis,... a bez urazky, ani jinak to co jsi napsal moc nedava vzhledem ke kontextu smysl..



Miloš 1
Příspěvky: 30

Příspěvek#8 » stř 27. bře 2019, 20:13

Skagerak: uz to vidim jsem se upsal pardon . A zbytek vlastni zkusenost opravdu nechteji prodat

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ante, shitykitty a 21 hostů